مصاحبه جدید آقای خاص فوتبال

صحبت های جنجالی مورینیو؛ دیبروینه و صلاح صبر نداشتند و فروخته شدند!

یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات چلسی در فروش ستارگان بزرگ همانند محمد صلاح و کوین دی‌بروینه از زبان مربی وقت چلسی فاش می‌شود.

یکی از رویکردهای باشگاه چلسی در زمان رومن آبراموویچ و تاد بولی در خرید بازیکنان، خرید استعدادهای جوان است. این بازیکنان عموما در سنین 15 تا 19 سالگی وارد باشگاه می‌شوند و نسبت به میزان استعداد، بعضی مواقع به تیم‌های کوچک‌تر قرض داده می‌شوند، در تیم‌های پایه مشغول می‌شوند و یا در تیم بزرگسالان به عنوان گزینه‌های تعویضی دقایق آخر بازی و یا در بازی‌های ساده‌تر به بازی می‌آیند.

شیرهای لندنی در هر سال به طور میانگین 5 بازیکن را به این صورت وارد باشگاه می‌کنند و این در طول زمان باعث می‌شود تمام استعدادها نتوانند آنچنان که باید بدرخشند. برخی از این بازیکنان به دلیل حضور در تیم‌های کوچک‌تر به صورت قرضی، نمی‌توانند استعدادهای خود را شکوفا کنند. بازیکنان دیگری که در تیم‌های پایه و تیم اصلی هستند هم به دلیل تعداد زیاد بازیکنان زیاد، فرصت کافی برای نشان دادن ظرفیت‌های خودشان را پیدا نمی‌کنند.

مصاحبه جدید آقای خاص فوتبال

فروش دیبروینه و صلاح

کوین‌ دی‌بروینه و محمد صلاح هم به همین منوال جلو رفتو آنها استعدادهای بزرگی بودند و در شلوغی بازیکنان نام آنها دیده نشد. دی‌بروینه در سن 19 سالگی توجه چلسی را به خود جلب کرد و قرارداد این بازیکن در 20 سالگی نهایی شد. او در سال 2012 به چلسی آمد و با سیل جوانان در پست خودش مواجه بود و بعد از مدت کوتاهی در همان پنجره به باشگاه خنک بازگشت. جابه‌جایی بین چلسی و خنک تا سال 2014 ادامه داشت و در آن سال بعد از 9 بازی در چلسی او به وردربرمن فروخته شد.

صلاح هم داستان مشابهی را تجربه کرد. او در سال 2014 به چلسی آمد 19 بازی در تمام رقابت‌ها، برای چلسی بازی کرد. صلاح نیم‌فصل به فیورنتینا قرض داده شد و در سال بعد به صورت قرضی برای رم بازی کرد. رم در آغاز فصل 17-2016 صلاح را از چلسی خرید و پایان دوران او در چلسی خیلی زود شکل گرفت.

دلیل فروش؟ صبور نبودند!

ژوزه مورینیو، سرمربی رم، می‌گوید در زمانی که سرمربی چلسی بود، نتوانست محمد صلاح و کوین دی‌بروینه را برای صبور بودن و کم بازی کردن قانع کند.

محمد صلاح و کوین دی‌بروینه هر دو مقطعی زیر نظر مورینیو در چلسی حضور داشتند و بعد از اینکه با او برای رسیدن به ترکیب اصلی به اختلاف خوردند، این تیم را ترک کردند. صلاح در نهایت به لیورپول و دی بروینه به منچسترسیتی پیوست و هر دو دوره‌های بسیار موفقی را با تیم‌های جدیدشان سپری و با این تیم‌ها به همه عناوین ممکن دست پیدا کردند. اتفاقی که باعث شد همه مورینیو را به خاطر از دست دادن این دو ستاره شماتت کنند.

ژوزه مورینیو در مورد این جدایی‌های عجیب و از دست دادن‌های تاسف‌برانگیز باشگاه چلسی صحبت کرد و گفت: صادقانه بگویم، آنها باشگاه را ترک کردند زیرا نمی‌توانستند صبر کنند. قطعا بازیکنان خوبی بودند، گذر زمان و تاریخ می‌تواند این را به راحتی اثبات کند. آنها استانداردهای بالایی داشتند اما برای باشگاهی مانند چلسی با آن بازیکنان، نیاز بود صبر بیشتری داشته باشند.  بسیاری از جوانان چنین تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند زیرا نمی‌توانند صبر کنند و با آرامش منتظر لحظه مناسب باشند.

وقتی مردم می‌گویند من صلاح را رها کردم، دوست دارم بگویم که ماجرا دقیقا برعکس بود. من خودم صلاح را می‌خواستم. من بودم که به باشگاه گفتم آن پسر را بخرید. او داشت از بازل به لیورپول می‌رفت، من با سران چلسی دعوا و جنگ کردم تا او را به چلسی بیاورم.

با کوین هم شرایط خیلی شبیه ماجرای صلاح بود. ما به پیش فصل در آسیا، به اندونزی و تایلند رفتیم و کوین تصمیم گرفت قرضی به یک تیم آلمانی برود.

مورینیو در طول صحبت‌هایش از این بازیکنان تمجیدهای زیادی کرد و این را قبول دارد که ضرر بزرگ در نهایت برای باشگاه چلسی است که آنها را از دست داده است. مورینیو و چلسی اگر کمی بیشتر به این بازیکنان میدان می‌دادند احتمالا برای سال‌های زیاد در سطحی بسیار بالاتر فوتبال بازی می‌کردند و امروز این 2 بازیکن بزرگ برای چلسی افتخار می‌آفریدند. بازیکنان بزرگ زیادی در طول‌ سال‌های متمادی چنین تجربه‌ای را در چلسی داشتند و به عنوان مثال می‌توانیم به تیبو کورتوا، ناتان آکه، روملو لوکاکو، گلن جانسون، آرین روبن، لاسانا دیارا و بسیاری دیگر بازیکنان اشاره کنیم.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P