قهرمانی اسپانیا در ضربات پنالتی

قهرمانی اسپانیا در ضربات پنالتی

قهرمانی اسپانیا در ضربات پنالتی

__ __ __ __

اسپانیا بعد از تساوی 0-0 مقابل کرواسی این تیم را در ضربات پنالتی با نتیجه 4-5 شکست داده و قهرمان لیگ اروپا شد.

تیمهای اسپانیا و کرواسی در دیدار پایانی لیگ ملتهای اروپا 2023 به مصاف هم رفتند. این دیدار از ساعت 22:15 در ورزشگاه فاینورد هلند آغاز شد. دو تیم بعد از تساوی بدون گل در وقتهای تلف شده، کار را در 30 دقیقه وقت تلف شده پیش بردند؛ جایی که بازهم گلی به همراه نداشت تا کار به ضربات پنالتی بکشد. اسپانیا در این ضربات با درخشش اونای سیمون که دو ضربه را مهار کرد به پیروزی رسیده و قهرمان شد.

اسپانیا که آخرین بار یورو 2012 را فتح کرده بود و بیش از یک دهه دستش از رسیدن به جام کوتاه ماند، سرانجام پس از سکته در ضربات پنالتی مقابل مراکش در لیگ ملت‌های اروپا شاهکار کرد و به دنبال غلبه بر ایتالیای مانچینی، تیم سوم جام‌جهانی را  در فینال از پیش رو برداشت تا چهارمین بازی دلافوئنته روی نیمکت «لاروخا» چهارمین جام را برای «ماتادورها» به ارمغان بیاورد.

اسپانیا دوره گذشته در این تورنمنت به نایب قهرمانی رسیده بود و حالا با بالای سر بردن جام قهرمانی در سومین دوره، پرافتخارترین تیم تاریخ نه چندان دراز دامن این مسابقات لقب گرفته است. اسپانیا که در این دیدار بازی نه چندان برتری از خود برجای گذاشت و زنده ماندن امیدهایش را مدیون درخشش اونای سیمون در طول بازی بود در ضربات پنالتی هم با تکیه بر دستان مطمئن او از پس کروات‌های سر سخت برآمد.

در نهایت طلسم 11 ساله عدم قهرمانی اسپانیا در دیداری که طلسم عدم قهرمانی لوکا مودریچ در سطح ملی باقی ماند.

 

صحبت های دلافوئنته:

لوئیز د لا فوئنته، سرمربی اسپانیا، از قهرمانی در لیگ ملت‌های اروپا بسیار خوشحال بود و احساسات خود را شرح داد.

من این فرصت را داشتم و ما این گزینه را داشتیم که این قهرمانی را کسب کنیم. ما بازیکنان را تحت فشار شدید گذاشتیم و زمانی که این فرصت به ما داده شد، به این نکته اشاره کردیم که نگذاریم چنین شانسی از دست برود، بنابراین بسیار خوشحالیم.

هیچ کلمه ای برای توضیح و توصیف احساسم نسبت به بازیکنانم ندارم. آنها در زمانی که به بازی های سنگین و تلاش زیادی نیاز دارید، قهرمانان داستان هستند. من واقعا برای آنها خوشحالم. برای کار کل گروه خوشحالم. ما مشتاقانه منتظریم که در آینده موفقیت‌های بیشتری برای اسپانیا رقم بزنیم.

ما روی این جنبه کار کردیم. بازیکنانم آنقدر جدی هستند که وقتی احساس خوبی نداشتند جای خود را به هم تیمی‌هایشان دادند و من به آنها گفتم آرامش خود را حفظ کنند. آنها مستحق این پیروزی بودند.

حالا بیایید به استراحت فکر کنیم. در ماه سپتامبر به رقابتی فکر خواهیم کرد که می‌خواهیم برنده شویم و جواز حضور در آن را کسب می‌کنیم.

 

صحبت های زلاتکو دالیچ

ابتدا کسب عنوان قهرمانی را به اسپانیا تبریک می گویم. از بازیکنانم نیز به خاطر مبارزه و عملکرد خوبی که به یک موفقیت بزرگ انجامید تشکر می کنم. شکست در ضربات پنالتی بسیار ناراحت کننده است. با این وجود به کاری که انجام داده ایم افتخار می کنیم. فوتبال همین است گاهی می برید و گاهی می بازید.

یک مسابقه سخت مقابل حریفی بسیار آماده بود. ما کمی بی دقت بودیم اما اسپانیا هم موقعیت خاصی نداشت. با توجه به اینکه مقابل هلند هم 120 دقیقه بازی کرده بودیم کار برای ما به مراتب سخت تر بود. اما تا آخرین لحظه تلاش کردیم و جایی برای پشیمانی و حسرت وجود ندارد. تحمل شکست سخت است و نمی‌توانم به آن فکر کنم ولی ادامه خواهیم داد و ناامید نمی‌شویم.

به نظرم باید در یک سوم انتهایی زمین زهردارتر ظاهر می‌شدیم. ما در طول 90 دقیقه موقعیت های کافی برای گلزنی ایجاد نکردیم. این فینال از آن دست فینال هایی بود که فشار روانی زیادی در آن احساس می شد. برتری در یک مقطع از بازی با ما بود و در یک مقطع دیگر با آنها.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قهرمانی اسپانیا در ضربات پنالتی
P