قرعه‌کشی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد

قرعه‌کشی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد

قرعه‌کشی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد

ــ ــ ــ‌ ــ ــ ــ ــ

 

قرعه کشی لیگ قهرمانان انجام شد و هر 16 تیم مرحله یک هشتم رقبای خود را شناختند.

قرعه کشی رقابت های لیگ قهرمانان امروز انجام شد و حضور پاری سن ژرمن و لیورپول و البته میلان و اینتر در رده دوم گروه های لیگ قهرمانان باعث شد قرعه های جالبی در انتظار هواداران فوتبال باشد.

قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا
قرعه کشی لیگ قهرمانان اروپا

لایپزیش_منچسترسیتی:

هواداران منچستر سیتی و پپ گواردیولا قطعا از این قرعه استقبال میکردند اما هواداران لایپزیش به یک قرعه ترسناک‌ برخورد کردند دو تیم دو فصل پیش در مرحله گروهی مقابل هم قرار گرفته بودند، منچستر سیتی در بازی رفت موفق شد با نتیجه 6-3 در ورزشگاه اتحاد این تیم تیم را شکست دهد اما در آلمان با نتیجه 2-1 از این تیم شکست خورد.

اینتراخت_ناپولی:

دو تیمی که حضور آنها در این مرحله کمتر اتفاق می افتد اما ناپولی با درخشش خیره کننده در این فصل موفق شد پس از سه فصل دوباره در این مرحله حاظر شود، اینتراخت نیز به عنوان قهرمان فصل گذشته لیگ اروپا در لیگ قهرمانان فصل جاری شرکت کرد و موفق شد در روز آخر با شکست اسپورتینگ به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک هشتم شود.،

دو تیم دیداری مقابل یکدیگر انجام نداده اند.

کلوب بروژ_بنفیکا:

تقابل شگفتی سازان مرحله گروهی در یک هشتم،کلوب بروخ برای اولین بار در تاریخ خود در این فصل موفق شد به این مرحله برسد و در این مرحله به مصاف بنفیکا خواهد رفت،بنفیکا دیگر تیم شگفتی ساز این فصل درگروه مرگ بدون باخت و با گل زده خارج از خانه بیشتر بالا تر از پاری سن ژرمن راهی این مرحله شد.

دو تیم دیداری مقابل یکدیگر انجام نداده اند.

لیورپول_رئال مادرید:

فینالیست های فصل پیش لیگ قهرمانان خیلی زود و اینبار در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف یکدیگیر خواهند رفت، رئال مادرید با صدرنشینی در گروه راهی مرحله حذفی شد تا این تیم در تمام ادوار لیگ قهرمانان موفق به صعود از گروه خود شود در سمت مقابل لیورپول برخلاف لیگ برتر در لیگ قهرمانان نتایج خوبی کسب کرد و تنها به علت تفاضل گل کمتر از ناپولی به عنوان تیم دوم راهی این مرحله شد.

دو تیم در سالیان اخیر تقابل های زیادی با یکدیگر داشته اند، رئال و لیورپول 8 دیدار مقابل یکدیگر به میدان رفته اند، سهم رئال 5 و سهم لیورپول 2 پیروزی بوده است و 1 دیدار نیز با تساوی به اتمام رسیده است.

در 6 دیدار اخیر دو تیم سهم رئال 4 پیروزی بوده است که دو جام اخیر لیگ قهرمانان را برای رئال مادرید در فینال رقم زده است.

میلان_تاتنهام:

دومین تیم پر افتخار لیگ قهرمانان اروپا پس از 9 سال غیبت درمرحله حذفی در این فصل موفق شد با استفانو پیولی رکورد شکنی کند و پس از چلسی به عنوان تیم دوم گروه راهی مرحله حذفی شود در سمت مقابل تاتنهام پس از دو سال دوری اینبار با آنتونیو کونته ایتالیایی راهی یک هشتم نهایی شد،تاتنها موفق شد به عنوان صدرنشین در روز آخر مرحله گروهی راهی ای مرحله شود.

دو تیم چهار دیدار در سالیان گذشته به مصاف یکدیگر رفته اند که در 3 دیدار تاتنهام پیروز شده است و یک دیدار دو تیم نیز با تساوی به اتمام رسیده است.

دورتموند_چلسی:

زنبور ها تنها پس از یک‌ فصل غیبت در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان با ادین ترزیچ 40 ساله دوباره مجوز حضور در این مرحله را دریافت کردند، دورتموند پس از سیتی و بالا تر از سویا در رتبه دوم جدول قرار گرفت، چلسی پس از شروع ناامید کننده در لیگ قهرمانان با گراهام پاتر موفق به صعود از گروه خود شد چلسی در دو بازی ابتدایی خود تنها یک امتیاز کسب کرد اما در ادامه با نتایج خوب خود موفق به صدرنشینی در گروه شد.

دو تیم دیداری مقابل یکدیگر انجام نداده اند.

اینترمیلان_پورتو:

یکی از تقابل های جذاب و دیدنی برای فوتبالدوستان ایرانی بدون شک این دیدار است، اینتر در گروه مرگ مسابقات جان سالم به در برد و موفق شد پس از بایرن مونیخ به عنوان تیم دوم راهی مرحله حذفی شود در سمت مقابل پورتو که فصل را در لیگ قهرمانان خوب شروع نکرد در دور برگشت مسابقات با درخشش مهدی طارمی و کسب تمامی امتیاز های ممکن موفق شد به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعد شود.

دو تیم چهار دیدار به مصاف یکدیگیر رفته اند، سهم اینتر 2 و سهم پورتو 1 پیروزی بوده است و‌ یک دیدار دو تیم با تساوی به اتمام رسیده است.

پاری‌سن‌ژرمن_بایرن‌مونیخ:

یکی از جذاب ترین مسابقات مرحله یک هشتم نهایی بدون شک این دیدار است، پاری‌سن‌ژرمن که تا دقایق آخر مرحله گروهی صدرنشین گروه بود در اخرین لحظات صدرنشینی را از دست داد تا به عنوان تیم دوم راهی مرحله یک هشتم نهایی شود و منتظر قرعه های سخت باشند، در سمت مقابل بایرن مونیخ در گروه مرگ با امتیاز کامل از گروه صعود کرد ناگلزمن 35 ساله به همراه بایرن تنها تیم فصل جاری لیگ اروپا بود که در تمامی دیدار های خود پیروز میشود.

دو تیم 6 دیدار مقابل یکدیگیر انجام داده اند و بدون شک حساس‌ ترین دیدار دو تیم فینال لیگ قهرمانان سه فصل پیش است که با برتری بایرن مونیخ به اتمام رسید.

در 6 دیدار رو در رو دوتیم سهم بایرن 4 و سهم پاری‌سن‌ژرمن 2‌ پیروزی بوده است در دو فصل گذشته دو تیم در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف یکدیگیر رفتند که این دیدار در مجموع رفت برگشت 3-3 شد اما پاریسی ها به لطف گل زده بیشتر در خانه حریف صعود کردند.

نکات مهم لیگ قهرمانان و قرعه کشی

قرعه کشی امروز به مانند سالیان گذشته محدودیت هایی نیز داشت،دو تیمی که در یک گروه در این فصل لیگ قهرمانان اروپا قرار داشتند و دو باشگاه از یک کشور،نمی توانند در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف هم بروند.

تیم های سمت راست(تیم های دوم گروه های لیگ قهرمانان) در این مرحله بازی اول را (میزبان) هستند و تیم هایی که موفق به صدرنشینی از گروه خود شدند در بازی برگشت میزبان هستند.

گل های زده و خورده به مانند سال گذشته در خانه حساب نخواهد شد و در صورت تساوی نتیجه در بازی رفت و برگشت( با هر نتیجه ای) دو تیم راهی وقت های اضافه و ضربات پنالتی خواهند رفت

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قرعه‌کشی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا انجام شد
P