لواندوفسکی;برای توپ طلا به بارسلونا آمده ام

لواندوفسکی;برای توپ طلا به بارسلونا آمده ام

__ __ __ __ __ __ __

رابرت لواندفسکی که تابستان امسال بعد از مدت ها آلمان را به مقصد اسپانیا ترک کرد مصاحبه مفصلی درباره گذشته و آینده خود انجام داده است.

دلیل ترک بایرن و انتخاب بارسلونا چه بود؟

من همیشه رویای حضور در لالیگا را داشتم. من می دانم که دورانم در بایرن مونیخ فوق‌العاده بود و از تمام اعضای باشگاه و بچه ها به خاطر این مدت تشکر می کنم زیرا من با این باشگاه همه چیز بردم اما بعد از 8 سال حضور در بایرن مونیخ فکر می کنم که موقع آن بود که چالش جدیدی را تجربه کنم. بعد از این مدت حضور در بایرن مونیخ باید تصمیم جدیدی می‌گرفتم. به طور کلی فکر می‌کنم که این بهترین زمان ممکن برای انتقال من به بارسلونا و اسپانیا بود چون فکر می‌کنم هنوز چند سالی می‌توانم در سطح بالا بازی کنم و این دلیل انتقال من به بارسلونا بود و بابت اینکه بخشی از این تیم هستم بسیار خوشحالم.

دلیل دلخوری هواداران چه بود؟

لواندوفسکی
لواندوفسکی

من حالا فکر می کنم که در وضعیت و جای مناسبی حضور دارم. فکر می‌کنم همه چیز فقط چند هفته قبل از جدایی من از بایرن مونیخ رخ داد. در این بین اتفاقاتی افتاد که نگاه برخی هواداران بایرن نسبت به من خراب شد اما همیشه از آنها تشکر می کنم چرا که حمایت ویژه ای از من انجام دادند. به نظرم بسیاری از آنها این شرایط را درک می کنند و من هیچگاه هواداران بایرن مونیخ را فراموش نمی‌کنم. با این حال فکر می کنم برخی اتفاقات باعث شد که افکار بدی درباره من در ذهن آنها شکل بگیرد که اصلاً درست نبود.

من رابطه بسیار خوبی با بازیکنان، کادرفنی و باشگاه داشتم اما در نهایت دورانم در بایرن مونیخ به پایان رسیده بود و من حالا صفحه جدیدی را در زندگی و حرفه ام باز کرده‌ام.

نظرت درباره تیم های اسپانیایی چیست؟

شما می دانید که من در لیگ قهرمانان بارها مقابل تیم‌های اسپانیایی قرار گرفته ام بنابراین گل زدن مقابل تیم‌های اسپانیایی برای من خیلی چیز جدیدی نیست از طرفی در لالیگا بازی های بیشتری نسبت به بوندسلیگا وجود دارد بنابراین شانس من نیز برای به ثمر رساندن گل‌های بیشتر و به دست آوردن کفش طلا افزایش پیدا می‌کند.

نظرت درباره رئال مادرید و بنزما چیست؟

ما فصل را شروع می‌کنیم و بعد از مدت تقریباً کوتاهی پا به رقابت های ملی و جام جهانی می‌گذاریم. احتمالا بعد از آن زمان مناسب تری خواهد بود تا در مورد این رقابت صحبت کنیم. اما با وجود همه اینها رئال مادرید یک تیم بسیار خوب با بازیکنان فوق العاده است و این یک رقابت غول‌پیکر محسوب می شود‌ اما ما باید آماده رقابت با رئال مادرید باشیم.

البته کریم بنزما یک بازیکن فوق العاده است و این موضوع را در رقابت‌های فصل گذشته نشان داد. دیدیم که او در لیگ قهرمانان مقابل تیم‌هایی مثل چلسی و پاری سن ژرمن چه کارهایی انجام داد. بنزما 12فصل در لالیگا حضور داشته است و به  اما من فصل اول حضورم است و نمی خواهم خودم را با کریم بنزما مقایسه کنم چون این برای من یک چالش جدید است اما او سالها در این لیگ حضور داشته است.

بازی برابر تیم سابق خود در لیگ قهرمانان را چطور ارزیابی میکنی؟

در این بازی لایق کسب تساوی و حتی برد بودیم. به محض ورود به ورزشگاه، حضور در رختکنی دیگر و تمرین در منطقه ای دیگر از زمین احساسات من را برانگیخت. از هوادارانی که تشویقم کردند تشکر میکنم دوست داشتم گلزنی کنم اما این اتفاق نیافتاد. کنترل احساسات برای من در این بازی دشوار بود چرا که مدت زمان زیادی از ترک بایرن نمی گذرد. انتظار نداشتیم که بتوانیم سبک بازی خودمان را به آن ها دیکته کنیم اما موفق شدیم و موقعیت های زیادی توانستیم خلق کنیم اگر چه اشتباهات زیادی درخط حمله و دفاع مرتکب شدیم اما از این بازی درس های خوبی گرفتیم و برای بازی های آینده از آن استفاده خواهیم کرد.

نظرت درمورد عثمان دمبله چیست؟

او بازیکن فوق العاده ای است و کیفیت بسیار بالایی دارد. من امیدوار هستم که او در طول فصل از نظر بدنی کاملاً آماده باشد چرا که این مسئله برای تیم و بازیکنان اهمیت زیادی دارد و وقتی او تمام تمرکزش روی زمین باشد مطمئناً می‌تواند گلها و پاس گل های زیادی به ثبت برساند و کمک بسیار زیادی به من خواهد کرد.

نظرت درباره تیم و توپ طلا؟

وقتی به تیم فکر می کنم می بینم که واقعاً قدرتمند هستیم و می توانیم به کسب جام ها فکر کنیم.

می دانم بارسلونا تیمی است که بیشترین برنده توپ طلا را دارد. من فکر می کنم از بارسلونا، راه کوتاه تری برای رسیدن به توپ طلا نسبت به بایرن وجود دارد چرا که در بایرن مونیخ تمام تلاشم را کردم اما به آن نرسیدم.

امار و ارقام لواندوفسکی در بارسلونا

لواندوفسکی شش بازی در لالیگا به میدان رفته و موفق به زدن 8 گل شده است و به خوبی از غیبت کریم بنزما مهاجم رئال مادرید که به علت مصدومیت چند هفته غایب بود استفاده کرده و صدر نشین جدول اقای گل لالیگاست.

در لیگ قهرمانان لواندوفسکی برای بارسلونا 2 بازی کرده است که و موفق به ثبت 3 گل نیز شده است.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P