مهدی تارتار گزینه اول

مهدی تارتار گزینه اول

مهدی تارتار گزینه اول

ـــ ـــ ـــ‌ـــ ــــ ــــ

 

از مهدی تارتار و مجتبی حسینی به عنوان دو گزینه نزدیک به نیمکت تیم امید نام برده می‌شود و باید دید در نهایت کدام یک سکان هدایت تیم زیر ۲۳ ساله‌های ایران را بر عهده می‌گیرد، گزینه سوم نیز از انزلی می آید؛ماریار زارع.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال جلسه‌ای مشترک با محمود خسروی‌وفا، رئیس کمیته ملی المپیک برگزار کرد و در مورد موضوعی بسیار مهم به بحث و گفت‌وگو‌ پرداخت.

انتخاب سرمربی تیم امید ایران این روزها به بحث اصلی برای فدراسیون فوتبال و البته کمیته المپیک تبدیل شده. چرا که حالا در رده ملی تنها تیم فوتبالی است که بعد از جدایی مهدی مهدوی‌کیا، سرمربی خود را مشخص نمی‌داند.

به همین دلیل تاج و خسروی‌وفا جلسه‌ای مشترک با یکدیگر برگزار کردند و به طور قطع سرمربی تیم امید از دل همین جلسه بیرون خواهد آمد. از طرفی رئیس فدراسیون فوتبال هیچ دوست ندارد انتخاب فنی از راهی به جز او باشد و از طرف دیگر او به دنبال در دست داشتن منابع مالی از سوی کمیته المپیک است و می‌خواهد نظر آن‌ها را برای انتخاب سرمربی تیم ملی جویا شود.

 

گزینه اصلی فدراسیون

روز گذشته سخنگوی فدراسیون فوتبال از انتخاب قریب الوقوع سرمربی تیم امید خبر داده بود و حالا مهدی تارتار به عنوان گزینه نهایی در آستانه قبول هدایت تیم المپیک ایران قرار دارد.

تارتار که در این سال‌ها هدایت تیم‌های مختلف را برعهده داشته، در دو سال اخیر نتایج قابل قبولی را با ذوب‌آهن کسب کرده و حالا در شرایطی گزینه نخست حبیب کاشانی است که کمتر نامش در رسانه‌ها منتشر شده بود.

او در این فصل چند بازیکن جوان از جمله محمدحسین اسلامی، جلال مداحی و… را به فوتبال ایران معرفی کرده اما حالا در صورت پذیرش سرمربیگری تیم امید چالش ویژه‌ای را با بازیکنان جوان خواهد داشت.

تارتار دو ماه پیش با پیشنهاد مهدی تاج برای ارائه برنامه حضور در تیم‌ملی نیز مواجه بود اما در آن زمان ترجیح داد که انصراف دهد و از امیر قلعه‌نویی بخواهد تا هدایت تیم‌ملی را برعهده بگیرد.

او در صورت انتخاب به عنوان سرمربی تیم امید، سرمربیگری ایران در رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌ها و همچنین قهرمانی آسیا (مقدماتی المپیک) را برعهده خواهد گرفت و امیدوار خواهد بود تا ایران را به المپیک ۲۰۲۴ پاریس برساند.

تارتار ۵۰ ساله از لیگ نهم سابقه سرمربیگری در فوتبال ایران را دارد و روی نیمکت تیم‌هایی چون پارس جنوبی، راه آهن، پیکان و… نشسته است و حالا باید دید سرمربی تیم امید می‌شود یا خیر.

 

تارتار بهترین گزینه برای تیم ملی امید است

کاپیتان اسبق پرسپوليس و مربی کنونی ذوب‌آهن از گزینه شدن مهدی تارتار برای نیمکت تیم ملی امید دفاع کرد.

محمد نوری کاپیتان اسبق پرسپوليس، که اکنون در جمع کادرفنی ذوب اهن و در کنار مهدی تارتار حضور دارد، درباره شرایط این تیم گفت: شرایط تیم ما خوب است و به چیزی که ابتدای فصل مد نظرمان بود و هدف‌گذاری کرده بودیم، یعنی کسب رتبه تک رقمی، رسیده‌ایم.

وی در مورد احتمال حضور مهدی تارتار روی نیمکت تیم امید هم توضیح داد: آقای تارتار از مربیان باتجربه و کاربلد فوتبال ایران است و این موضوع را به اثبات رسانده. ایشان مربی زحمتکشی است و برای تیمش و بازیکنانش وقت می‌گذارد و دلسوزانه کار می‌کند. من هم افتخار داشتم به عنوان بازیکن و هم الان به عنوان مربی شاگرد ایشان باشم و طبیعی است یک مربی مثل مهدی تارتار گزینه هدایت تیم امید باشد. ایشان به صورت رسمی گزینه هدایت تیم ملی هم بود و امیدوارم اگر قسمت بر این شد که به تیم امید برود نتایج خوبی کسب کند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مهدی تارتار گزینه اول
P