مشکلات مالی استقلال و سه چالش مهم پیشرو

مشکلات مالی استقلال و سه چالش مهم پیشرو

مشکلات مالی استقلال و سه چالش مهم پیشرو

__ __ __ __ __

علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل جدید استقلال شب گذشته از باز بودن چند پرونده داخلی و خارجی بدهی خبر داد.

 

پرونده اول، گابریله پین

یکی از این پرونده ها مربوط به شکایت گابریله پین دستیار ایتالیایی فرهاد مجیدی است که از سوی فیفا حکم آن صادر شده است.

باشگاه استقلال در زمان مدیریت آجورلو تمام مطالبات گابریله پین را پرداخت کرده و فقط مبلغ 50 هزار دلار پاداش قهرمانی این مربی باقی مانده است. مبلغی که با نرخ روز دلار حدود یک میلیارد و ششصد میلیون تومان می‌شود، پرداخت نشدن پاداش قهرمانی گابریله پین مربی ایتالیایی سابق استقلال ممکن است دردسرجدید را ایجاد کند.

از این رو فیفا در آخرین نامه ای که درباره پین به باشگاه استقلال ارسال کرده، تا تاریخ 7 آبان به باشگاه وقت داده تا این پول را پرداخت کند. از آنجایی که فتح‌الله‌زاده اعلام کرد هیچ پولی در باشگاه استقلال نیست، پرداخت این مبلغ دشوار به نظر می‌رسد.

پرونده دوم، مهدی قایدی

مهدی قایدی
مهدی قایدی

مهدی قایدی ستاره بوشهری تیم فوتبال استقلال در فصل گذشته با پرداخت 1.5 میلیون یورو به شباب الاهلی امارات پیوست و فصلی نا امید کننده در امارات داشت و تبدیل به نیمکت نشین ثابت شباب الاهلی شده بود.

مهدی قایدی خواهان جدایی از شباب الاهلی شد و همین مسئله باعث شد در تابستان فصل جاری استقلال برای جذب مهدی قایدی اقدام کند.

باشگاه استقلال و شباب الاهلی بر سر رقم 300 هزار دلار برای انتقال قرضی این بازیکن به توافق رسیدند اما با گذشت چند روز از زمان پرداخت پول توسط باشگاه استقلال هنوز این پول پرداخت نشده است.

باشگاه شباب الاهلی امارات در نامه‌ای به باشگاه استقلال اخطار داده در صورتی که قسط اول انتقال مهدی قایدی به این تیم پرداخت نشود به فیفا شکایت خواهد کرد.

چند روزی است که از زمان پرداخت قسط اول گذشته و باشگاه شباب الاهلی در نامه‌ ارسالی خود به استقلال، تهدید به شکایت کرده است. زمان واریز قسط دوم در راه است. اگر قیمت درهم را نزدیک 9 هزار تومان در بازار آزاد در نظر بگیریم باید حدود 900 میلیون تومان به باشگاه شباب الاهلی پرداخت کنند. در صورتی که استقلال نتواند مطالبات شباب الاهلی را پرداخت کند هم با پرونده شکایت جدیدی در فیفا روبه‌رو می‌شود و هم احتمال دارد باشگاه اماراتی خواهان بازگشت قایدی شود.

پرونده سوم، محمد محبی

درخشش محبی پیش از آغاز لیگ نوزدهم شروع شده بود و او نقش اول را در صعود شاهین به لیگ برتر داشت. سپس امیر قلعه‌نویی روی او دست گذاشت و به ثمر رساندن دو گل در دیدار افتتاحیه لیگ نوزدهم مقابل شاهین بوشهر تیم شهر محل تولدش خبر از تولد یک استعداد جدید در فوتبال ایران می‌داد.

سه فصل حضور در سپاهان و یکسال تجربه حضور در فوتبال پرتغال در سال منتهی به جام جهانی از محمد محبی بازیکن با تجربه‌تر و موثرتری ساخته است.

محمد محبی برای حضور در جام جهانی به کشور بازگشت و دو تیم استقلال،سپاهان برای قرض گرفتن این بازیکنان با باشگاه پرتغالی مذاکره کردند اما انتخاب محمد محبی بین سپاهان و استقلال، باعث شد محبی برای بیشتر دیده شدن استقلال را انتخاب کند و استقلال برای به خدمت گرفتن این بازیکنان روی مبلغ 230 هزار دلار با سانتاکلارا به توافق رسید اما این مبلغ پرداخت نشده است.

اگر استقلال ظرف 7 روز آینده پول رضایتنامه محمد محبی را به سانتاکلارا پرداخت نکند، این باشگاه پرتغالی می تواند قرارداد مهاجم آبی ها را به صورت یکطرفه فسخ کند، باشگاه استقلال فقط 7 روز فرصت دارد تا 230 هزار دلار را در یک قسط و کامل پرداخت کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشکلات مالی استقلال و سه چالش مهم پیشرو
P