معرفی بازیکن و سرمربی جدید الاهلی عربستان

معرفی بازیکن و سرمربی جدید الاهلی عربستان

رسمی؛ ریاض محرز به الاهلی پیوست،سرمربی جدید الاهلی نیز معرفی شد.

معرفی بازیکن و سرمربی جدید الاهلی عربستان – ریاض محرز با قراردادی چهار ساله راهی الاهلی عربستان شد.ماتیاس یایسل به عنوان سرمربی جدید الاهلی نیز معرفی شد.

ریاض محرز را می‌توان یکی از بزرگترین شکارهای تابستانی فوتبال عربستان قلمداد کرد. ستاره الجزایری منچسترسیتی به پنج سال حضورش در جمع سیتیزن‌ها پایان داد و از فصل بعد با لباس الاهلی به میدان خواهد رفت.

این باشگاه سعودی در تمام هفته‌های گذشته، تلاش می‌کرد تا بتواند رضایت سیتی و ریاض محرز را به دست بیاورد تا اینکه بالاخره پپ گواردیولا اجازه خروجی را به ستاره الجزایری داد.

باشگاه الاهلی با انتشار ویدیویی از لحظه در دست داشتن پیراهن این باشگاه توسط محرز، مراحل عقد قرارداد با این بازیکن را که در پاریس صورت گرفته، به تصویر کشید.

الاهلی برای به خدمت گرفتن محرز، مبلغ 30 میلیون یورو را به منچسترسیتی پرداخت کرده و قرارداد این بازیکن نیز تا سال 2027 خواهد بود.

باشگاه سیتی طی پنج سال حضور محرز در این تیم، مبلغی نزدیک به 70 میلیون یورو را برای این بازیکن هزینه کرده بود و حالا می‌تواند بخش بزرگی از آن را به حساب‌های خود برگرداند.

محرز سالانه حدود 50 میلیون یورو از الاهلی دستمزد می‌گیرد. رقم وحشتناکی که پاسخ منفی دادن به آن برای یک بازیکن 32 ساله، غیرممکن بود.

آمار و ارقام محرز

محرز فوتبال حرفه‌ای را در تیم کوئیمپر آغاز کرد و یک فصل در این باشگاه ماند؛ سپس به باشگاه لو آور رفت و سه سال در این تیم بازی کرد. در ژانویه ۲۰۱۴، او به عضویت باشگاه لسترسیتی درآمد و در فصل اول حضورش یکی از عوامل قهرمانی لسترسیتی در لیگ چمپیونشیپ و صعود این تیم به لیگ برتر جزیره بود. او در فصل 2015-16 این بار با درخشش خود به قهرمانی لستر سیتی در لیگ برتر کمک کرد که در این فصل بهترین بازیکن سال انگلیس و بازیکن الجزایری سال شد و همچنین در تیم منتخب انگلستان قرار گرفت. محرز در 2018 به منچستر سیتی پیوست و با این باشگاه در فصل اول حضورش سه گانه داخلی انگلستان شامل لیگ برتر، جام حذفی و جام اتحادیه انگلستان را کسب کرد.

مشکل عجیب فابینیو برای پیوستن به الاتحاد عربستان

او در فرانسه متولد شده‌است اما در سال 2014 اولین بازی ملی خود را برای تیم ملی الجزایر انجام داد و سپس در جام جهانی 2014 و جام ملت های افریقا 2015,2017,2019 و 2021 تیم ملی کشورش را همراهی کرد. محرز با الجزایر به قهرمانی در جام ملت های افریقا 2019 رسید. او در سال ۲۰۱۶ از سوی کنفدراسیون فوتبال افریقا به عنوان بهترین بازیکن سال افریفا انتخاب شد.

سرمربی جدید الاهلی

باشگاه ردبول سالزبورگ در فاصله 24 ساعت تا برگزاری نخستین دیدار این تیم در فصل جدید رقابت‌های بوندس‌لیگای اتریش، از پایان همکاری با سرمربی خود خبر داد. جایی که ماتیاس یاسل هدایت الاهلی عربستان را بر عهده گرفت.

این باشگاه امروز و از طریق وبسایت رسمی خود اعلام کرد که سرمربی آلمانی خود را آزاد کرده تا از این تیم جدا شود. دلیل صدور مجوز جدایی ماتیاس یایسل 35 ساله، انتقال به الاهلی عربستان است.

الاهلی که امروز کار انتقال ریاض محرز را نهایی و خبر آن را به صورت رسمی اعلام کرد، پیش از این نیز ادوارد مندی، روبرت فیرمینو و سنت ماکسمین را نیز به خدمت گرفته است.

هنوز ارزش قرارداد این سرمربی مشخص نشده اما او قراردادی 3 ساله امضا کرده که تا پایان ژوئن 2026 اعتبار دارد.

این سرمربی 35 ساله و جوان آلمانی عمده دوران کاری خود را در اتریش گذرانده و موفق به کسب دو قهرمانی بوندسلیگای اتریش با تیم ردبول سالزبورگ نیز شده است.

او در فصل نخست موفق شد جام حذفی اتریش را هم تصاحب کند تا یکی از موفقترین سرمربیان فوتبال اتریش در سالهای اخیر لقب بگیرد حالا برای ادامه کار مربیگری، جده را برگزیده است.

ماتیاس یاسل به مدت 7 سال پیراهن هوفنهایم در لیگ آلمان را بر تن داشت اما در 33 سالگی فوتبال را کنار گذاشت و به ورطه مربیگری رسید.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

معرفی بازیکن و سرمربی جدید الاهلی عربستان
P