قرارداد سنگین اشکان دژاگه با فولاد در 36 سالگی

اشکان دژاگه

اشکان دژاگه کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان که سابقه بازی در کشور آلمان و انگلیس و تراکتور را دارد با عقد قراردادی به تیم فولاد خوزستان پیوست!

اشکان دژاگه کاپیتان سابق‌ تیم ملی کشورمان  چندی پیش با جدا شدن از تیم‌ قطری  خود االشحانیه طی قراردادی رسمی  با تیم‌ فولاد خوزستان‌ دوباره راهی‌ لیگ برتر ایران شد. قراردادی که ‌به نظر‌می رسد  با مبلغ بالای دلاری به امضا رسیده است.

در پنجره نقل و انتقالات تابستانی این فصل، تیم فولاد خوزستان که نماینده ایران در لیگ‌ قهرمانان آسیا می باشد و همچنين ميتواند  يكى از مدعيان قهرمانى فصل بيست و دوم ليگ برتر باشد، در راستای قدرت بخشیدن به تیم، بازیکن‌ با تجربه ی دیگری را‌به خدمت گرفت و اشکان دژاگه کاپیتان سابق تیم ملی‌ کشورمان كه از فصل پيش مد نظر جواد نكونام بود رسماً به فولاد خوزستان پيوست

این دومین حضور این بازیکن در تیم های باشگاهی لیگ‌ برتر ایران میباشد، پیش از این‌ سه فصل پیاپی برای باشگاه تراکتور تبریز به میدان رفته‌ بود. ولی فصل پیش به‌ دلیل اختلافات پیش آمده با سرمربی از جمع قرمزپوش های تبریزی جدا شد و به عنوان بازیکن آزا‌د  به تیم الشحانیه قطر ملحق شد و فصل پیش را در لیگ ستارگان قطر سپری کرد. بعد از تراکتور، فولاد خوزستان دومین تیم لیگ برتری ایران خواهد بود که دژاگه با پیراهن آن به زمین خواهد رفت.

باشگاه قطری که  در ابتدا مخالف جدایی اشکان دژاگه از این تیم بود در نهایت طی صحبت هایی که این بازیکن با سعید یونسی سرمربی ایرانی تیم الشحانیه داشت، بیان کرد که با حضور در تیم لیگ برتری خوزستان می خواهد شانس خود را برای پوشیدن در تیم ملی ایران بیازماید و توانست رضایت باشگاه الشحانیه قطر را برای حضور در تیم فولاد را به دست آورد.

اشکان دژاگه در حالی تلاش میکرد که به جمع ملی پوشان بازگردد که ۳۶ ساله‌شده‌  بود، اما به دلیل جو جوان گرایی و به بهانه شرایط سنی اش مورد توجه اسکوچیچ سرمربی تیم ملی قرار نگرفت و به اردوی تیم ملی دعوت نشد.

اشکان دژاگه  در دوران بازی اش تا به کنون سابقه ی‌ حضور در تیم های هرتابرلین و ولفسبورگ آلمان ، فولام و ناتینگهام فارست انگلیس و العربی قطر را در کارنامه خود دارد.

بعد از اعلام رسمی باشگاه فولاد خوزستان مبنی برا امضای قراداد رسمی با اشکان دژاگه، موضوعی که در مورد این‌ انتقال بر سر زبان ها افتاده، قرارداد ارزی این بازیکن ‌با تیم فولاد و‌مبلغ سنگین آن می باشد. شنیده ها حاکی‌از آن‌است که این‌ بازیکن گران ترین خرید جواد نکونام برای تیم فولاد خوزستان می‌باشد.

گفته می شود رقم قرارداد این بازیکن و فوتبالیست ملی پوش سابق کشورمان  چیزی حدود ۴۵۰ هزار دلار است.

پیش از این نیز حمیرضا گرشاسبی مدیر عامل باشگاه فولاد خوزستان ‌قبل از شروع مراسم قرعه کشی رقابت های لیگ برتر اعلام کرده بود که به دلیل اینکه پاسپورت این بازیکن ایرانی نیست قراداد او به صورت ارزی بسته شده است.

اما موضوعی که در مورد ملی پوش اسبق کشورمان قابل کتمان نیست، این است  که دغدغه های مالی برای  این بازیکن با سابقه همواره خیلی مهم بوده و از اولویت های اصلی اش برای حضور در تیم های باشگاهی مبلغ‌ های بالا برای بستن قرارداد  بوده است.

به طوری که گفته می شود مهم ترین عامل به توافق نرسیدن این بازیکن  با تیم های لیگ برتری در فصل پیش بر سر عقد قرارداد دلاری بوده است و به همین جهت برای درآمد زایی بیشتر در نهایت تیم الشحانیه قطر را به عنوان مقصد بعدی برای ادامه ی حرفه فوتبالی خود انتخاب کرده بود.

تصمیمی که شاید چیزی به فوتبال دژاگه اضافه نکرد و شاید با حضور در لیگ ایران می توانست از شانس بازی در لیگ قهرمانان آسیا برخوردار شود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اشکان دژاگه
P