عربستان میزبان جام باشگاه های جهان 2023 انتخاب شد

عربستان میزبان جام باشگاه های جهان 2023 انتخاب شد

عربستان میزبان جام باشگاه های جهان 2023 انتخاب شد

ـــ ــ ـــ ـــ‌ـــ‌ـــ

با اعلام رسمی فیفا جام باشگاه‌های جهان در سال 2023 به میزبانی عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

 

با اعلام سایت رسمی فیفا، جام باشگاه‌های جهان سال آینده به میزبانی عربستان سعودی در این کشور برگزار خواهد شد،رقابتی که با حضور نمایندگان قاره‌های مختلف و قهرمان‌های رقابت‌های قاره‌ای باشگاهی هر ساله برگزار می‌شود.

آخرین دوره این رقابت‌ها، جام باشگاه‌های جهان 2022، به میزبانی مراکش در پایتخت این کشور رباط برگزار شد و رئال مادرید به عنوان قهرمان اروپا موفق شد جام قهرمانی را با پیروزی مقابل الهلال، قهرمان باشگاه‌های آسیا، به خود اختصاص دهد.

دوره بعدی جام باشگاه‌های جهان به مدت 10 روز در بازه زمانی 12 تا 22 دسامبر 2023 در عربستان سعودی برگزار خواهد شد،این در حالی است که برخی سازمان‌های بین‌المللی پیش از این با برگزاری رقابت‌های بزرگ ورزشی در این کشور مخالفت کرده بودند.

 

تلاش رونالدو و النصر برای حضور در مسابقات.

با برگزاری جام باشگاه‌های جهان 2023 در عربستان، کریستیانو رونالدو نیز برای حضور در این رقابت‌ها شانس خواهد داشت.

فیفا، اعلام کرد که عربستان سعودی میزبان دوره بعدی جام باشگاه‌های جهان خواهد بود که از 12 تا 22 دسامبر 2023 برگزار می‌شود تا با میزبانی عربستان از این مسابقات، کریستیانو رونالدو نیز برای حضور در جام باشگاه‌های جهان شانس داشته باشد.

با این حال، حضور رونالدو در جام باشگاه‌های جهان مشروط به این است که النصر عنوان قهرمانی لیگ عربستان را کسب کند و همچنین هیچکدام از تیم‌های عربستانی در نسخه فعلی لیگ قهرمانان آسیا قهرمان نشوند.

دلیل این مسئله این است که قوانین فیفا از حضور دو تیم از یک کشور در جام باشگاه‌های جهان جلوگیری می‌کند؛ اتفاقی که در نسخه قبلی پس از قهرمانی الوداد در لیگ قهرمانان آفریقا رخ داد و با برگزاری مسابقات در مراکش، نایب قهرمان آفریقا، الاهلی مصر در لیست تیم‌های شرکت‌کننده قرار گرفت.

در حال حاضر تیم‌های الهلال، الشباب و الفیصلی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و اگر یکی از این تیم‌ها عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کند، در جام باشگاه‌های جهان نیز شرکت می‌کند و رویای النصر برای حضور در این مسابقات از بین خواهد رفت اما اگر نماینده عربستان قهرمان آسیا نشود و النصر عربستان به صدرنشیی خود در لیگ برتر این کشور ادامه دهد، النصر و رونالدو راهی این مسابقات خواهند شد.

 

شانس بالای عربستان برای میزبانی جام جهانی؛

اعطای میزبانی جام باشگاه‌های جهان امیدواری مقامات ورزشی این کشور به درخواست میزبانی جام جهانی 2030 را افزایش خواهد داد،در هفته گذشته گزارش‌هایی منتشر شد که نشان می‌داد سعودی‌ها قصد دارند با جلب حمایت دو کشور یونان و مصر به صورت مشترک با این دو کشور برای برگزاری جام جهانی 2030 نامزد شوند. حتی ادعا شد که عربستانی‌ها در مذاکراتی مخفی به مصر و یونان قول داده‌اند در صورت پذیرش میزبانی مشترک حاضرند هزینه ساخت استادیوم‌ها و زیرساخت‌ها در این دو کشور را بپردازند تا جام جهانی به طور مشترک در این سه کشور برگزار شود.!

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عربستان میزبان جام باشگاه های جهان 2023 انتخاب شد
P