من سیتی قهرمان لیگ برتر شد

من سیتی قهرمان لیگ برتر شد

چگونه فوتبال انگلیس ، پپ گواردیولا را تغییر داد

ورود پپ گواردیولا به منچسترسیتی در سال 2016 باعث شد تا برخی از اهالی فوتبال به این انتقال با تردید نگاه کنند ، که روش هایی که باعث موفقیت او در اسپانیا و آلمان شد ممکن است در انگلیس کارساز نباشد.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

چهارمین عنوان قهرمانی لیگ برتر این مربی بزرگ در پنج فصل، که با پیروزی باورنکردنی یکشنبه برابر استون ویلا تایید شد. اکنون استقبال گسترده ای وجود دارد که رویکرد و طرز تفکر او فوتبال کشور را به طرز چشمگیری تغییر داده است.

زمانی بازی فوتبال در انگلیس فقط بر این اصل بود که باید به فکر پیروزی بود و پیروزی در بازی مهم ترین اولویت تیم ها بود و این مهم نبود که بازی زیبا باشد یا خیر.

اما این روند پس از ورود مربیانی مانند پپ تغییر کرده است و گواردیولا مسلما دلیل اصلی آن است. به خاطر چنین مربیانی ما اکنون در دوران تاکتیکی متفاوتی زندگی می کنیم. ویژگی هایی مانند ساختن حمله از خط دفاعی، تشویق به شجاع بودن در هنگام رفتن به جلو و “وسواس مالکیت” مستمر برای همه وجود دارد.  اغراق نیست اگر بگوییم گواردیولا فوتبال را متحول کرده است.

اما چیزی که شاید کمتر مورد بحث قرار گیرد این است که چگونه فوتبال انگلیس ، گواردیولا را تغییر داده است.

روش هایی که در بارسلونا و بایرن مونیخ به کار گرفته شد، پس از امضای قرارداد با ارلینگ هالند، تکامل یافته و ادامه خواهد یافت. این قرارداد به تنهایی چیزهای زیادی را در مورد اینکه چگونه سرمربی منچسترسیتی دیدگاه فوتبالی خود را در شش سال گذشته تطبیق داده است، می گوید.

ملحق شدن این بازیکن نروژی به من سیتی نشانه ای است که گواردیولا برای فصل بعدی فکرهای بزرگی غیر از قهرمانی در لیگ برتر رابر سر دارد. آینده بلندمدت این مربی کاملا مشخص نیست، اما او از زندگی در منچستر لذت برده است و علیرغم اینکه احتمالاً به عنوان یکی از بهترین مربیان برجسته نسل خود آمده است، مجبور است خود را با محیط جدید خود وفق دهد و فوتبال انگلیس او را وادار کرده تا برخی از آنها را تغییر دهد.

طرز تفکر او در تمام این سال ها این بود که میتوان با داشتن یک هافبک بازیساز نه چندان فیزیکی و سرعتی می توان تمام بازی را از آن منطقه هدایت و رهبری نمود. این کاری است که او در گذشته با ژاوی در بارسلونا و جاشوا کیمیچ در بایرن انجام داده بود.

اما او به سرعت متوجه شد که این رویکرد در لیگ برتر جواب نداد. در انگلستان به یک هافبک میانی نیاز دارید که در نبردهای هوایی قدرتمند باشد و 50-50 برنده شود. رودری بازیکن خوبی برای پیاده کردن این ایده برای پپ بود. همچنین، او انتظار دارد که هافبک میانی خود به عنوان یک مدافع در هنگام حرکت به جلو به عنوان یک مدافع میانی عمل کنند، بنابراین آنها باید از آمادگی جسمانی برای مقابله با قرار گرفتن در آن پست برخوردار باشند.

دیدگاه او در مورد داوری نیز به خوبی شناخته شده است – او قاطعانه بر این باور است که داوران انگلیسی بسیار نرم‌تر از همتایان قاره‌ای خود هستند. این بر تصمیم گیری او نیز تأثیر گذاشته است، زیرا او احساس می کند برای پیروزی در نبرد های میانه میدان به بازیکنانی نیاز دارید که از نظر بدنی بزرگتر و قوی تر باشند.

به هر حال و با تمام این اوصاف قطعا اضافه شدن بچه غول نروژی به عنوان یک تمام کننده بسیار باهوش و کاربلد به مربی بزرگی مانند پپ گواردیولا می توان باعث به وجود آمدن ترکیب بسیار وحشتناکی برای حریفان و بسیار زیبایی برای علاقه مندان به فوتبال باشد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

من سیتی قهرمان لیگ برتر شد
P