منچسترسیتی در آستانه محرومیت عجیب در تاریخ فوتبال

منچسترسیتی در آستانه محرومیت عجیب در تاریخ فوتبال

منچسترسیتی در آستانه محرومیت عجیب در تاریخ فوتبال

___ ___ ___ ___ ___

منچسترسیتی بنا به اتهامات تخلف مالی ممکن است به کسر امتیاز یا کنار گذاشته شدن از لیگ برتر انگلیس محکوم شود.!

لیگ برتر روز گذشته اعلام کرد که منچسترسیتی بیش از 100 مورد تخلف در فاصله سال‌های 2009 تا 2018 در زمینه اقدامات مالی انجام داده و قرار است کمیته مستقلی این موضوع را بررسی کند.

اگر سیتی در این زمینه مقصر شناخته شود، این احتمال وجود دارد که به دسته پایین‎‌تر سقوط کند، جام‌های این باشگاه از آنها گرفته شود و مجبور به پرداخت جریمه مالی سنگینی هم باشد.

این در حالی است که مدیران این باشگاه مدعی شده‌اند که مدارک لازم برای اثبات بی‌گناهی‌شان را در اختیار دارند و قصد دارند یک بار برای همیشه به این موضوع و حواشی آن خاتمه دهند.

با این حال، کارشناسان و افرادی که با این شرایط آشنایی دارند معقتد هستند که سیتی نمی‌تواند از دفاعیه‎‌ها و روش‌های سابقش که توانست با آنها یوفا را در نبردی قانونی در سال 2020 شکست دهد استفاده کند.

دکتر گرگوری یوانیدیس، کارشناس بین المللی قوانین ورزشی و وکیل سابق اتحادیه فوتبال انگلیس، در این باره گفت: اگر این کمیته مستقل تصمیمی علیه سیتی بگیرد، آنها نمی‌توانند شکایتی را تقدیم دادگاه عالی ورزش کنند.

او درباره احتمال گرفتن قهرمانی‌های سیتی اظهار داشت: بستگی دارد که اتهامات وارد شده تا چه حد جدی باشد و چه تعداد از آنها اثبات شود. هر مورد باید با توجه به شواهد جداگانه آن مورد بررسی قرار بگیرد و احتمالا رسیدگی به این پرونده تا پایان فصل جاری ادامه خواهد داشت.

 

جدایی پپ گواردیولا

در منچسترسیتی معتقدند که پپ گواردیولا همین حالا تصمیم خود برای جدایی در پایان فصل را گرفته چرا که در باشگاه با او در مورد تخلفات مالی صادق نبوده‌اند.

پپ گواردیولا نمی‌داند چه پروژه‌ای را رهبری خواهد کرد. اگر تحریم‌های وحشتناکی که هدف‌گذاری شده، تایید شوند، باشگاه پتانسیل مالی خود را از دست می‌دهد و به وضوح آسیب خواهد دید. به همین دلیل است که در حال حاضر آینده سرمربی کاتالان چندان روشن نیست. او چندی پیش در یک مصاحبه گفته بود که اگر مدیران سیتی در مورد تخلفات مالی به او دروغ گفته باشند سیتی را ترک خواهد کرد.

در منچسترسیتی این تصور وجود دارد که پپ گواردیولا همین حالا و قبل از اعلام حکم نهایی تصمیم خود برای جدایی را گرفته و فصل بعد روی نیمکت تیم نخواهد نشست. در سیتی نسبت به ادامه حضور گواردیولا بسیار بدبین هستند. پپ همیشه از باشگاه دفاع کرده و زمانی که یوفا می‌خواست سیتی را به دلیل نقض فرپلی مالی جریمه کند، اطمینان داد که در سیتی می‌ماند چرا که فکر می‌کرد مدیران باشگاه به او دروغ نمی‌گویند ولی حالا با مدرک تخلفات سیتی اثبات شده و مشخص است که با پپ در سال‌های اخیر چندان هم صادق نبوده‌اند او از سیتی رفتنی است.

 

تیم های انگلیسی خواهان اخراج سیتی

تیم‌های لیگ برتر انگلیس خواستار سقوط منچسترسیتی به دسته پایین‌تر شدند.

تحقیقات در سال 2018 برای واکاوی کامل موضوع آغاز شد و حالا در شرایطی که بیش از صد تخلف کشف شده و باشگاه سیتی به اتهامات وارده معترض است، باشگاه‌های لیگ برتری خواهان برخورد و اعمال مجازات سریع تا پیش از پایان فصل جاری هستند. یکی از مدیران باشگاه‌های لیگ برتری گفت: اگر این اتهامات ثابت شود، سقوط به دسته پایین‌تر، تنها مجازات مناسب خواهد بود صحبت از یک دهه تخلف است و ما از لیگ برتر می‌خواهیم که کار درست را انجام دهد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

منچسترسیتی در آستانه محرومیت عجیب در تاریخ فوتبال
P