مهاجم جدید استقلال

مهاجم جدید استقلال

خرید جدید استقلال از اسپانیا آمد. رسمی؛ گوستاوو بلانکو به استقلال پیوست.

مهاجم جدید استقلال – قفل جذب بازیکن خارجی در استقلال بالاخره باز شد و آبی پوشان موفق شدند گوستاوو بلانکو را به خدمت بگیرند.

طی هفته های گذشته، جواد نکونام بارها در صحبت هایش اعلام کرد که به دنبال جذب حداقل 2 بازیکن خارجی است و در این زمینه نیز مذاکرات مختلفی با گزینه های متفاوتی صورت گرفت که هیچ کدام با نتیجه خاصی همراه نمی شد و این موضوع نیز عصبانیت کادرفنی و هواداران را به دنبال داشت.

در نهایت و طی روزهای گذشته، فهرست گزینه های استقلال به دو نام محدود می شد؛ عمرو وردة و گوستاوو بلانکو که مورد دوم در روزهای گذشته راهی ترکیه شد تا با پشت سر گذاشتن تست های پزشکی در این کشور، قراردادش را با آبی پوشان به امضا برساند.

مهاجم با کیفیت ارژانتینی

بالاخره و پس از کش و قوس فراوان، طلسم عدم جذب بازیکن خارجی در استقلال شکسته شد و آنها با این مهاجم آرژانتینی به توافق رسیدند. این بازیکن 31 ساله با 190 سانتی متر قد، عضو باشگاه ایبار اسپانیا بود. او همچنین سابقه بازی در تیم های مالاگا و رئال اویدو اسپانیا، شاختار دونتسک اوکراین و آنتالیا اسپور ترکیه را در کارنامه دارد.

گوستاوو بلانکو فصل قبل در 33 مسابقه برای اینبار در لالیگا 2 و کوپا دلری به میدان رفت که حاصل آن 5 گل و یک پاس گل بود. این بازیکن در سه فصل گذشته موفق به زدن 18 گل برای تیم هایش شده است. او سابقه 6 قهرمانی لیگ، جام حذفی و سوپرجام اوکراین را با شاختار داشته و با آرسنال آرژانتین و الوداد مراکش نیز، تجربه قهرمانی دارد.

انتخاب تیم ملی توسط یامال

بهترین دوران حرفه ای بلانکو به فصل 2016 – 2017 بازمیگردد که این بازیکن موفق شد برای تیم کارپاتی لویو اوکراین 12 گل به ثمر برساند. انتظار می رود که این مهاجم آرژانتینی به زودی و برای عقد قرارداد رسمی راهی تهران شود.

فسخ قرارداد با باشگاه ایبار

باشگاه ایبار شب گذشته با انتشار بیانیه ای، از فسخ دو طرفه قرارداد گوستاوو بلانکو خبر داده بود.

این باشگاه اسپانیایی نیز شب گذشته از فسخ قرارداد بلانکو خبر داد. باشگاه ایبار در متن اطلاعیه خود نوشته است که این باشگاه و گوستاوو بلانکو لشوک برای فسخ قراردادی که هر دو طرف به همدیگر متعهد کرده بود، به توافق رسیدند.

مهاجم آرژانتینی متولد مندوزا، در فصل 2021-2022 به صورت قرضی از آنتالیا اسپور ترکیه به ایبار پیوست و پس از فسخ قرارداد با تیم ترکیه ای، قراردادی تا ژوئن 2024 با ایبار امضا کرد.

بلانکو در دو فصل به عنوان مهاجم، در مجموع 64 بازی در لیگ انجام داد که در آنها 8 گل به ثمر رسانده است. ایبار از گوستاوو بلانکو لشوک به خاطر حرفه ای بودن و فداکاری اش به باشگاه تشکر می کند و برای او در آینده، آرزوی موفقیت دارد.

بدین ترتیب باشگاه استقلال بدون پرداخت هزینه ای برای دریافت رضایت نامه گوستاوو بلانکو، او را به خدمت گرفته است و این بازیکن به زودی راهی تهران می شود.

مشکل جدید، استقلال امکان ثبت نیست!

فرشید طاهری اعلام کرد که دو خرید جدید استقلال امکان ثبت قرارداد ندارند.

علت این موضوع بسته شدن پنجره نقل و انتقالات استقلال از سوی فیفاست که به گفته رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ، عصر روز گذشته اتفاق افتاد.

به این ترتیب محمدجواد کیا و گوستاوو بلانکو تا زمانی که طلب باشگاه شاهین بوشهر بابت حق رشد محمد محبی و مهدی قایدی پرداخت نشود، نمیتوانند رسما در این تیم حضور داشته باشند.

باتوجه به تعطیلی لیگ برتر، استقلال فرصت مناسبی دارد تا با پرداخت این بدهی، بازیکنان خارجی خود را برای دربی در اختیار بگیرد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مهاجم جدید استقلال
P