فصل برای ستاره بارسلونا به اتمام رسید

رسمی؛ ستاره جوان بارسلونا ادامه فصل، یورو و المپیک را همزمان از دست داد!

باشگاه بارسلونا رسما تایید کرد که گاوی دچار پارگی رباط صلیبی شده است و ادامه فصل را ازدست خواهد داد.

گاوی در جریان پیروزی 1-3 تیم ملی اسپانیا برابر تیم ملی گرجستان و در همان نیمه اول به دلیل مصدومیت مجبور به ترک زمین شد.

اشک‌های این بازیکن و احساس درد شدیدی که داشت باعث ناراحتی و نگرانی بسیاری از هواداران این تیم و بارسلونا و همچنین کادر فنی هر دو تیم شد و هم تیمی‌هایش سعی کردند به او در مسیر رختکن دلداری دهند.

این ستاره اسپانیایی با گریه شدید و ناراحتی به همراه چند نفر از کادر پزشکی وارد رختکن شد تا آزمایش اولیه روی پایش انجام شود که جواب آن به هیچ‌وجه باعث آرامش‌خاطر و خوشحالی او نشد.

گفته می‌شود که این بازیکن حداقل باید هفت ماه دور از میادین باشد و به این ترتیب فصل 24-2023 برای او به پایان رسید و حالا شاید بارسلونا حتی قصد داشته باشد که نام او را از فهرستش خارج کند و بازیکن دیگری را به عنوان جانشین او تا پایان فصل به خدمت بگیرد اما تصمیم نهایی و رسمی این باشگاه در این زمینه هنوز مشخص نیست.

فصل برای ستاره بارسلونا به اتمام رسید

گاوی در لیست خروج؟

بارسلونا ممکن است در زمستان نام گاوی را موقتا و تا پایان فصل از فهرست خود کنار بگذارد.

مصدومیت طولانی مدت گاوی از ناحیه زانو و از دست رفتن فصل، سناریویی جدید را برای بارسلونا باز می‌کند، اینکه با توجه به وضعیت فرپلی مالی می‌تواند بازیکنی را جایگزین کند یا احتمالا باید او را از فهرست کنار بگذارد.

از یک طرف و از اول ژانویه آینده که پنجره نقل و انتقالات بعدی باز می‌شود، باشگاه فوتبال بارسلونا می‌تواند طبق قانون، مجوز این بازیکن را لغو کند، چون نمی‌تواند قبل از پایان این فصل روی ملی‌پوش اسپانیایی حساب کند. گاوی در بهترین حالت می‌تواند در تمرینات پیش فصل تابستانی برگردد و خود را برای فصل بعد آماده کند.

آاس نوشته است که به جای او فرمین لوپز می‌تواند بازی کند هرچند خصوصیات تهاجمی‌تری دارد. اوریول رومئو نیز گزینه دیگری است و با حضور او گوندوگان کمی جلوتر بازی خواهد کرد. گزینه بعدی هم رافینیاست که در این پست برابر سلتا و سویا نمایش خوبی داشت، باید دید ژاوی در نهایت برای این معضل چه راه‌کاری خواهد داشت.

درامدزایی بارسلونا از مصدومیت‌ گاوی

باشگاه بارسلونا بابت مصدومیت گاوی در تیم ملی اسپانیا، از اواسط دسامبر به صورت روزانه از فیفا غرامت دریافت خواهد کرد.

مصدومیت زانوی گاوی تایید شده و ستاره بارسلونا باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد. 28 روز پس از مصدومیتی که یکشنبه اتفاق افتاد، او تحت پوشش فیفا قرار می‌گیرد و باشگاه اسپانیایی باید به همین دلیل غرامت دریافت کند. بارسا از تاریخ 16 دسامبر می‌تواند این پول را دریافت کند.

حدود 10 سال از اجرای این طرح توسط فیفا می‌گذرد. اولین‌بار در جام جهانی 2014 برزیل این طرح عملی شد. بر اساس این برنامه و همان‌طور که فیفا تعیین کرده، اگر فوتبالیست‌های حرفه‌ای در مسابقات فیفادی تیم‌های ملی در زمین آسیب ببینند، تا حدی غرامت آن پرداخت می‌شود. این طرح تا 31 دسامبر 2026 اعتبار دارد.

طبق این برنامه فیفا حداکثر تا 7 میلیون و 500 هزار یورو به ازای مصدومیت هر فوتبالیست غرامت پرداخت می‌کند. مبلغی که بر اساس غرامت روزانه تا سقف 20548 یورو در روز طی حداکثر یک سال محاسبه می‌شود.بنابراین، حداکثر غرامت روزانه‌ای که بارسلونا برای بازیکن جوان از 16 دسامبر دریافت می‌کند، روزانه 20548 یورو خواهد بود.حداکثر ظرفیت یا محدودیت کل برنامه حفاظت از باشگاه‌های فیفا 80 میلیون در سال است. گاوی حداقل 6 ماه از میادین دور خواهد بود و در این صورت بارسا حداقل 3 میلیون یورو دریافت می‌کند. اگر دوری گاوی به 8 ماه برسد، آن زمان رقم پرداختی فیفا از مرز 4 میلیون یورو می‌گذرد.

ویروس فیفا دی!

این روزها ویروس فیفا شدیدتر از همیشه حمله می‌کند. هیچکس در امان نیست و از رئال مادرید تا بارسا و دیگر باشگاه‌ها اغلب ضربه خورده‌اند. وقفه بازی‌های ملی برای باشگاه‌های اروپایی همیشه هراس‌آور بوده و خطر مصدومیت بازیکنان را مضاعف می‌کند. در سه ماه گذشته سه فیفادی داشته‌ایم در وقفه نوامبر و طی یک هفته 20 بازیکن مصدوم شده‌اند.

لیست مصدومان: کاماوینگا، زایر-امری، وینیسیوس، گاوی، اویارزابال، تراشتگن، مندی، موریقی، اوکامپوس، هالند، اونانا، رشفورد، بوون، مک کنی، باستونی، میرتی، ویکاریو، اریکسن و اوچوا. برخی با معضل جدی‌تر، مانند مصدومان رئال مادرید و بارسا و برخی بسیار کم‌تر مانند هالند،هشت مورد از آن‌ها مربوط به لالیگاست.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P