لیورپول – رئال مادرید

لیورپول - رئال مادرید

آیا بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا واقعا به علت دیر رسیدن تماشاگران به تعویق افتاد؟

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

پس از تاخیری حدودا 30 دقیقه ای در شروع بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا حالا از باشگاه انگلیسی خبر می رسد که لیورپول خواستار تحقیق درباره “مسائل غیرقابل قبول” هواداران شده است که منجر به تاخیر در فینال لیگ قهرمانان اروپا مقابل رئال مادرید شده است.

یوفا به دلیل “دلایل امنیتی” شروع بازی را با بیش از 30 دقیقه به تاخیر انداخت.

بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا در حالی دیشب به پایان رسید که این بازی در ورزشگاه استاددو فرانس پاریس تا ساعت 20:36 به وقت محلی آغاز نشد و پس از تاخیری حدودا 30 دقیقه ای این بازی در شرایطی به پایان رسید که رئال با نتیجه 1-0 لیورپول را شکست داد .

اما از بیرون ورزشگاه خبر می رسد که هنگامی که تعداد کمی از هواداران سعی داشتند از موانع امنیتی عبور کنند، پلیس مستقر در بیرون از زمین با پرتاب گاز اشک آور به سوی هواداران سعی در پراکنده کردن آنها نموده است.

اندی رابرتسون، مدافع لیورپول،در بیان مشکلات به وجود آمده عنوان کرد که سازماندهی این مسابقه “خجالت آور” بود.

افسران انگلیسی که برای سازماندهی هواداران لیورپول به پاریس اعزام شده بودند نیز در توییتی اعلام کردند که این “بدترین مسابقه اروپایی است که ما تا به حال در آن کار کرده و تجربه کرده ایم.”.

آنها افزودند: به عقیده ما سازماندهی ورود و رفتار هواداران در گیتهای ورودی ورزشگاه در شرایط تکان دهنده ای بد و مثال زدنی بود،این عدم وجود نظم مشکل هواداران نبود و شما صددرصد دیر نکردید

پس از ادعای پلیس و مسئولین سازمان دهنده ورزشگاه مبنی بر دیر آمدن هواداران به ورزشگاه تصاویری به دست رسید که در آن هواداران را در میان انبوه هوادارانی که برای ورود در صف ایستاده بودند نشان می داد.

بسیاری از طرفداران ادعا کردند که ساعاتی قبل از شروع بازی در ورزشگاه حضور داشتند اما از ورود آنها به داخل استادیوم جلوگیری کردند.

باشگاه آنفیلد در بیانیه ای گفت: «ما به شدت از مشکلات ورود به ورزشگاه و خرابی محیط امنیتی که هواداران لیورپول امروز عصر در ورزشگاه استاددو فرانس با آن مواجه شدند ناامید هستیم.

این یکی از مهمترین بازی ها در فوتبال اروپاست و هواداران نباید صحنه هایی را که امشب شاهد بودیم تجربه می کردند.

ما رسماً درخواست تحقیق رسمی در مورد علل این مسائل غیرقابل قبول را داده ایم.

هیئت حاکمه فوتبال اروپا یوفا اعلام کرد که “با کسانی که تحت تأثیر این رویدادها قرار گرفته اند ابراز همدردی می کند و این موارد را با همکاری پلیس و مقامات فرانسه و فدراسیون فوتبال فرانسه به فوریت بررسی خواهد کرد.”

در ادامه این مباحث توضیح داده شده است: “در آستانه شروع بازی، از ورود چند هزار هوادار لیورپول که بلیت‌های جعلی خریداری کرده بودند، جلوگیری کردیم تا حق کسی ضایع نشود.”

این اوضاع باعث شد تا هواداران زیادی برای ورود غیر قانونی به ورزشگاه تلاش کنند. در نتیجه، شروع مسابقه 35 دقیقه به تعویق افتاد تا طرفداران واقعی که بلیط خریداری کرده بودند به ورزشگاه وارد شوند.

از آنجایی که پس از شروع بازی، تعداد هواداران خارج از ورزشگاه همچنان در حال افزایش بود، پلیس با گاز اشک آور آنها را متفرق کرد و آنها را به زور از ورزشگاه دور کرد.

پلیس فرانسه 20 دقیقه قبل از بازی به وسیله ارسال توئیت هایی از هواداران خواسته بود که به ورزشگاه نیایند تا بازی آغاز شود.

اما این در حالی بود که با نزدیک شدن به زمان شروع بازی، هنوز قسمت های زیادی از صندلی های خالی در داخل ورزشگاه دیده می شد.

در بیرون، برخی از هواداران در حال بالا رفتن از حصارهای محیطی یا تلاش برای عبور از نیروهای امنیتی دیده شدند. پلیس ضد شورش نیز در محل حضور داشت.

بازیکنان لیورپول در ساعت 20:06 با پیام هایی روی صفحه نمایش بزرگ داخل ورزشگاه به زمین دعوت شدند تا دوباره بدن خود را گرم کنند وعلت این تاخیر مبنی بر ورود دیرهنگام هواداران بوده است.

پلیس فرانسه اعلام کرد که هواداران با بلیت های جعلی سعی کرده اند به زور به ورزشگاه دسترسی پیدا کنند اما “مداخله سریع پلیس باعث شد تا آرامش بازگشت.”

آنها افزودند که توانستند “بدون مشکل” طرفداران را متفرق کنند.

پلیس فرانسه همچنین افزود که هیچ حادثه مهمی در بین هواداران حاضر در شهر رخ نداده است، اگرچه 500 نفر از یک بار در نزدیکی منطقه هواداران لیورپول در Cours de Vincennes نقل مکان کردند.

“یک موقعیت کاملا غیر منطقی” ( دیدگاه هواداران )

نیک پاروت، خبرنگار بی‌بی‌سی، که به‌ عنوان شخصی که خارج از زمین بود، در تماسی با پخش زنده گفت: «برای اولین بار در زندگی‌ام روی من فلفل پاشیدند. من قبلاً در فینال های لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته‌ام و این اولین باری است که شاهد چنین اوضاع وحشتناکی هستم.

من بیرون ورودی شماره 2 ورزشگاه بودم و در یک ساعت و نیم گذشته علارغم اینکه این ورودی بارها و بارها باز و بسته شد اما هیچ کس از آن عبور نکرده بود.

مراسم افتتاحیه درست بعد از ساعت 20:20 دقیقه قبل از شروع بازی ، و در نهایت با 16 دقیقه تاخیر نسبت به زمان اعلام شده آغاز شد.

حدود 10 دقیقه پس از شروع بازی،نشریه Football Supporters Europe اعلام کرد: “هزاران نفر هنوز در خارج از ورزشگاه محبوس هستند و علارغم مواجهه با یک وضعیت کاملا غیر منطقی خوشبختانه آرام هستند.”

این نشریه در ادامه افزود: هواداران در فینال لیگ قهرمانان هیچ مسئولیتی در قبال شکست امشب ندارند و باید مسئولین فرانسوی را مورد نقد قرار داد.

جان واتسون،یکی دیگر از خبرنگاران حاضر در وزشگاه ، گفت که او “از صدها هوادار لیورپول که یک ساعت قبل از شروع بازی در دروازه‌های ورودی صف کشیده بودند رد شد ولی آنها اجازه ورود به ورزشگاه را نداشتند”.

او افزود: “من درک نمی کنم که چگونه می تواند دلیل تاخیر بازی دیر رسیدن هواداران به ورزشگاه باشد و این سخنی غیرمنطقی است.”

مدافع تیم لیورپول رابرتسون نیز می گوید که به یکی از دوستانش بلیت داده بود اما از ورود او به بازی منع شد.

او گفت: «به یکی از دوستانم گفته شده که بلیط شما جعلی است و به شما اطمینان می‌دهم که جعلی نبوده است».

“این برای طرفداران ما و همه خانواده هایی که آن را گذرانده اند وحشتناک بود. تجربه خوبی نبود،مسئولین فرانسوی فینال خوبی را برای آمدن هواداران به ورزشگاه تدارک ندیده بودند. لیگ قهرمانان باید یک جشن باشد اما اینطور نبود.”

یان بیرن، نماینده دربی غرب لیورپول در توییتی نوشت “میزبانی دیشب یکی از بدترین تجربیات زندگی من را رقم زده است”، یوفا را به خاطر “امنیت و سازمان دهی وحشتناکی که زندگی را به خطر می اندازد” سرزنش می کنم.

او افزود: “من دعا می کنم هیچ هواداری به دلیل فقدان سازماندهی و تخصص شرم آور آسیب ندیده باشد.”

دومینیک کینگ، یکی دیگر از خبرنگاران حاضر در ورزشگاه بیان کرد:با هوادارانی که برای ورود به استادیوم صف کشیده بودند صحبت کرده است.

او گفت: «این وضعیت سازماندهی واقعا قابل سرزنش و شرم آور است.باید مطمئن شویم که هیچ خشونت یا خصومتی وجود نداشته است».

تایلر،کی از هوادار لیورپول که 1000 پوند خرج بلیت خود کرده بود، گفت: «حدود 45 دقیقه قبل به ما گفته شد که ورزشگاه ما پر شده است و این در حالی بود که هزاران نفر بیرون بودند.

لازم به ذکر است که فینال ابتدا قرار بود در سن پترزبورگ برگزار شود، اما پس از حمله روسیه به اوکراین، این شهر از بازی محروم شد و آن به فرانسه منتقل شد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لیورپول - رئال مادرید
P