محرومیت لواندوفسکی و اخبار بارسلونا

محرومیت لواندوفسکی و اخبار بارسلونا

محرومیت لواندوفسکی و اخبار بارسلونا

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

لواندوفسکی ستاره لهستانی تیم بارسلونا توسط فدراسیون فوتبال اسپانیا از سه بازی محروم شد و بارسلونا نیز به علت بدهی اجازه ثبت خرید در زمستان را ندارد.

محرومیت لواندوفسکی

لواندوفسکی
لواندوفسکی

بارسلونا سه شنبه گذشته مقابل اوساسونا به برتری 1-2  دست یافت و با اقتدار در صدر جدول لالیگا قرار گرفت. اما روبرت لواندوفسکی، ستاره لهستانی بارسلونا، در این دیدار و به دلیل برخورد آرنجش با داوید گارسیا، کارت زرد دوم خود را دریافت کرد و توسط خسوس گیل مانسانو از زمین اخراج شد.

لواندوفسکی بعد از دریافت کارت دوم به شدت به داور اعتراض کرد و معتقد بود تصمیم خیل مانسانو در این رابطه درست نبوده است. اعتراضات لوا هنگام خروج از میدان نیز ادامه داشت و او در حرکتی عجیب با زدن انگشتش به نوک بینی و اشاره به داور همه را حیرت زده کرد.

همین حرکت در نهایت باعث شد او از سوی کمیته انضباطی سه جلسه از همراهی بارسلونا محروم شود و به این ترتیب بازی برابر اسپانیول، اتلتیکو مادرید و ختافه را از دست خواهد داد. لوا بهترین گلزن بارسا در فصل جاری است و بدون شک غیبت او در این سه بازی حساس حس خواهد شد. بارسا نسبت به این حکم سنگین فرجام‌خواهی خواهد کرد.

جرارد پیکه نیز به دلیل فحاشی به داور در بین دو نیمه و دریافت کارت قرمز، چهار جلسه محروم شد اما او از فوتبال بازنشسته شده و حکم بی تاثیر است.

محرومیت بارسلونا از خرید بازیکن جدید

بارسلونا در تابستان امسال به لطف فروش بخشی از دارایی های خود و فعال کردن چهار اهرم مالی توانست بازیکنان جدید بخرد و قرارداد چند بازیکن خود را تمدید کند. بارسلونا در نهایت توانست نام همه خریدهای جدید خود را در لالیگا ثبت کند.

بارسا در فصل قبل 106 میلیون یورو و در فصل جاری 210 میلیون یورو ضرر مالی می کرد. بارسا در فصل 22-2021، 1017 میلیون یورو درآمدزایی داشت و 856 میلیون یورو نیز هزینه کرد. رومرو گفت که برای فصل جاری پیش بینی می شود که 1255 میلیونی درآمدزایی داشته باشند و 1017 میلیون یورو نیز هزینه کنند. با کسر مالیات، بارسلونا سود 274 میلیون یورویی را برای فصل جاری متصور است.

رومرو در آن نشست خبری گفت که مشکل سقف دستمزدها همچنان پابرجاست و احتمالا در زمستان بازهم به فعال کردن اهرم مالی برای خریدهای جدید نیاز خواهند داشت. با این حال خاویر تباس، رئیس لالیگا، چندین بار تاکید کرده است که بارسلونا دیگر نمی تواند از اهرم مالی برای خرید بازیکن استفاه کند.

روز گذشته خوان لاپورتا، رئیس بارسلونا، ضمن تایید این موضوع گفت که بر اساس قوانین مالی لالیگا، این باشگاه در انتقالات زمستانی پیش رو نمی تواند با فعال کردن اهرم مالی اقدام به خرید بازیکن کند و به این ترتیب نمی توانند بازیکنی جدید را به جمع خود اضافه کنند. بارسا طبق قوانین لالیگا و به خاطر محدودیت های مالی، ابتدا باید چهار بازیکن بفروشد و سپس یک بازیکن بخرد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محرومیت لواندوفسکی و اخبار بارسلونا
P