فینالی برای ثبت در تاریخ؛مارادونا بلند شو پسرانت قهرمان شدند

فینالی برای ثبت در تاریخ؛مارادونا بلند شو پسرانت قهرمان شدند

فینالی برای ثبت در تاریخ؛مارادونا بلند شو پسرانت قهرمان شدند

____ ____ ____ _____

تیم ملی ارژانتین در دیداری تماشایی و فراموش نشدنی و در شبی که دو بار و روی درخشش کیلیان امباپه شانس پیروزی را از دست داد، در نهایت و در ضربات پنالتی مقابل فرانسه به برتری دست یافته و برای سومین بار در تاریخ به عنوان قهرمانی رسید.

messi
messi

در یک فینال تمام عیار که تا لحظه آخر بینندگانش را سر جای خود میخکوب کرد، امیلیانو مارتینز در ضربات پنالتی باز هم دست بالاتر را داشت شاید هت تریک کیلیان ام باپه در این مسابقه، تلخ‌ترین هت تریک دوران حرفه‌ای باشد ولی قطعا آرژانتینی‌ها نمی‌توانستند بردی شیرین‌تر از این را تصور کنند لیونل اسکالونی دست به کاری زد که نام‌های بزرگی پیش از او، در انجام آن عاجز بودند.

برترین های جام جهانی

پس از پایان بازی برترین های جام از سوی فیفا معرفی شدند، عنوان بهترین بازیکن جوان جام به انزو فرناندز پدیده باشگاه بنفیکا رسید.دستکش طلایی مسابقات پس از درخشش در ضربات پنالتی تقدیم به املیانو مارتینز دروازبان باشگاه استون ویلا رسید.کفش طلای مسابقات به کیلیان امباپه رسید، امباپه با 8 گل بهترین گلزن جام شد.و کاپ بهترین بازیکن جام جهانی 2022 قطر به کاپیتان تاریخ ساز ارژانتین لیونل مسی رسید.

صحبت های لیونل اسکالونی سرمربی ارژانتین

مردم از این پیروزی و عنوان قهرمانی تیم ملی آرژانتین لذت می برند و یک لحظه تاریخی برای فوتبال کشور ما محسوب می شود. عملکرد تیم در این دیدار باورنکردنی بود و من می خواهم در مورد این مسابقه صحبت کنم، زیرا طبیعی بود که چنین شب دشواری را تحمل کنیم.

یک نمایش فوق العاده را از سوی تیم ملی آرژانتین شاهد بودیم، اما ما برای رنج کشیدن و سختی ساخته شده ایم، فوتبال چنین شب هایی هم دارد، اما بازیکنان تیم به همه اتفاقات به بهترین شکل واکنش نشان می‌دهد من به عملکرد تیم خود در این تورنمنت افتخار می‌کنم و حالا خیالم راحت است، زیرا بازیکنان تیم ملی آرژانتین وظیفه ای که داشتند را به بهترین شکل ممکن انجام داده و با تمام توان برای کسب موفقیت تلاش کردند.

این یک گروه باورنکردنی از بازیکنان آرژانتینی است که البته گاهی اوقات در زمین هیجان زده هم می شوند. اما همه وقتی به یکدیگر اعتماد می کنند، توان بیشتری در زمین پیدا کرده و قدرت بالاتری از خود را نشان می دهد. هر بازیکنی در طول یک مسابقه تلاش می کند دیگری را نجات دهد و حالا که شرایط در بازی امشب اینقدر دشوار پیش رفت، این پیروزی و قهرمانی برای ما دو برابر ارزش دارد.

مردم کشور نیز از حمایت چنین تیمی لذت می برند و این یک لحظه تاریخی برای تیم ملی آرژانتین است. دوست داریم از این موفقیت لذت ببریم و این پیروزی تقدیم به همه بازیکنانی است که برای تیم ملی آرژانتین بازی می کنند.

صحبت های دیدیه دشان پس از بازی

در نیمه اول به هیچ عنوان نتوانستیم خودمان باشیم. ما انتظار داشتیم آرژانتین به ما فشار بیاورد ولی روحیه مناسب را برای مقابله با این فشار نداشتیم و نتوانستیم پاسخ درستی به حریف بدهیم.

وقتی از چنین تیمی عقب می‌افتید برگشتن به بازی خیلی دشوار است آنها واقعا در سطح فینال جام جهانی بازی کردند.

دلایل ناکامی ما در نیمه اول یا حتی در یک ساعت اول بازی متعدد است ما در چهار روز گذشته با شرایط دشواری مواجه بودیم. بیماری در اردوی فرانسه مشکل بزرگی ایجاد کرده بود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فینالی برای ثبت در تاریخ؛مارادونا بلند شو پسرانت قهرمان شدند
P