مرحله دوم لیگ ملت های والیبال

مرحله دوم لیگ ملت های والیبال

پایان مرحله گروهی لیگ ملت ها؛ هشت تیم برتر رقبای خود را شناختند

مرحله دوم لیگ ملت های والیبال – با اتمام دور گروهی لیگ ملت‌ها برنامه مرحله یک چهارم نهایی مشخص شد.

با برگزاری آخرین دیدار میان دو تیم آمریکا و بلغارستان که با پیروزی قاطع شاگردان جان اسپرا به پایان رسید، پرونده مرحله گروهی مسابقات بسته شد.

بر این اساس تیم های آمریکا، ژاپن، لهستان، ایتالیا، آرژانتین، برزیل، اسلوونی و فرانسه با قرار گرفتن در رتبه‌های یکم تا هشتم راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌ها شدند و چین نیز به چلنجر کاپ سقوط کرد.

مرحله دوم لیگ ملت های والیبال برگزار خواهد شد

رقابت‌های مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌ها در شهر گدانسک لهستان برگزار خواهد شد. این مسابقات 19 و 20 جولای آغاز خواهد شد و شاهد چهار تقابل فوق‌العاده جذاب خواهیم بود.

فرار بزرگ فرانسه از حذف

پس از شکست مقابل آمریکا، فرانسه فقط یک گام تا ناکامی فاصله داشت اما بخت با این تیم یار بود که اسلوونی موفق شد هلند را شکست دهد تا شاگردان آندره‌آ جیانی همچنان برای صعود شانس داشته باشند.

در واقع با توجه به نتایج رقم خورده، فرانسه محکوم بود که در مسابقه بامداد امروز خود مقابل آلمان به پیروزی دست پیدا کند تا با پشت سر گذاشتن صربستان راهی مرحله نهایی لیگ ملت‌ها شود. مطابق پیش‌بینی همین اتفاق هم رخ داد و قهرمان المپیک با نتیجه سه بر یک از سد حریف خود گذشت.

ناکامی ایران

تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی لیگ ملت‌ها مقابل کوبا شکست خود تا این هفته برای ایران سراسر باخت باشد.

تیم ملی والیبال ایران در حالی چهارمین بازی خود در هفته سوم لیگ ملت‌ها را در آناهایم آمریکا انجام داد که از ۱۱ مسابقه قبلی آمار عجیب و تلخ ۹ شکست و فقط دو پیروزی را به ثبت رسانده بود و حالا تعداد باخت‌های ایران در این تورنمنت دو رقمی شد.

تیمی که حالا می‌توان گفت وارد شرایط بسیار بحرانی و پیچیده شده و اصلاً وضعیت خوبی را تجربه نمی‌کند. ایران اگرچه در هفته سوم سرمربی و سه بازیکن خود را نداشت اما انتظار می‌رفت حداقل مقابل بلغارستان یا کوبا به پیروزی برسد که در این دیدارها نیز بازنده بود.

امریکا،فرانسه

اولین دیدار مرحله یک چهارم نهایی میان این دو تیم برگزار خواهد شد، امریکا در مرحله گروهی‌ موفق شد با کسب 10 پیروزی و 31 امتیاز به عنوان صدرنشین به مرحله بعد صعود کند و از سوی مقابل فرانسه در نبود فوق ستاره خود اروین انگاپت که به علت مصدومیت مسابقات را از دست داده بود با کسب 6 پیروزی بالاتر صربستان به مرحله حذفی صعود کرد. در بیست دیدار اخیر دو‌تیم سهم فرانسه 9 و سهم امریکا نیز 11 پیروزی بوده است.

ایتالیا،آرژانتین

تیم ملی ارژانتین پس از ناکامی در سالهای اخیر لیگ ملت ها، سرانجام موفق شد با رهبری دچکو جواز حضور در مرحله حذفی را به دست اورد، در سوی مقابل تیم ملی ایتالیا که سال گذشته در رتبه چهارم قرار گرفته بود برای دومین سال متوالی موفق شد به دور حذفی راه پیدا کند شاگردان دجورجی پس از ناکامی در هفته اول، در دو هفته اخر نتایج درخشانی را به دست اوردند و در رتبه چهارم، بالاتر از ارژانتین کار خود را به اتمام رساندند.

در 15 دیدار اخیر دو تیم سهم ایتالیا 9 و سهم ارژانتین 6 پیروزی بوده است.

ژاپن،اسلونی

تیم ملی ژاپن بهترین نتایج تاریخ خود را در مرحله گروهی لیگ ملت های فصل جاری به دست اورد. سامورایی ها پس از تیم ملی ایران در سال(2019) دومین تیم تاریخ اسیایی لقب گرفتند که در مرحله گروهی در جایگاه دوم قرار میگرند. تیم ملی اسلونی نیز همانند ژاپن پدیده این فصل لیگ ملت ها لقب گرفته است، اسلونی نیز برای دومین مرتبه راهی مرحله حذفی مسابقات میشود، اسلونی در این فصل 8 پیروزی و 4 شکست به دست اورده است و در جایگاه هفتم ایستاده است.

دو تیم در پنج دیدار مقابل یکدیگر قرار گرفته اند، سهم ژاپن 2 و سهم اسلونی نیز 3 پیروزی بوده است.

لهستان،برزیل

بدون شک این دیدار حساس ترین و مهم ترین دیدار مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت ها در فصل جاری است. لسهتان بهترین تیم دنیای والیبال در رنکینگ جهانی در این فصل نیز با 10 پیروزی در جایگاه سوم ایستاد لهستان در صورت عدم حضور در جمع 8 تیم نیز با توجه به میزبانی دورنهایی در این مرحله حضور داشت. برزیل پس از خداحافظی سوزا و عدم دعوت لئال در دورگروهی، شادابی سالهای پیش را نداشت و در نهایت با کسب 8 پیروزی در جایگاه ششم ایستاد.

در بیست دیدار اخیر دو تیم سهم برزیل 9 و سهم لهستان نیز 11 پیروزی بوده است

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مرحله دوم لیگ ملت های والیبال
P