لغو هفته ششم لیگ برتر ایران

رسمی؛ هفته ششم مسابقات لیگ برتر لغو شد. دردسر جدید برای تیم های آسیایی!

با اعلام سازمان لیگ هفته ششم لیگ برتر برگزار نمی‌شود. تیم های پرسپولیس،نساجی و سپاهان بدون انجام مسابقه به مصاف هفته دوم لیگ قهرمانان اسیا میروند

در حالی که پیش از این دو بازی هفته ششم لیگ برتر لغو شده بود، سازمان لیگ در اقدامی شگفت‌انگیز رسما شش بازی دیگر را هم معوق کرد.

مسئولان سازمان لیگ با توجه به فشردگی مسابقات تیم‌های امید و بزرگسالان ایران و البته برگزاری رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، کار سختی برای برنامه‌ریزی مسابقات لیگ بیست‌وسوم دارند و همین مسئله باعث شده تا در هفته‌های گذشته یکی از پس دیگری مسابقات لیگ بیست‌وسوم لغو شود. استقلال تهران و گل‌گهر سیرجان به‌واسطه حضور بازیکنان‌شان در اردوی تیم امید، رسماً دیدارهایشان در هفته‌های پنجم و ششم لغو شد و همچنین حضور تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا باعث شد تا با توجه به فشردگی مسابقات لیگ برتر، دیدارهای این دو تیم در هفته پنجم هم لغو شود.

لغو هفته ششم لیگ برتر ایران

سپاهانی‌ها در هفته ششم میهمان گل‌گهر بودند و همین مسئله باعث شد تا دیدار آن‌ها در هفته ششم لغو شود. با توجه به حضور 3 بازیکن پرسپولیس در اردوی تیم امید از روز گذشته بحث لغو دیدار این تیم مقابل پیکان مطرح شد و همگان چشم‌انتظار صدور اطلاعیه‌ای از سوی سازمان لیگ درباره آخرین وضعیت برگزاری این مسابقه بودند. در حالی‌که تصور می‌شد در کنار تقابل گل‌گهر سیرجان – سپاهان اصفهان و استقلال تهران – هوادار تهران، تنها تقابل پیکان تهران – پرسپولیس تهران لغو شود اما مسئولان سازمان لیگ تصمیم دیگری گرفتند و کلیه مسابقات هفته ششم را لغو کردند!

بیانیه سازمان لیگ

نظر به دستور صادره از فدراسیون فوتبال و کمیته تیم های ملی با موضوع فشردگی و تداخل برنامه مسابقات نمایندگان کشورمان و سایر تیم‌های دارای سهمیه در تیم ملی امید در لیگ قهرمانان آسیا و رقابتهای هانگژو، بدینوسیله اعلام می گردد کلیه مسابقات هفته ششم لیگ برتر که قرار بود در تاریخ 4 و 5 مهرماه برگزار گردد، تا زمان حضور تیم ملی در رقابت های مورد نظر معلق می گردد. بدیهی است برنامه مسابقات متعاقبا اعلام خواهد شد.

دوری بلند مدت در انتظار لیگ برتر

سازمان لیگ در حالی خبر لغو کلیه مسابقات هفته ششم را رسانه‌ای کرده که حالا با توجه به این خبر، بعد از برگزاری تقابل تیم‌های استقلال خوزستان و ذوب‌آهن اصفهان که امروز (پنجشنبه) برگزار می‌شود، مسابقات لیگ برتر به تعطیلاتی 14 روزه خواهد رفت. جالب آنکه در صورت صعود تیم امید ایران به مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو، با توجه به خبر منتشره از سوی سازمان لیگ، مسابقات هفته هفتم لیگ برتر هم لغو خواهد شد و در این‌صورت مسابقات لیگ برتر تا بعد از تعطیلات فیفادی ماه اکتبر برگزار نمی‌شود!

هفته هشتم لیگ برتر ایران از جمعه پنجم آبان‌ماه قرار است آغاز شود و در صورتی‌که تیم امید ایران به مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های آسیایی هانگژو برسد، رقابت‌های لیگ برتر تا آن روز تعطیل خواهد شد که مطمئنا تعطیلی بیش از 40 روزه می‌تواند با واکنش باشگاه‌ها همراه باشد و با توجه به فشردگی مسابقات ملی و باشگاهی، باید دید چه تصمیمی از سوی سازمان لیگ برای تدوین برنامه ادامه مسابقات لیگ برتر اتخاذ خواهد شد و سرانجام مسابقات معوقه در چه موعدی به انجام خواهند رسید.

دیدار دوستانه تیم های حاضر در آسیا

شاگردان یحیی گل‌محمدی در دیداری تدارکاتی به مصاف سرخ‌پوشان قائم‌شهر خواهند رفت.

سازمان لیگ در تصمیمی عجیب مسابقات هفته ششم لیگ برتر را بنابر نظر فدراسیون فوتبال لغو کرد تا دوباره فاصله بازی‌ها بیشتر شود و تیم‌ها به چالش بیفتند که در همین راستا، دو تیم آسیایی پرسپولیس و نساجی برنامه ریزی کردند تا در این تعطیلی طولانی مدت به مصاف هم بروند.

با توجه به تعویق مسابقات هفته ششم لیگ برتر و طبق هماهنگی باشگاه‌های پرسپولیس و نساجی مازندران، دو تیم برای آمادگی بیشتر قبل از دومین بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا، در دیداری تدارکاتی مقابل هم قرار می‌گیرند.

طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی باشگاه‌های پرسپولیس و نساجی، این دو تیم آسیایی روز سه‌شنبه، چهارم مهرماه در ورزشگاه شهید کاظمی تهران در مسابقه‌ای دوستانه مقابل هم قرار خواهند گرفت.

پرسپولیس در شرایطی این مسابقه تدارکاتی را میزبانی می‌کند که روز دهم مهرماه باید در قطر به مصاف تیم الدحیل برود و نساجی نیز یک روز بعد در ورزشگاه آزادی میزبان الهلال عربستان خواهد بود.

نکته عجیب فدراسیون فوتبال ایران اینکه سایر لیگهای فوتبال آسیا همچنان جریان دارند و لغو نمی‌شود اما سازمان لیگ در اقدامی شگفت انگیز یک هفته از فوتبال ایران را معوقه کرده است تا بیشترین ضرر شامل تیم های پرسپولیس،نساجی و سپاهان شود که بدون مسابقه رسمی به مصاف رقبای خود در هفته دوم لیگ قهرمانان اسیا خواهند رفت.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P