محرومیت فولام انگلیس

رسمی؛ محرومیت فولام در نقل و انتقالات؛ دردسر جدید به نام کاروالیو!

باشگاه فولام به مدت 6 ماه از خرید بازیکنان آکادمی محروم شده است.!

در ماه‌های گذشته اخبار زیادی از سطح فابیو کاروالیو، استعداد این بازیکن و مشتریانش به گوش می‌رسید. انتقال او به لیورپول و علاقه یورگن کلوپ به او، ستاره جوان پرتغالی را به یکی از محبوب‌ترین سوژه‌های رسانه‌ها تبدیل کرد اما ادامه ماجرا برای پدیده لیگ برتر انگلیس به خوبی پیش نرفت. پس از عملکرد مایوس کننده در لیورپول دوران انتقال‌های قرضی این بازیکن شروع شده و اکنون جریمه باشگاه سابق او هم جای تیترهای جذاب گذشته را می‌گیرد. باشگاه فولام در مورد انتقال کاروالیو به لیورپول با نقض یکی از قوانین مربوط به ثبت قراردادها و پرداختی‌ها مواجه شده است.

محرومیت فولام انگلیس

تخلف عجیب فولام

پس از انتقال فابیو کاروالیو به لیورپول، باشگاه فولام برای این انتقال حق رشدی را به تیم سابق این بازیکن یعنی بلهام بلیزرز پرداخت کرده که این موضوع با قوانین لیگ برتر در مورد بازیکنان آکادمی مطابقت ندارد. کاروالیو در 14 سالگی به فولام پیوست و قوانین لیگ برتر پرداخت هیچ مبلغی برای حق رشد این بازیکن به تیم سابق را نمی‌پذیرد. بر همین اساس مبلغ پرداختی فولام به بلهام بلیزرز خلاف قانون شناخته شده و با پذیرش این اتهام از سوی فولام، باشگاه به مدت 6 ماه از خرید بازیکنان آکادمی دیگر تیم‌های محروم می‌شود. تیم لندنی همچنین باید جریمه 75 هزار پوندی در این نقض قانون را پرداخت کند. حکم توبیخی فولام برای این تخطی قابل تمدید به مدت یک سال است و اگر در این 6 ماه تخلف دیگری از این تیم در این زمینه سر بزند، آنها تا یک سال حق خرید بازیکن از آکادمی‌های دیگر را نخواهند داشت.!

تیم مارکو سیلوا را به عنوان یکی از تیم‌های متوسط لیگ برتر انگلیس می‌شناسیم؛ مجموعه‌ای که قادر به پرداخت مبالغ بالا برای استخدام ستاره‌های بزرگ نیست و بر همین اساس تلاش در جذب پدیده‌های آکادمی یا پروزش بازیکنان برای تقویت ترکیبش دارد. 6 ماه محرومیت برای فولامی که استراتژی باشگاهش را بر همین اساس قرار داده، دوره‌ای طولانی و فرسایشی به شمار می‌رود. آنها 6 ماه از برنامه‌های همیشگی باشگاه عقب می‌افتند و شاید تصور اولیه، این محرومیت را بزرگ جلوه نکند اما برای تیمی مثل فولام این میزان محرومیت، آسیب زننده خواهد بود.

وضعیت کاروالیو

رسانه‌ها، کاروالیو را  مثل بسیاری دیگر از پدیده‌های معرفی شده در لیگ برتر انگلیس آنقدر بزرگ کردند که تمرکز لازم برای پیشرفت منطقی این بازیکن از بین رفت. کاروالیو با انتقالی پر سر و صدا و پر از خبر به لیورپول پیوست اما در همان اولین نمایش‌ها همه را مایوس کرد و نشان داد هنوز با سطح بازی برای یک تیم مدعی قهرمانی خیلی فاصله دارد. در همین راستا لیورپول، ستاره جوان را برای کسب تجربه بیشتر و فرصت بازی معقول و منطقی به لایپزیش قرض داد. حتی لایپزیش هم صحنه دیگری برای رونمایی از ضعف‌های مشهود هافبک پرتغالی بود و کاروالیو در بوندس‌لیگا هم  درخششی نداشت. او در 15 بازی برای تیم آلمانی هیچ اتفاق خاصی را رقم نزد تا لایپزیش هم تمایلی به ادامه همکاری نداشته باشد. انتقال قرضی بعدی به یک سطح پایین‌تر بود و لیورپول در دومین جابجایی موقت برای بازیکن جوانش، او را به هال‌سیتی قرض داد.

در هال‌سیتی البته اوضاع برای این هافبک پرتغالی بهتر شده اما هنوز هم با سطح لیگ برتر انگلیس و تیمی مانند لیورپول فاصله‌های زیادی دارد. کاروالیو از بازیکنان مهم تیم کنونی‌اش به شمار می‌رود و تا اینجای فصل در 19 بازی 9 بار برای هال‌سیتی موفق به گلزنی شده. لیورپول این بازیکن را با مبلغی در حدود 6 میلیون یورو جذب کرده بود که البته قرارداد او بندهایی برای افزایش این مبلغ دارد. کاروالیو با افت اخیرش نسبت به بالاترین ارزش تخمین‌زده شده در سایت ترانسفرمارکت (معادل 20 میلیون یورو) به 14 میلیون یورو تنزل پیدا کرده و در تلاش است تا با درخشش در هال سیتی، فصل بعد در ترکیب قرمزهای آنفیلد به میدان برود.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P