مصاحبه پپ گواردیولا درباره آینده خود

مصاحبه پپ گواردیولا درباره آینده خود

مصاحبه پپ گواردیولا درباره آینده خود

__ __ __ __ __

پپ گواردیولا چهار فصل هدایت بارسلونا را بر عهده داشت و سپس سه سال را در بایرن مونیخ سپری کرد. اما این سرمربی اسپانیایی در سال 2016 به منچسترسیتی پیوست و او تا امروز موفق به رقم زدن بهترین دوره تاریخ این باشگاه متمول شده است. فرصت زیادی تا اتمام قرارداد پپ گواردیولا با سیتی نمانده و البته به نظر می رسد او از شرایط فعلی و کار کردن در این باشگاه رضایت دارد.

گواردیولا
گواردیولا

صحبت درباره منچسترسیتی

در شرایط فعلی دنیای فوتبال اگر خوب نتیجه نگیرید شما را به راحت اخراج می کنند و همه ما سرمربیان نسبت به این موضوع واقف هستیم. اما جنبه دیگر ماجرا در باشگاه های بزرگ است، موضوع موفقیت سرمربی، رئیس، مدیر و همه افراد حاضر در تیم محسوب می شود. در ادامه بحث رسانه ها، هواداران و بازیکنان مطرح می شود و اینجا در باشگاه منچسترسیتی در رابطه با این موارد ثبات کافی وجود دارد. به همین دلیل است که من فکر می کنم فقط در چند باشگاه ممکن است چنین اتفاقی رخ دهد.

از مربیگری در سیتی همچنان لذت می‌برم. قرار نیست همیشه ببریم و شاد باشیم. قرار هم نیست همیشه اوضاع بر وفق مراد شما پیش برود. حتی تعداد موفقیت ها در 6 یا هفت سال اخیر هم تاثیری در تصمیم من ندارد. برایم مهم است در تیمی باشم که از مربیگری لذت ببرم.

یکی دیگر از سوالات مطرح شده از گواردیولا در مورد قراردادش با سیتی بود. قراردادی که در پایان فصل تمام می شود:همیشه گفته ام که پاسخ این سوال را نمی دهم. همه چیز تحت کنترل است و خوب پیش می رود. وقتی باشگاه صلاح بداند و وقت کافی برای مذاکره داشته باشیم، در این مورد تصمیم نهایی را خواهیم گرفت.

پپ گواردیولا ادامه داد: ماندن برای هفت سال در تیم دیگر؟ نه، فکر نمی کنم. پیدا کردن آنچه در اینجا به عنوان یک سرمربی به دست آوردم،  دشوار است. من برای مدت طولانی است که روی نیمکت تیم حضور دارم. شما نیاز به حمایت دارید، البته کسب نتایج خوب نیز به شما بسیار کمک می کند و این غیرقابل انکار است.

صحبت درباره جام جهانی

منچستر سیتی در اخرین بازی خود قبل از جام جهانی 2022 به مصاف برنتفورد رفت و پپ ناباورانه در خانه خود 1-2 شکست خورد تا فاصله با صدر جدول به 5 امتیاز افزایش پیدا کند.

یک هفته دیگر جام جهانی شروع خواهد شد ولی پپ گواردیولا برای تماشای این بازی ها راهی قطر نخواهد شد.

پپ در این رابطه گفت:من هیچ دیداری را از نزدیک تماشا نخواهم کرد و بهترین شکل تماشای جام جهانی نشستن مقابل تلویزیون از خانه است، برای تیم ملی اسپانیا و انریکه ارزوی موفقیت دارم.

لیگ قهرمانان اروپا

سیتی بارها در چند فصل اخیر در لیگ برتر به مقام قهرمانی رسیده و حالا تمام تلاشش بر این است که بتواند قهرمانی در لیگ قهرمانان را نیز تجربه کند تا به رویای قدیمی‌اش برسد، رویایی که تمام هزینه‌های چند فصل اخیر برای رسیدن به آن انجام شده است.

منچسترسیتی بر اساس قرعه‌کشی انجام شده در هفته گذشته باید در مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان به مصاف لایپزیش برود،این قرعه برای سیتیزن‌ها چندان دشوار به نظر نمی‌رسد، خصوصا که ارلینگ هالند ستاره منچسترسیتی نیز در چند فصل اخیر بارها با این تیم روبرو شده و تجربه بازی برابر این باشگاه آلمانی را دارد و با نقاط ضعف و قوت خط دفاعی آنها آشنا است.

گواردیولا که فصل گذشته در یک قدمی رسیدن به فینال و در کمال ناباوری با دو گل دیرهنگام برابر رئال مادرید در نیمه نهایی شکست خورد، معتقد است که شاگردان کارلو آنچلوتی همچنان تنها مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی هستند.

سرمربی منچسترسیتی در این باره به خبرنگاران گفت: اگر قهرمان لیگ قهرمانان نشویم چه می‌شود؟ هیچ چیز، فقط قهرمان نشده‌ایم. تنها رئال مادرید است که برای قهرمانی به میدان می‌رود، ما فقط در این رقابت‌ها تلاش می‌کنیم.

گواردیولا در زمان حضورش در بایرن مونیخ و سیتی موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان نشده و حالا امیدوار است که این فصل با حضور هالند بتواند این طلسم را بشکند و این جام را برای تیمش به ارمغان بیاورد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مصاحبه پپ گواردیولا درباره آینده خود
P