لسترسیتی فصل آتی را با کسر امتیاز شروع میکند!

دردسر های لستر نیامده شروع شد؛ روباه ها فصل اینده را با امتیاز منفی آغاز میکنند؟

قوانین فیرپلی مالی می‌تواند لسترسیتی را پس از اورتون و ناتینگهام با خطر کسر امتیاز روبه‌رو کند.!

بررسی‌ها نشان می‌دهد لستر پر جنب‌وجوش در دسته پایین‌تر هم احتمال کسر امتیاز را خواهد داشت و روباه‌ها کار سختی دارند.

در فصل جاری بازار کسر امتیاز از تیم‌هایی که فیرپلی مالی لیگ‌های انگلیس را رعایت‌ نکرده‌اند بسیار داغ است و تیم‌های زیادی در رده‌های مختلف با چنین مشکلی مواجه شده‌اند. از تیم‌های نامدار می‌توان به ناتینگام فارست و اورتون اشاره کرد و از تیم‌های نام آشنا در صف جریمه‌ انگلیسی‌ها، چلسی، منچسترسیتی و لسترسیتی هستند. هر کدام از این تیم‌ها به سبکی در حال مبارزه با عدم کسب جریمه از سوی مقامات انگلیس هستند اما اقدام خاص لسترسیتی، رقبایش را بسیار عصبانی کرده است.

لسترسیتی فصل آتی را با کسر امتیاز شروع میکند

دو پرونده برای جریمه

لسترسیتی زیرنظر انزو مارسکا یکی پس از دیگری رقبا را از پیش روی برمی‌دارند و به احتمال بسیار زیاد یکی دیگر از شاگردهای سابق پپ گواردیولا قهرمان لیگ قهرمانی شود. لسترسیتی بازگشت سریع و قدرتمندی به لیگ برتر خواهد داشت اما روزهای خوب می‌تواند با روزهای سخت برای فصل بعد تعویض شوند و دلیل آن احتمال کسر امتیاز از این تیم است.

طبق شواهد چندین تیم لیگ برتر و لیگ قهرمانی و برخی از مسئولان فوتبال انگلیس، لسترسیتی در بازه 3 ساله فیرپلی مالی قبل خود که پایان آن قبل از پنجره تابستان خواهد بود، ضرر بیش از 105 میلیون پوند را تجربه کرده و همانند اورتون در جایگاه متهم قرار می‌گیرد. این اتفاق باعث خواهد شد روباه‌ها یا با کسر امتیاز 10 عددی روبه‌رو شوند و یا با اعتراض بتوانند با 6 امتیاز منفی فصل را آغاز کنند. البته این تنها ادعا علیه آنها نیست و موضوع ضرر مرکب آنها، بحثی دیگر به راه انداخته است. گویا  تحت شرایطی هر تیمی می‌تواند مقداری ضرر مرکب را داشته باشد اما این رقم برای لستر 86 میلیون پوند است و آنها باید پاسخگوی این مورد هم باشند.

چلسی و منچستر سیتی در خطر محرومیت سنگین

لسترسیتی می‌تواند با ارائه مدارک به اتحادیه فوتبال انگلستان از این 2 ادعا شانه خالی کند اما اگر روباه‌ها نتوانند بی‌گناهی خود را ثابت کنند، احتمالا با جریمه‌ای سنگین‌تر از آنچه اورتون تجربه کرده بود، روبه‌رو و حتی قبل از شروع فصل بعد به کاندیدای اصلی سقوط تبدیل شوند.

کسر امتیاز از آنها  قطعی خواهد بود اما بهترین حالت این است که  هیچ جریمه‌ای را در فصل جاری متحمل نشوند  و کسر امتیاز مرتبط با فصل آینده و حضور در لیگ برتر شود. آورده مالی حضور در لیگ برتر و همچنین اطمینان آنها از حضور دوباره در لیگ برتر در فصل آینده باعث شد تا روباه‌ها مکر خود را به کار ببندند و سعی کنند جریمه به فصل بعد موکول شود.

وکلا دست به کار شدند

گفته می‌شود وکلای لسترسیتی پس از اینکه کاملا متقاعد شده‌اند آنها نقض قانون را مرتکب شده‌اند، چند جلسه‌ای را با مدیران باشگاه داشته و ایده‌ای را با آنها مطرح کرده‌اند. پس از اطلاع‌رسانی به باشگاه‌ها توسط مقامات اتحادیه فوتبال انگلیس در مورد نقض قوانین مالی، تیم‌ها می‌توانند با انجام تحقیقات قانونی سریع و فوری، زمان اجرای حکم جریمه را به تاخیر بیاندازند. تاخیر در انجام جریمه به این معنی خواهد بود که لسترسیتی می‌تواند صعودش به لیگ برتر را قطعی کند و پس از آن با جریمه روبه‌رو شود. پس از اینکه وکلای لستر این موضوع را به گوش مدیران رسانده‌اند، باشگاه به این نتیجه رسیده احتمالا این بهترین نوع جریمه خواهد بود و همچنین انجام این تحقیقات و کمک آنها به لیگ انگلیس برای شناسایی دقیق خطاهای مالی، جریمه را با تخفیف به کسر 6 امتیاز تقلیل می‌دهد.

اعتراض رقبا!

لسترسیتی در رده دوم جدول لیگ قهرمانی  با 82 امتیاز و یک بازی کمتر نسبت به لیدز یونایتد قرار دارد. لیدز و لستر هم‌امتیاز با هم برای صعود و قهرمانی به لیگ برتر تلاش می‌کنند و همچنین طبق قانون و پلی‌آف پایان لیگ، تیم‌های سوم تا ششم می‌توانند با گذراندن 2 بازی شانس خود را برای حضور در لیگ برتر امتحان کنند. کسر امتیاز، شانس دیگر تیم‌های این جدول برای صعود را افزایش می‌داد و این اقدام لستر باعث خشم این باشگاه‌ها شده است.

آنها معتقد هستند لسترسیتی مطمئن است باید جریمه شود و تنها با به تاخیر انداختن آن، سعی دارد زمان کافی را به دست آورد تا به لیگ برتر برسد. به نظر سایر تیم‌ها، حرکت لسترسیتی سواستفاده از قوانین بوده و اتحادیه باید با این اقدام آنها برخورد کند. قانون به اتحادیه اجازه جریمه سریع لستر را نخواهد داد و احتمالا هیچ تهدیدی برای کسر امتیاز در فصل جاری برای آنها وجود نداشته باشد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P