میزبانی عربستان در جام جهانی 2034

جام جهانی 2034 در عربستان؛ با اعلام رسمی فیفا، عربستان میزبان جام جهانی شد

میزبانی عربستان در جام جهانی 2034 – فدراسیون فوتبال استرالیا رسما از تلاش برای میزبانی جام جهانی 2034 کنار کشید تا عربستان به تنها گزینه میزبانی این جام جهانی تبدیل شود و در نهایت به عنوان میزبان معرفی شود.

برگزاری موفقیت آمیز جام‌جهانی 2022 در کشور قطر، اگرچه توفیق خاصی برای تیم ملی فوتبال این کشور به ارمغان نیاورد اما سیاستمداران و حاکمان این کشور به هدفشان در عرصه بین‌المللی رسیدند و عربستان سعودی هم به فکر کاری مشابه افتاد.

استخدام ستارگان جهان فوتبال و جلب تمرکز جهان فوتبال به سمت صحرای عربستان با حضور پرافتخارترین‌های قاره سبز، گام نخست هدف‌گذاری سعودی‌ها بود. این گام با موفقیت برداشته شد و حالا درحالی که پیش‌بینی می‌شد عربستان سعودی برای کسب میزبانی جام‌جهانی 2030 اقدام کند، این اتفاق با تاخیر برای جام‌جهانی 2034 رخ داد. این کشور  صرفاً استرالیا را در ابتدا مانع راهش می‌دید و در نهایت با انصراف رقیب، تنها کاندیدای کسب میزبانی بود و اکنون رسما سال 2034 پذیرای تیم‌های جهان فوتبال برای برگزاری بزرگترین فستیوال فوتبالی جهان خواهد بود.

میزبانی عربستان در جام جهانی 2034

عربستان سعودی پس از قطر، ژاپن و کره، چهارمین کشور آسیایی میزبانی جام‌جهانی نام دارد. تیم ملی فوتبال این کشور در آخرین دوره برگزاری جام‌جهانی تنها تیم‌ پیروز مقابل قهرمان جهان، آرژانتین نام گرفت و با انتخاب روبرتو مانچینی به‌ عنوان سرمربی تیم ملی، مشخص بود فدراسیون فوتبال این کشور قصد نسل‌سازی حساب شده همزمان با حضور ابر ستارگان جهان فوتبال در سطح باشگاهی فوتبال عربستان را دارد.

سعودی‌ها تک کاندیدای باقی مانده کسب میزبانی جام‌جهانی 2034 بوده و در نهایت رسماً میزبانی این مسابقات را بر عهده گرفتند. ثمره حضور تیم ملی فوتبال این کشور در تاریخ جام‌جهانی، یک صعود از دور گروهی از مجموع 6 دوره حضور در مسابقات در سال 1994 تحت هدایت خورخه سولاری بوده و در جام 1994 موفق شد نخستین حضور تاریخش در جام‌جهانی را به صعود به جمع 16 تیم برتر جهان پیوند بزند.

مراسم توپ طلا 2023

در آن دوره مسابقات، کره‌جنوبی دیگر نماینده فوتبال آسیا موفق به صعود از گروه نشد اما سعودی‌ها بالاتر از بلژیک و مراکش، درحالی راهی دور یک هشتم نهایی شدند که هم امتیازات و تعداد گل‌های زده و خورده‌شان با صدرنشین گروه، هلند مساوی بود. آنها پس از تجربه 2 پیروزی در دور گروهی در نهایت توسط سوئد حذف شدند.

چرا عربستان تنها کشور خواهان میزبانی جام جهانی 2034 بود

فیفا اخیرا تصمیمی بسیار مهم برای میزبانی جام جهانی 2030 گرفته و در این تورنمنت که هفت سال دیگر برگزار خواهد شد، اولین بازی‌های جام در اروگوئه، آرژانتین و پاراگوئه برگزار خواهد شد و بازی‌های باقی‌مانده در مراکش، اسپانیا و پرتغال برگزار می‌شوند.

این بدان معناست که فقط کشورهای دو قاره آسیا و اقیانوسیه می‌توانند برای مسابقات 2034 درخواست دهند. عربستان سعودی تقریباً بلافاصله پس از آن اهداف خود را آمادگی خود را اعلام کرد و البته این موضوع به شدت از سوی آلمان مورد انتقاد قرار گرفته است. در واقع این روزها عربستان هم به دلیل وضعیت حقوق بشر مانند قطر میزبان جام جهانی قبلی تحت فشار قرار دارد.

استرالیا تنها رقیب عربستان محسوب می‌شد. اما در حال حاضر این موضوع کاملا لغو شده است و استرالیایی‌ها در عوض می‌خواهند به دنبال گرفتن میزبانی جام باشگاه های جهان 2029 و قهرمانی آسیا 2026 زنان باشند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P