لوران بلان از هدایت شیر های فرانسه برکنار شد

رسمی؛ لوران بلان از هدایت لیون اخراج شد؛ اسطوره میلان و ایتالیا گزینه اصلی فرانسوی ها

سرمربی مشهور فرانسوی از هدایت تیم فوتبال المپیک لیون به دلیل کسب نتایج ضعیف برکنار شد.

سه شکست، یک تساوی، 10 گل خورده و رده آخر جدول لیگ یک فرانسه، شرایطی نبود که لوران بلان به سادگی از آن عبور کند و شروع فاجعه بار فصل برای سرمربی المپیک لیون حکم برکناری را در بر داشت.

به این ترتیب ژان فرانسوا وولیز (عضو کادرفنی بلان) موقتا هدایت تیم را بر عهده خواهد داشت. او در اولین تمرین خود، سانی اندرسون، مشاور مدیرعامل و ژرمی برشت، مربی تیم زیر 19 سال، را به عنوان دستیار خواهد داشت.

سرمربی سابق بوردو و پاریس سن ژرمن که در اکتبر 2022 وارد لیون شد، تقریباً هرگز در راس کادر فنی لیون به مقبولیت نرسید. او نتوانست تیمش را در فصل گذشته به مسابقات اروپایی برساند.

لوران بلان از هدایت شیر های فرانسه برکنار شد

بلان در فصل 2009-2008 با تیم بوردو به عنوان قهرمانی در لیگ یک فرانسه دست یافت و آنجا نامی برای خود دست و پا کرد. در سال 2010 به عنوان سرمربی تیم ملی فرانسه انتخاب شد و ۲ سال در آنجا مشغول به کار بود، در سال 2013 به تیم پاری سن ژرمن پیوست و تا سال 2016 سرمربی این تیم بود و در این مدت توانست ۳ عنوان قهرمانی در لیگ، قهرمانی جام حذفی و قهرمانی سوپر جام فرانسه را به دست بیاورد. او پیش از لیون به مدت ۲ سال در قطر هدایت تیم الریان را بر عهده داشت. با وجود موفقیت‌ در تیم‌های قبلی در لیون موفقیت چندانی به دست نیاورد و از سمت خود برکنار شد.

پیشنهادی که رد شد

گراهام پاتر پس از جدایی از چلسی در فصل گذشته حالا یکی از گزینه‌های جانشینی لوران بلان در لیون فرانسه است ولی طبق ادعای تلگراف، این پیشنهاد را رد کرده است.

هانسی فلیک از هدایت تیم ملی آلمان برکنار شد

طبق ادعای نشریه معتبر اکیپ، پاتر با جان تکستور، مالک باشگاه، مذاکره ای به همین منظور داشته، تا فرصتی برای بازگشت احتمالی به نیمکت مربیگری پس از خروجش از چلسی در ماه آوریل فراهم شود.

با این حال، تلگراف در این رابطه اعلام کرده است که پس از ملاقات با مسئولان باشگاه، پاتر زمان برای هدایت لیون را نامناسب دانسته و پیشنهاد باشگاه فرانسوی را رد کرده است.

پاتر پیش از این شانس هدایت باشگاه نیس فرانسه را نیز داشت ولی ترجیح داد پیشنهاد این باشگاه را نیز رد کند. پاتر مشتاق است تا در لیگ برتر انگلیس مشغول به کار شود.

دو گزینه روی میز

باشگاه فرانسوی لیون جنارو گتوزو را به عنوان جانشین لوران بلان در نظر گرفته است. بر اساس گزارش رسانه‌های فرانسوی، المپیک لیون در جست‌وجوی یک سرمربی جدید، وضعیت جنارو گتورو، سرمربی سابق میلان و ناپولی را بررسی می‌کند.

به گفته رسانه فرانسوی فوت‌مرکاتو، جان تکستور، مالک و رئیس هولدینگ فوتبال ایگل هولدینگ، مالکان اکثریت سهام لیون و همچنین کریستال پالاس در لیگ برتر انگلیس، رابطه نزدیکی با ژرژ مندس، ایجنت گتوزو دارد.

فوت‌مرکاتو در ادامه به جزئیاتی می‌پردازد که ظاهراً نمایندگان لیون قرار است در روزهای آینده با ایجنت گتوزو مذاکره کنند. البته گتوزو تنها نامزد این پست نیست، زیرا  الیور گلاسنر نیز گزینه‌ دوم فرانسوی ها بشمار میرود.

با اخراج لوران بلان از هدایت لیون، احتمال حضور سرمربی اتریشی بر روی نیمکت این تیم فرانسوی بالا رفته است.

پس از برکناری هانسی فلیک، این اتریشی نیز یکی از نامزدهای احتمالی برای پست خالی سرمربی تیم ملی المان محسوب می‌شود اما با توجه به در دسترس بودن لیون برای این سرمربی و شانس کمترش برای نشستن روی نیمکت مانشافت، او پیش از انتخاب سرمربی جدید آلمان، احتمالا با لیون به توافق می‌رسد. این موضوعی است که اسپورت وان آلمان آن را اعلام کرده است.

گفته می‌شود علاوه بر گلاسنر که در سال 2022 با اینتراخت فرانکفورت قهرمان لیگ اروپا شد، جنارو گتوزو ایتالیایی نیز در حال مذاکره با لیون است.

نام‌های دیگری نیز در فهرست اولیه حضور داشتند، از جمله تیاگو موتا از بولونیا، اما او به همراه افرادی مانند گراهام پاتر، ویل استیل و مارسلو گالاردو این پیشنهاد را رد کردند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P