علاقه پی اس جی به گیمارش

ستاره برزیلی نیوکاسل در رادار پاری‌سن‌ژرمن، گیمارش گران ترین نقل و انتقال زمستانی اروپا؟!

پاری‌سن ژرمن برای جذب هافبک برزیلی کلاغ‌ها دست به کار می‌شود، نیوکاسل تنها در یک صورت هافبک خود را به فروش خواهد رساند؛ پرداخت حق فسخ!.

خیلی طول نکشید تا دنبال‌کنندگان لیگ برتر انگلیس به ارزش بالای خرید 42 میلیون یورویی نیوکاسل از لیون پی ببرند. برونو گیمارش به سنت‌جیمزز پارک آمد و خیلی زود تبدیل به یکی از کلیدی‌ترین مهره‌های ترکیب تیم ادی هاو شد. از همان روزها مشتریان زیادی در پی فرصت مناسب برای خرید گیمارش بودند و همچنان هم هستند. این بار و در اولین روزهای پنجره زمستانی نقل و انتقالات شایعه انتقال ستاره سلسائو به تیم پاری‌سن ژرمن قوت گرفته و لوئیس انریکه، گیمارش را برای تقویت خط میانی تمیش می‌خواهد. رفتن او از نیوکاسل یک دردسر جدید برای هاو و تیم افت کرده این سرمربی خواهد بود و پاریس باید برای اغوا کردن تیم گیمارش مبلغ زیادی را روی میز مذاکره قرار دهد.

علاقه پی اس جی به گیمارش

درباره گیمارش

او از ستاره‌های تیم ملی برزیل قهرمان المپیک بود که خیلی زود مورد توجه باشگاه لیون قرار گرفت. 3 فصل حضور در لیگ فرانسه و 2 فصل درخشش در پیراهن لیون این ستاره برزیلی را به یکی از اولین خریدهای پروژه جدید ساخت و ساز نیوکاسل با مالکان جدید تبدیل کرد. هافبک میانی کلاغ‌ها همواره از سوی کادر فنی مورد اعتماد بوده و همیشه از بازیکنان مهم ادی هاو به شمار می‌رود. او تاکنون در 86 بازی برای نیوکاسل به میدان رفته و در این مدت 11 گل و 9 پاس گل را در کارنامه‌اش ثبت کرده است. با این حال نکته مهم بازی او در آمار گل و پاس گل خلاصه نمی‌شود. گیمارش در نیوکاسل، راه حریف را سد می‌کند و مالکیت توپ را در میانه زمین در اختیار تیم خودی قرار می‌دهد. در ادامه به حملات تیمش اضافه می‌شود و اهداف گلزنی تیم را به موقعیت گل می‌رساند. دوندگی و جنگندگی او در میانه میدان همواره مورد تمجید کارشناسان فوتبالی بوده و از نگاه سرمربیان تیم‌های بزرگ هم دور نمانده است. گیمارش این بار یک مشتری متمول، دست به نقد و جدی دارد.

علاقه پاری سن ژرمن به هافبک نیوکاسل

نشریات برزیلی از عزم پاریس برای جذب این ستاره در ژانویه پرده برداشته‌اند. گزارش‌ها حاکی از آمادگی پاریس برای پرداخت حق فسخ سنگین 116 میلیون یورویی برونو گیمارش است. اگر این گزارش‌ها رنگ و روی واقعیت بگیرند، حتی برای نیوکاسل ثروتمند هم رد کردن این پیشنهاد خیلی آسان نیست. پاریسی‌ها برای حضور قدرتمند در لیگ قهرمانان اروپا نیازمند تقویت هستند و در این مدت به انریکه اعتماد کرده‌اند. بنابراین سران باشگاه برای پوشش نیازهای تیم و پاسخ مثبت به درخواست‌های کادر فنی آمادگی لازم را خواهند داشت. از پاریس خرج کردن چنین مبلغی بعید نیست اما باید منتظر بود و دید نیوکاسل پس از به ثروت رسیدن در مقابل چنین پیشنهادهایی چه موضعی خواهد گرفت. اگر آنها با وجود نیاز کادر فنی این ستاره را در اختیار پاریس قرار دهند شاید این شائبه مطرح شود نیوکاسل هنوز به اندازه کافی و در سطح رسیدن به عناوین، بزرگ نشده و باید در سیاست‌های جدیدش هم تجدید نظر کند.

جنجال در تیم ملی عربستان

تیم فرانسوی در میانه زمین و در محدوده پست برونو گیمارش، وارن زایر امری، ویتینیا، فابیان رویس، مانوئل اوگارته و کانگ این لی را در اختیار دارد. ستاره کره‌ای برای جام ملت‌های آسیا از دسترس کادر فنی دور شده و در مجموع سایر گزینه‌های انریکه در این قسمت زمین به درخشانی و کیفیت گیمارش نیستند. به نظر می‌رسد بذل و بخشش بیشتر از صد میلیونی پاریس برای خرید گیمارش با دلایل مشهود فنی به راه افتاده و ستاره برزیلی در ترکیب پاریس جایگاه شفاف و مطمئنی خواهد داشت. اضافه شدن او به خط میانی پاری‌سن ژرمن برای تیم فرانسوی یک قدم رو به جلو خواهد بود و بعید است ستاره موفق لیگ برتر انگلیس که سابقه بازی در لیگ فرانسه را هم دارد، برای انطباق با سیستم تیم جدید مشکل چندانی داشته باشد.

گران ترین خرید زمستان؟

یک جایگاه مطمئن، یک دستمزد بالا و یک پروژه با مردی خوش‌نام مثل لوئیس انریکه در پاریس برای گیمارش چشمک می‌زند و در صورت رضایت باشگاه اوست که باید تصمیم بگیرد به فتح لیگ فرانسه بدون دغدغه بپردازد یا در کشمکش دشوار لیگ برتر انگلیس فوتبالش را ادامه دهد. این بازیکن تا سال 2028 با نیوکاسل قرارداد دارد و هر تصمیمی از سوی او باید با تایید باشگاه همراه شود. شاید هم کلاغ‌ها برای تامین بودجه نقل و انتقالات زمستانی از این ستاره خود چشم‌پوشی کنند و او را با دریافت حق فسخ سنگینش در اختیار پاریس بگذارند. گیمارش می‌تواند با این مبلغ تبدیل به یکی از گران‌ترین انتقال‌های زمستانی تاریخ و شاید گران‌ترین انتقال این زمستان فوتبال اروپا شود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P