مصدومیت سردار آزمون

نگرانی در اردوی تیم ملی ایران؛ مصدومیت سردار ازمون در آستانه شروع لیگ ملت های اسیا

ملی‌پوش ایرانی رم با وجود حضور تعویضی مقابل فیورنتینا نتوانست به بازی ادامه بدهد و خیلی زود از زمین بیرون رفت تا اعضای کادرفنی تیم ملی ایران با شوک جدید مواجه شوند!.

سردار ازمون زودتر از همیشه در دیدار یکشنبه شب مقابل فیورنتینا به میدان رفت و در دقیقه 25 جانشین پائولو دیبالای مصدوم شد، اما خودش هم سرنوشتی مشابه با ستاره آرژانتینی تیمش داشت و قادر به ادامه بازی نبود تا ژوزه مورینیو را با شوک دوم در این دیدرا مواجه کند و از زمین بیرون بیاید.

شاگردان ژوزه مورینیو که مسابقه هفته پانزدهم سری آ ایتالیا مقابل فیورنتینا در ورزشگاه المپیکو رم را از ساعت 23:15 یکشنبه شب آغاز کرده بودند، در دقیقه 5 روی پاس پائولو دیبالا و گلزنی روملو لوکاکو پیش افتادند، اما ستاره آرژانتینی که پایه‌گذار این گل شده بود، در دقیقه 23 احساس مصدومیت کرد تا سرمربی پرتغالی را مجبور به تعویض کند و سردار آزمون به زمین بیاید.

مصدومیت سردار آزمون

سردار آزمون که به استفان الشعراوی و آندره بلوتی ترجیح داده شد و با نظر مورینیو جای دیبالا را در ترکیب رم مقابل فیورنتینا گرفت، بخاطر گرم نکردن مناسب قبل از حضور در زمین خیلی زود احساس مصدومیت کرد و در دقیقه 32 روی زمین افتاد ولی به بازی برگشت و با انگیزه و تلاش زیاد کارش را دنبال کرد.

سردار آزمون در دقیقه 56 صاحب توپ شد و قصد داشت در بین سه بازیکن حریف در سمت راست میانه زمین توپ را بیرون بیاورد و لوکاکو را در موقعیت حمله قرار بدهد، اما به یکباره مچ پای راست او پیچید و روی زمین نشست.

در همان صحنه اول که سردار به کادر پزشکی رم تاکید کرد شرایط سختی برای بازی دارد، مورینیو تصمیم گرفت استفان الشعراوی را آماده ورود به بازی کند، اما سردار آزمون حدود پنج دقیقه به کارش ادامه داد و قصد داشت در زمین بماند که این اصرار بخاطر انگیزه بالای او کاری کرد تا شدت مصدومیتش بیشتر شود.

ملی پوش ایرانی رم در دقیقه 61 روی زمین نشست و دیگر نتوانست به بازی ادامه بدهد تا مورینیو دیگر مجبور به تعویض او و حضور الشعراوی در ترکیب شود.

مدت زمان مصدومیت سردار

اسکای مدت زمان دوری سردار آزمون از میادین را اعلام کرده است.

بررسی‌های تکمیلی نشان می‌دهد که برای بازگشت به فرم ایده‌آل و کسب شرایط حضور در ترکیب رم نیاز به حدود 3 هفته ریکاوری دارد.

اسکای اسپورت با اشاره به شدت مصدومیت سردار آزمون، مصدومیت بازیکن ایرانی را شدیدتر از پائولو دیبالا عنوان کرده و در توضیح آخرین وضعیت آزمون آورده است که مهاجم ایرانی حدود 15 تا 20 روز دور از میادین خواهد بود و این مسئله بدان معناست که سردار آزمون نمی‌تواند در جدال با تیم‌های بولونیا، ناپولی و یوونتوس برای رم به میدان برود. البته که این مصدومیت باعث پایان کار سردار آزمون پیش از جام ملت‌ها نخواهد شد، چرا که تیم ایتالیایی بعد از رویارویی با یوونتوس، دو مسابقه قبل از آغاز رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در تقویم خود دارد.

سردار آزمون که هنوز موضع شفافی درباره حضور یا عدم حضورش در جام ملت‌های آسیا نگرفته و در این‌باره ژوزه مورینیو هم فعلاً واکنشی به جدایی آزمون از اردوی تیمش برای شرکت در مسابقات جام ملت‌های آسیا نداشته، پیش از آنکه بخواهد به اردوی ملی اضافه شود، شانس حضور در دیدار با تیم‌های کرمونزه در جام حذفی و آتالانتا در سری‌آ ایتالیا را دارد. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، رمی‌ها روز سیزدهم دی‌ماه به مصاف کرمونزه خواهند رفت و هفدهم دی‌ماه هم برابر آتالانتا قرار می‌گیرند.

ستاره ایرانی پیش از شروع جام جهانی 2022 هم دچار آسیب‌دیدگی شد و این مصدومیت روی کیفیت فنی او در رقابت‌های جام جهانی تاثیرگذار بود. حالا در آستانه شروع جام ملت‌های آسیا، مصدومیت او باعث نگرانی کادرفنی تیم ملی شده و باید دید در صورت صدور مجوز حضور آزمون در جام ملت‌های آسیا، ستاره ایرانی در چه شرایطی به اردوی ملی اضافه خواهد شد و آیا می‌تواند روند درخشان گلزنی‌های خود در عرصه ملی را تداوم بخشد یا دور از فرم ایده‌آل مهیای حضور در جمع شاگردان امیر قلعه‌نویی خواهد شد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P