لیست تیم ملی امید اعلام شد

لیست تیم ملی امید اعلام شد

لیست تیم ملی امید اعلام شد

__ __ __ __ __ __

نفرات دعوت شده به نخستین اردوی تیم فوتبال امید ایران معرفی شدند.

 

رضا عنایتی بازیکنان دعوت شده به نخستین اردوی تیم امید ایران را اعلام کرد که در این بین یک لژیونر، 32 بازیکن لیگ برتری و دو بازیکن لیگ یکی دیده می‌شوند و این بازیکنان باید در شروع اردوهای آماده‌سازی تیم المپیک حضور پیدا کنند.

نخستین اردوی تیم فوتبال امید ایران با سرمربیگری رضا عنایتی از روز جمعه هفته جاری(دوازدهم خردادماه) آغاز می‌شود که 35 بازیکن دعوت شده باید خود را در مرکز ملی فوتبال به کادر فنی معرفی کنند تا تمرینات از همین روز آغاز شود.

 

اسامی بازیکنان دعوت شده

سینا سعیدی‌فر، محمدرضا خالدآبادی، محمدجواد کیا، سینا بختیاری‌نسب،امیررضا رفیعی،محمدامین حزباوی، سامان فلاح، ابوالفضل سلیمانی، مهران فیض‌آبادی، محمد قربانی، محمدرضا بردبار، محمد رضایی‌، سعید ایران‌خواه،آریا یوسفی، مهدی هاشم‌نژاد، سامان تورانیان،امیر جعفری‌،جلال مداحی‌،حسین گودرزی،محمدحسین زواری، یاسین سلمانی، بهزاد سلامی، علیرضا باویه، محمدرضا شکیب‌خو، احمد شریعت‌زاده، عرفان شهریاری،حسین نخودکار،امیرعلی صادقی،محمدمهدی احمدی، محمدحسین اسلامی، علی زارع،امیر شهیم،مجتبی فخریان، سعید سحرخیزان، آریا برزگر

 

بیشترین نماینده در تیم ملی

تیم‌های استقلال و گل‌گهر سیرجان با ۴ بازیکن، بیشترین نماینده را در اردوی تیم المپیک ایران دارند.

پرسپولیس، سپاهان، آلومینیوم اراک و نفت مسجدسلیمان، ۴ تیمی هستند که سه بازیکن در اردوی تیم امید ایران دارند و سهم قابل توجهی به خود اختصاص دادند.

پیکان که جوانان زیادی در فصل اخیر لیگ برتر داشت، دو بازیکن در اردوی تیم المپیک دارد و تراکتور و ذوب‌آهن نیز همین تعداد سهم را به خود اختصاص داده است.

عنایتی دو بازیکن از تیم‌های لیگ یک در فصل اخیر انتخاب کرده که شمس‌آذر قزوین و فجر شهید سپاسی هر کدام یک بازیکن در بین ۳۵ نفر دارند.

در بین نفرات حاضر در لیست تیم المپیک ایران، محمدامین حزباوی که اخیرا از فولاد خوزستان راهی السد قطر شده نیز دیده می‌شود که حضورش در جمع شاگردان رضا عنایتی جالب توجه خواهد بود.

محمدحسین اسلامی، ستاره جوان ذوب‌آهن که قرار بود در اردوی تیم ملی بزرگسالان حضور پیدا کند، بنابر هماهنگی انجام شده بین امیر قلعه‌نویی و رضا عنایتی، در تمرینات تیم المپیک شرکت خواهد کرد.

 

ستاره های غایب در اردو

در لیگ برتر بیست و دوم بازیکنان جوان زیادی حضور داشتند اما برای حضور در ترکیب تیم امید فقط چند ماه از نظر سنی بزرگ‌تر هستند.

لیست تیم امید در شرایطی اعلام خواهد شد که نسبت به لیست مهدی مهدوی‌کیا در سال گذشته تغییرات زیادی خواهد داشت. سرمربی سابق تیم امید در آن دوره از نفراتی استفاده می‌کرد که هرکدام اکنون در ترکیب تیم‌های باشگاهی خود مهره‌ای موثر محسوب می‌شوند اما اکنون به دلیل شرایط سنی امکان حضورشان در تیم امید وجود ندارد.

علیرضا رضایی دروازه‌بان استقلال و پارسا جعفری گلر ذوب‌آهن دو بازیکن مورد اعتماد مهدوی‌کیا در دوره قبلی تیم امید بودند که حالا به واسطه شرایط سنی امکان حضور در این تیم را ندارند. این دو گلر متولد اواخر 78 هستند و اگر چند ماه دیرتر به دنیا آمده‌اند، اکنون در مسیر حضور در المپیک کمک خوبی به امیدها می‌کردند. رضا کاخساز که فصل گذشته در تراکتور حضور داشت نیز شرایطی مشابه رضایی و جعفری دارد.

یکی دیگر از ستاره‌هایی که سال‌ها در عضویت تیم امید بود و حتی در مقدماتی المپیک قبلی نیز بازی کرد، محمد خدابنده‌لو است. هافبک تاثیرگذار کنونی گل‌گهر که دوره مهدوی‌کیا آخرین روزهای حضورش در جمع تیم زیر 23 سال را تجربه کرد و حالا در 24 سالگی شرایط بازی کردن در این تیم را ندارد.

دیگر بازیکنی که از سال گذشته لژیونر شده و چند ماه بزرگتر از محدودیت سنی تیم امید است،‌ امیرحسین حسین‌زاده است. حسین‌زاده در زمان مهدوی‌کیا بازیکن استقلال بود و به تیم امید هم دعوت می‌شد اما حالا بازیکن بزرگسال به حساب می‌آید.

امید حامدی‌فر،امیرمحمد هوشمند، غلامرضا ثابت‌ایمانی، امید لطیفی، محمد مهدی لطفی، محمد عمری، مهدی لیموچی،علیرضا کوشکی و چندین بازیکن دیگر در لیگ برتر هستند که در دوره‌های قبلی تیم امید دعوت می‌شدند اما اکنون چند ماه از نظر سنی اضافه دارند.

بر اساس قوانین متولدین 10 دی ماه 1379 به بعد می‌توانند برای تیم امید ایران در مقدماتی المپیک به میدان بروند و اکثر بازیکنانی که نام آنها در بالا برده شد،‌ کمتر از یک سال از این محدودیت سنی،‌ بزرگ‌تر هستند.

بدون‌شک اگر این نفرات می‌توانستند به تیم امید راه‌یابند،‌ رضا عنایتی تیمی بسیار پرمهره‌تر را در مسیر منتهی به المپیک داشت و می‌توانست راحت‌تر تیم خود را در مسابقات ارنج کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لیست تیم ملی امید اعلام شد
P