لیست جدید تیم ملی فوتبال ایران

رونمایی از فهرست 30 نفره قلعه نویی؛ اسامی بازیکنان ملی پوش اعلام شد

لیست جدید تیم ملی فوتبال ایران – سرمربی تیم ملی فوتبال اسامی 30 بازیکن را برای حضور در اردوی تیم ملی برای دو دیدار برابر هنگ‌کنگ چین و ازبکستان اعلام کرد.

تیم ملی ایران در فیفادی ماه نوامبر، کار خود را در مسابقات انتخابی جام جهانی 2026 آغاز میکند و شاگردان امیر قلعه‌نویی در 2 بازی ابتدایی خود در این مرحله باید به مصاف تیم‌های ملی هنگ‌کنگ و ازبکستان بروند. ملی‌پوشان پنجشنبه بیست‌ وپنجم آبان‌ماه در ورزشگاه آزادی میزبان هنگ‌کنگ خواهند بود و سه‌شنبه سی‌ام آبان‌ماه هم در تاشکند به مصاف تیم ملی ازبکستان خواهند رفت.

لیست جدید تیم ملی فوتبال ایران

اسامی بازیکنان دعوت شده

علیرضا بیرانوند، پیام نیازمند، سید حسین حسینی، شجاع خلیل‌زاده، سید مجید حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، محمد دانشگر، محمدامین حزباوی، رامین رضاییان، صادق محرمی، احسان حاج‌صفی، میلاد محمدی، روزبه چشمی، علی کریمی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، امید ابراهیمی، محمد قربانی، محمدجواد حسین‌نژاد، آریا یوسفی، محمد محبی، علیرضا جهانبخش، مهرداد محمدی، مهدی ترابی، مهدی طارمی، سامان قدوس، سردار آزمون، کریم انصاری‌فرد و سعید سحرخیزان

پدیده کلگهر در تیم ملی

امیر قلعه‌نویی در خط حمله تیم ملی در کنار دعوت از مهدی طارمی که البته او را در پست وینگر هم استفاده می‌کند، به سراغ دعوت از سردار آزمون، کریم انصاری‌فرد و سعید سحرخیزان رفته است که حفظ جایگاه انصاری‌فرد در فهرست تیم ملی و دعوت از سحرخیزان به اردوی ملی از جمله نکات جالب‌توجه است. قلعه‌نویی در اردوهای قبلی به بازیکنانی مانند محمدحسین اسلامی و محمدجواد حسین‌نژاد اعتماد کرده بود و حالا سعید سحرخیزان را به عنوان یک بازیکن جوان و جویای‌نام به اردوی تیم ملی دعوت کرده است. با توجه به دعوت از امید ابراهیمی و سعید سحرخیزان، حالا ابراهیمی با 36 سال پیرترین و سحرخیزان با 20 سال جوان‌ترین اعضای تیم ملی ایران در فیفادی ماه نوامبر محسوب می‌شوند.

امید سوپرایز جدید قلعه نویی

قلعه‌نویی در پست هافبک دفاعی به سراغ دعوت از علی کریمی، روزبه چشمی، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی و امید ابراهیمی رفته که دعوت از ابراهیمی به اردوی ملی جالب‌توجه است و این مسئله حکایت از آن دارد که عملکرد قابل‌قبول او در الشمال قطر به چشم کادرفنی تیم ملی ایران آمده است.

قلعه‌نویی در سپاهان مربی ابراهیمی بود و علاقه ویژه‌ای به استفاده از این هافبک مازندرانی در مرکز زمین دارد.

ابراهیمی آخرین‌بار در زمان سرمربی‌گری کی‌روش پیش از جام جهانی برای تیم ملی بازی کرده بود. ابراهیمی توسط اسکوچیچ به تیم ملی دعوت نمی‌شد اما قبل از جام جهانی کی‌روش او را به تیم ملی برگرداند که در دیدار با نیکاراگوئه مصدوم شد و جام جهانی قطر را از دست داد.

ابراهیمی که حالا در تیم ملی یک بازیکن باتجربه به حساب می‌آید از 19 آبان سال گذشته که بازی تیم ملی مقابل نیکاراگوئه برگزار شد به مدت یک سال به تیم ملی دعوت نشده بود اما قلعه نویی بالاخره او را دعوت کرد.

جاشین پورعلی گنجی از ترکیه امد

مرتضی پورعلی‌گنجی به دلیل مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی قادر به حضور در فهرست تیم ملی نبود و در فهرست 30 نفره اعلام شده از سوی امیر قلعه‌نویی، نام مجید حسینی به عنوان مدافعان میانی به چشم می‌خورد که بازگشت حسینی به فهرست تیم ملی بعد از گذراندن دوره مصدومیت جالب‌توجه است.

حزباوی اولین لژیونر در اردو

مدافع جوان شاغل در لیگ ستارگان قطر اولین لژیونری است که به ایران آمده و در اردوی تیم ملی حضور یافته است.

با توجه به برگزاری لیگ‌های مختلف بازیکنان لژیونر ایران در فیفادی می‌توانند به تیم ملی اضافه شوند و به همین خاطر امروز در شروع اردو فقط یک لژیونر حضور پیدا کرد.

محمد امین حزباوی مدافع ایرانی شاغل در السد قطر اولین بازی لژیونری است که به تهران آمده و در اردوی تیم ملی شرکت کرده است. حزباوی امروز با حضور در مرکز پِک کنار سایر بازیکنان به ریکاوری پرداخت و کارش را جلو برد تا آماده شروع تمرینات اصلی تیم ایران زیر نظر قلعه‌نویی شود.

حزباوی یکی از بازیکنان جوان فوتبال به شمار می‌رود که امیر قلعه نویی به او اعتقاد زیادی دارد و قطعا در آینده می‌تواند حرف‌های بیشتری با پیراهن ایران برای گفتن داشته باشد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P