لشکر مصدومین پرسپولیس

بحران در اردوگاه سرخپوشان؛ پورعلی‌گنجی رباط پاره کرد؛عالیشاه همسترینگ!

لشکر مصدومین پرسپولیس – مصدومیت شدید مرتضی پورعلی‌گنجی از ناحیه رباط صلیبی در اردوی ملی و مصدومیت کاپیتان پرسپولیس، امید عالیشاه در اخرین تمرین گروهی باعث شد تا شرایط اردوی پرسپولیس بیش از پیش بحرانی شود.

مرتضی پورعلی‌گنجی و امید عالیشاه تازه‌ترین مصدومان فهرست پرسپولیس هستند. پیش این دو ستاره، ستاره‌های سرشناس مصدوم شدند و همچنان خبری از بهبودی کامل آن‌ها نیست،با توجه به در پیش بودن مسابقات حساسی از جمله رویارویی با استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان آسیا، یحیی گل‌محمدی نمی‌خواهد روی بازیکنان تیمش ریسک کند و اعلام کرده که بعد از 100 درصد شدن آمادگی جسمانی بازیکنانش، از آن‌ها در ترکیب خود بهره خواهد برد و همین مسئله باعث طولانی‌تر شدن فرآیند بازگشت ستاره‌های پرسپولیس شده است.

میلاد سرلک، یاسین سلمانی، وحید امیری و مهدی ترابی مصدومان تیم پرسپولیس هستند که از میان این بازیکنان، سلمانی به دلیل پارگی رباط صلیبی در ماه‌های پیش‌رو شانس همراهی تیم پرسپولیس را ندارد اما شرایط 3 بازیکن دیگر متفاوت است. مهدی ترابی در آستانه بازگشت به تمرینات گروهی پرسپولیس قرار دارد اما گفته می‌شود یحیی گل محمدی روی ستاره خود ریسک نخواهد کرد و میلاد سرلک و وحید امیری هم در تلاش هستند تا بتوانند خود را به دیدار با استقلال تاجیکستان برسانند.

لشکر مصدومین پرسپولیس

پارگی رباط پورعلی‌گنجی تایید شد

پرسپولیس پیش از اینکه نتیجه جواب MRI را اعلام کند از پارگی رباط صلیبی مرتضی پورعلی‌گنجی پرده برداشت.

بسیاری از بینندگان بازی ایران و قطر حتی از پشت تلویزیون هم با برخورد شدید مرتضی پورعلی‌گنجی با بازیکن حریف، فقط با دیدن صحنه هم دچار درد شده باشند! برخوردی دردناک که مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی را در اذهان متبادر می‌کرد.

اخبار غیر رسمی از مصدومیت ستاره پرسپولیس و تیم ملی حکایت داشت اما حالا این باشگاه در گزارش دستور جلسه امروز هیئت مدیره خبر از مصدومیت رباط صلیبی مرتضی پورعلی‌گنجی داد.

لیست خالی از وینگر!

یحیی گل‌محمدی برای چینش ترکیب تیمش به استفاده از آرایش 2-4-4 اعتقاد ویژه‌ای دارد اما او حالا برای مصاف با پیکان تهران، دغدغه بزرگی برای تکمیل آرایش فاز تهاجمی تیمش دارد؛ به‌طوری‌که وحید امیری، مهدی ترابی و امید عالیشاه به عنوان بازیکنانی که توانایی بازی در پست وینگر را دارند، در فهرست پرسپولیس برای مسابقه فردا حضور نخواهند داشت و یاسین سلمانی هم که می‌تواند در این پست برای سرخ‌ها به میدان برود، دیگر غایب تیم پرسپولیس است تا در پست وینگر وضعیت بحرانی در فهرست سرخ‌پوشان پایتخت به‌وجود آید.

مشکلات پیشروی مانوئل نویر در تیم ملی

سعید صادقی و محمد عمری دو گزینه در دسترس یحیی گل‌محمدی برای پست وینگر هستند؛ آن‌هم در شرایطی‌که گل‌محمدی بیشتر از محمد عمری در نقش مهاجم سایه حساب استفاده می‌کرد اما حالا شرایط تغییر کرده و برای مصاف با پیکان تهران، به نظر می‌رسد که این دو چهره گزینه‌های حضور در ترکیب پرسپولیس به عنوان وینگر هستند و با توجه به مشکلات فهرست پرسپولیس، گزینه تخصصی دیگری در دسترس گل‌محمدی نیست. با این اوصاف، احتمال حضور دانیال اسماعیلی‌فر در نقش وینگر و ورود وحدت هنانوف به ترکیب دفاعی سرخ‌پوشان پایتخت هم دور از ذهن نیست.!

بازگشت گولسیانی به ترکیب

با مصدومیت شدید مرتضی پورعلی‌گنجی، گئورگی گولسیانی به ترکیب اصلی پرسپولیس برمی‌گردد.

گیورگی گولسیانی که فصل گذشته زوج مورداعتماد مرتضی پورعلی‌گنجی در قلب خط دفاعی پرسپولیس بود، حالا در نقش جانشین او به ترکیب سرخ‌پوشان پایتخت اضافه می‌شود. البته در صورتی گولسیانی می‌تواند به ترکیب پرسپولیس بازگردد که اصلاح قرارداد او به تایید مسئولان سازمان لیگ برسد! جالب آنکه این احتمال وجود دارد با توجه به فشردگی برنامه تیم ملی و سفر دیرهنگام کاروان ایران به تهران، یحیی گل‌محمدی به سراغ استراحت دادن به محمدحسین کنعانی‌زادگان برود که در این‌صورت زوج خط دفاعی پرسپولیس کاملاً تغییر خواهد کرد و فرشاد فرجی شانس حضور در قلب خط دفاعی سرخ‌پوشان پایتخت را به‌دست می‌آورد.

پرسپولیس با توجه به ترافیک امسالش در خط دفاعی، می‌تواند جایگزین مناسبی برای پورعلی‌گنجی داشته باشد. گئورگی گولسیانی ستاره فصل پیش سرخ‌ها که این فصل تنها به عنوان یار تعویضی بازی کرده و از این هفته میتواند به خط دفاعی سرخپوشان بازگردد.

شانس نبیل باهویی افزایش یافت

شهاب زاهدی و نبیل باهویی تنها گزینه‌های در دسترس یحیی گل‌محمدی برای آرایش خط حمله سرخ‌پوشان در مسابقات پیشرو به شمار می‌روند؛ آن‌هم در حالی‌که گل‌محمدی پیشتر از کیفیت فنی باهویی گلایه کرده بود و حالا باید دید آیا طلسم عدم حضور این مهاجم سوئدی در ترکیب پرسپولیس خواهد شکست یا خیر.

گل‌محمدی اگر بخواهد به باهویی فرصت بازی ندهد، راه چاره‌ای جز اعتماد به سروش رفیعی و یا دانیال اسماعیلی‌فر در نقش وینگر ندارد تا در این‌صورت، محمد عمری به جایگاه خود در خط حمله بازگردد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P