علاقه زیدان برای برگشت به سرمربیگری

زیدان در آستانه بازگشت به فوتبال؛ زیزو در ایتالیا یا انگلیس؟

زیدان سرمربی اسبق رئال مادرید در مصاحبه با اسکای اسپورت اعلام کرد قصد بازگشت به فوتبال دارد و به زودی تیم جدیدش را مشخص خواهد کرد.

زین‌الدین زیدان که از سال 21 تاکنون سرمربیگری تیمی را برعهده نداشته، خودش را درگیر شایعات فراوانی می‌بیند؛ از خبر عجیب اصرار پدر و برادرش به قبول هدایت تیم ملی الجزایر تا احتمالات مطرح شده درباره حضور در بوندس‌لیگا و جانشین توخل شدنش‌.

زیدان در حاشیه نمایش مستند مربی سابق زیدان و اسطوره مربیگری فوتبال ایتالیا و یوونتوس، مارچلو لیپی، مصاحبه متفاوتی انجام داد که تمام معادلات روزنامه‌نگاران را درباره آینده او به هم ریخت.

صحبت های زیدان

جان‌لوکا دی‌مارتزیو ابتدا از او درباره لیپی پرسید و زیدان در جواب گفت:به عنوان یک مربی از آنچلوتی و لیپی چیزهای زیادی یاد گرفتم. او مربی من بود، مهم‌تر از همه، باعث شد به یوونتوس بیایم. لیپی جلوتر از بقیه به من ایمان داشت و باعث شد بازی کنم چون اصلا برای او تصمیم راحتی نبود. من با تجربه بازی در لیگی درسطح فرانسه پا به ایتالیا گذاشتم. برای همین آماده شدن برایم چندان راحت نبود اما در نهایت این مرد مرا وادار به بازی کرد. بنابراین لیپی برای من تنها مربی نبود، بلکه راهنمایی نام داشت که مرا به آدم فعلی تبدیل کرد.

جان‌لوکا به او گفت آیا سودای مربیگری در ایتالیا را در سر دارد؟ زیزو پاسخ داد: چرا که نه! هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. الان مشغول مسائل دیگری هستم اما در ادامه خواهیم دید. مطمئنا دوست دارم به نیمکت بازگردم. ایتالیا را دوست دارم و می‌خواهم روزی در این کشور مربیگری کنم. مردم در ایتالیا عاشق فوتبال هستند!.

زیدان جانشین الگری؟

قطعا جذاب‌ترین گزینه نزد هواداران یوونتوس، بازگشت زیدان به یوونتوس پس از 23 سال خواهد بود.

انتقالی که در طول این سال‌ها بارها به صورت جدی مخابره شد و حتی تا مرز مذاکرات هم پیش رفت اما‌ هیچ‌گاه سر و روی واقعیت به خود نگرفت. این روزها خبر انتقالش به بایرن مونیخ هم حسابی مورد توجه قرار گرفته است و از او به عنوان یک احتمال جدی نام برده می‌شود. دوست صمیمی‌ زیدان در مصاحبه‌ای با اسپورت در مورد آینده زیزو گفته است: او نمی‌تواند برای مربیگری یک تیم جدید صبر کند. یوونتوس یا بایرن؟ اگر یووه از او بخواهد به تورین می‌رود اما پروژه بایرن برایش بسیار مهم خواهد بود و مطمئنا نه از نظر مالی.!

علاقه منچستر یونایتد به زیدان

سر جیم راتکلیف برای بردن منچستر یونایتد به صدر لیگ برتر انگلیس و اروپا قصد دارد زین الدین زیدان را در رأس تیم قرار دهد.

سر جیم راتکلیف پس از کش و قوس‌های فراوان مالک 27.7 درصد از باشگاه منچستر یونایتد شد. درصدی که می‌تواند در سال‌های آینده افزایش قابل توجهی داشته باشد.

مالکیت راتکلیف در روزهای گذشته رسمی شد و او در کنفرانس مطبوعاتی مربوط به این اتفاق درباره جاه‌طلبی‌هایش صحبت کرد. او اعلام کرد که برای بازگرداندن یونایتد به روزهای خوش صبر ندارد و می‌خواهد هر چه زودتر لیورپول و منچستر سیتی را به زیر بکشد.

با ورود راتکلیف جایگاه اریک تن‌هاخ و برخی از بازیکنان هم متزلزل است. طبق اخبار روزهای گذشته تن‌هاخ از حمایت رسمی راتکلیف و دیگر مدیران برخوردار نیست و ممکن است در پایان فصل این باشگاه را ترک کند. راتکلیف همین‌طور قصد دارد درب خروج را به بیشتر از ۱۰ بازیکن یونایتد نشان دهد و ترکیب این تیم را با تحول بزرگی روبرو کند. او قصد دارد دوران جدید یونایتد را با یک مربی بزرگ و بازیکنان تازه‌نفس آغاز کند.

راتکلیف و گروهش قصد دارند برای بازگرداندن یونایتد به اوج به سراغ زیدان بروند. آنها معتقدند سرمربی فرانسوی سابق رئال مادرید توانایی انجام این مأموریت بزرگ را دارد و مناسب‌ترین گزینه برای سرمربی‌گری شیاطین سرخ است. زیدان دیروز در پاسخ به سوالی برای کار کردن در فوتبال ایتالیا موافقتش را اعلام کرد و همین یعنی اینکه او آماده بازگشت به فوتبال است. فقط باید دید که آیا مدیران یونایتد توانایی متقاعد کردن این مربی را دارند یا خیر. همه چیز در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P