محرومیت قطعی تونالی

رسمی فصل برای تونالی به پایان رسید! تصمیم قطعی نیوکاسل؛ شکایت از میلان

با اعلام رسمی، ساندرو تونالی به دلیل شرط‌بندی غیرقانونی در فصل گذشته 10 ماه از فوتبال محروم شد و فصل برای او به پایان رسید!.

کمتر کسی انتظار داشت که تونالی در فاصله چند ماه پس از پیوستن به نیوکاسل درگیر این جنجال باورنکردنی شود،اعتراف او به شرط بستن روی دیدارهای میلان و برشا در زمان حضورش در این دو تیم کار را برای او سخت کرد ساندرو تونالی در نهایت با محرومیت سنگین مواجه شد.

سرانجام حکم قطعی ساندرو تونالی اعلام شد و این ملی پوش ایتالیایی نیوکاسل به دلیل شرطبندی غیرقانونی باید 10 ماه دور از فوتبال بماند. هافبک ایتالیایی و گران‌قیمت نیوکاسل با این محرومیت نه تنها مسابقات این فصل بلکه مسابقات یورو 2024 را هم از دست خواهد داد. همچنین او به 8 ماه شرکت در جلسات بازپروری و واگذاری دستمزد 12 میلیون یورویی خود نیز محکوم شده است.

محرومیت قطعی تونالی

نیوکاسل بدنبال شکایت از میلان!

مدیران نیوکسل به شدت از شرایط ساندرو تونالی، ستاره ایتالیایی، عصبانی هستند و قصد دارند غرامت هنگفتی از میلان بگیرند.

روزنامه ایتالیایی کوریره دلو اسپورت خبر داده است که مدیران نیوکاسل به شدت از این وضعیت ناراضی هستند و میلان را تهدید کرده‌اند که به زودی علیه آنها یک شکایت تنظیم خواهند کرد.

نیوکاسل در پنجره نقل و انتقالات تابستانی مبلغ 70 میلیون یورو برای خرید این ستاره ایتالیایی هزینه کرده است و حالا نمی‌توانند تا پایان فصل و شاید حتی اوایل فصل آینده از او استفاده کنند و این موضوع برای آنها بسیار گران تمام شده است.

پیش از این گفته شده بود که این بازیکن در طول این مدت دستمزد هشت میلیون یورویی‌اش از این باشگاه را هم به عنوان بخشی از جریمه‌اش دریافت نخواهد کرد.

نیوکاسل هافبک سیتی را میخواهد

نیوکسل یونایتد پس از افشا شدن شرط‌بندی‌ ساندرو تونالی و محرومیتش، به دنبال یک جایگزین موقت است و برای این پست، چشم به کالوین فیلیپس، هافبک سیتی دارد.

طبق گفته منابع انگلیسی و نزدیک به باشگاه نیوکاسل، با توجه به محرومیت هافبک ایتالیایی، آنها قصد دارند بازیکنی را به طور قرضی جذب کنند تا جای تونالی را به طور موقت پر کند.

تیم ادی هاو در صورت صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا و فشرده بودن مسابقات لیگ برتر، بازی‌های فشرده‌‌ای در پیش خواهد داشت و با توجه به در دسترس نبودن هافبک ایتالیایی، نیازمند یک بازیکن اضافه است.

گزینه مدنظر آنها برای این پست، کالوین فیلیپس، بازیکن نیمکت‌نشین منچستر سیتی است. انتقالی که اگر سیتی مایل به انجام آن باشد، می‌تواند برای هر سه طرف مفید باشد.

نیوکاسل به شدت به او نیاز دارد و او نیز قطعا می‌تواند به راحتی فرصت بازی برای آنها را به دست بیاورد، فرصتی که در منچستر سیتی به دست نیاورد و نتوانست نظر پپ گواردیولا را به خود جلب کند. با این حال با توجه به کمبود بازیکن سیتی در آن پست، ممکن است کار نیوکاسل برای جذب ستاره سه‌شیرها سخت باشد‌.

یک انتقال قرضی تا پایان فصل، هم به نیوکاسل کمک خواهد کرد، هم کالوین فلیپس که می‌تواند جایگاه خود را در تیم ملی انگلیس برای یورو ۲۰۲۴ حفظ کند.

صحبت های رئیس فدراسیون ایتالیا

دادستان فدراسیون و تونالی به توافقی برای این محرومیت رسیده‌اند و من آن را تایید می‌کنم. این توافقنامه شامل ممنوعیت 10 ماهه به اضافه 8 ماه فعالیت‌های توانبخشی و حداقل 16 حضور در انظار عمومی است.

شرط‌بندی برای همه بازیکنان فوتبال در هر رویداد ورزشی خلاف قوانین است، اما بازی‌هایی که تیم‌های خودشان را درگیر می‌کنند مجازات بسیار سخت‌تری دارند.

قوانین ممنوعیتی را برای چندین سال پیش‌بینی می‌کنند، اما می‌تواند یک توافقنامه و شرایطی با محرومیت کمتر نیز وجود داشته باشد. تونالی و فاجولی بالاتر از حد انتظار همکاری کردند. ما همچنان از قوانینی که اتخاذ کرده بودیم پیروی می‌کنیم.

نیکولو فاجولی، هافبک یوونتوس، نیز در ابتدا 12 ماه محروم شد، اما در ازای درمان اعتیاد به قمار و حداقل 10 بار حضور در انظار عمومی، 5 ماه محروم شد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P