لیگ نخبگان آسیا

جزئیات پروژه جدید ای اف سی، مراحل پایانی لیگ قهرمانان در عربستان

لیگ نخبگان آسیا – با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار است در فصل‌های 2024 و 2025، کشور عربستان میزبان مراحل حذفی رقابت‌های نخبگان آسیا باشد.

سطح نخست رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با عنوان لیگ نخبگان شامل 24 تیم خواهد بود که دوازده باشگاه از غرب و دوازده تیم از شرق آسیا در قالب یک لیگ داخلی و خارجی با هم رقابت می‌کنند تا اینکه هشت تیم از هر منطقه راهی مرحله بعد می‌شوند.

با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مسابقات مراحل یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال به صورت تک بازی در عربستان برگزار می‌شود.

آنگونه که وب سایت رسمی AFC نوشته است، نبردهای سرنوشت ساز در فصل 2025 قرار است که از تاریخ 25 آوریل تا چهار می 2025 (پنجم اردیبهشت 1404 تا چهارده اردیبهشت 1404) برگزار شود که به تیم برنده جایزه 13 میلیون دلاری داده می‌شود.

این میزان جایزه سه برابر بیشتر از جایزه کنونی و چهار میلیون دلاری است که به فاتح لیگ قهرمانان آسیا داده می‌شود. جایزه تیم نائب قهرمان نیز از 2 میلیون دلار به 6 میلیون دلار می‌رسد.

لیگ نخبگان آسیا

در مرحله نخست لیگ نخبگان 12 تیم در هر منطقه در یک گروه قرار خواهند گرفت و هر تیم 8 دیدار انجام خواهد داد، 4 دیدار خانگی و 4 دیدار خارج از خانه. پس از انجام مسابقات هشت تیم برتر هر منطقه به مرحله یک هشتم صعود می‌کنند.

مرحله یک هشتم به صورت رفت و برگشت انجام خواهد شد، تیم اول هر جدول با تیم هشتم، تیم دوم و هفتم، تیم سوم و ششم و تیم‌های چهارم و پنجم برابر هم قرار خواهند گرفت تا چهره 4 تیم برتر از هر منطقه مشخص شود.

چهار تیم برتر هر منطقه در یک گوی قرار خواهند گرفت تا تیم‌ها دو به دو مقابل هم قرار بگیرند و البته این دیدارها به صورت تک بازی خواهد بود. این روال تا فینال همینگونه ادامه خواهد داشت که عربستان به عنوان میزبان این مراحل انتخاب شد.

سهمیه کشور ها مشخص شد

سهمیه کشورهای غرب آسیا در سطح نخست لیگ نخبگان بدین صورت خواهد بود:

عربستان: 3 سهمیه مستقیم,قطر و ایران: 2 سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم

امارات: یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم

ازبکستان و عراق: یک سهمیه مستقیم

سهمیه‌های شرق آسیا نیز به شکل زیر خواهد بود:

ژاپن: 3 سهمیه مستقیم, کره جنوبی و چین: 2 سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم

تایلند: یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه غیرمستقیم

استرالیا و مالزی: یک سهمیه مستقیم

میزبانی عربستان

عربستانی‌ها در سالیان گذشته از تورنمنت‌های مختلفی از جمله سوپرکاپ کشورهای سرشناسی از جمله اسپانیا و ایتالیا میزبانی کرده‌اند و حتی توانسته‌اند برای جام جهانی 2030، میزبانی رقابت‌ها را هم دریافت کنند. حالا در تازه‌ترین موفقیت، بعد از رایزنی‌های انجام شده با کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار است مراحل حذفی نخستین دوره لیگ نخبگان آسیا به میزبانی کشور عربستان برگزار شود و آن‌ها میزبان مسابقات مراحل یک‌چهارم نهایی، نیمه‌نهایی و فینال خواهند بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با تایید میزبانی کشور عربستان از مراحل حذفی لیگ نخبگان آسیا اعلام کرد:فدراسیون فوتبال عربستان سعودی به عنوان میزبان مراحل پایانی مسابقات لیگ نخبگان آسیا برای فصل‌های 25-2024 و همچنین 26-2025 انتخاب شده است. گفتنی است براساس سهمیه‌بندی انجام شده، عربستان 3 سهمیه مستقیم در لیگ نخبگان آسیا دارد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P