میشل دروزاه بان جدید بانوی پیر

رسمی؛ سنگربان جدید بیانکونری از مونزا آمد. شزنی نزدیک به درب خروج

میشل دی گرگوریو، دروازه‌بان سابق مونزا، به یوونتوس پیوست.

یوونتوس رسما میشل دی گرگوریو، دروازه‌بان مونزا را به صورت قرضی به خدمت گرفت. این قرارداد با گزینه بند خرید اجباری به مبلغ 18 میلیون یورو به اضافه پاداش‌ها منعقد شده است.

این توافق قبل از اتمام فصل گذشته انجام شده بود اما این بازیکن امروز آزمایشات پزشکی خود را پشت سر گذاشت و سپس قرارداد در تورین امضا شد.

بیانیه رسمی بیانکونری تایید می‌کند که ارزش این انتقال قرضی 4.5 میلیون یورو است. قرار است بند خرید او طی سه قسط و 800 هزار یورو به صورت عنوان پاداش پرداخت شود.

میشل دروزاه بان جدید بانوی پیر

همچنین مجموعه دیگری از پاداش‌های مرتبط با عملکرد این بازیکن تا سقف 2 میلیون یورو در این قرارداد گنجانده شده است. بنابراین کل هزینه خرید این بازیکن 18 میلیون یورو تعیین شده است.

دی گرگوریو اواخر این ماه 27 ساله می‌شود و از آکادمی جوانان اینتر کار خود را آغاز کرد و قبل از فروش به مونزا تجربه قرضی در باشگاه‌های رناته، آولینو، نوارا و پوردنونه را داشت.

باشگاه یوونتوس طی هفته‌های گذشته به دنبال راهی برای پایان همکاری با وویچک شزنی بود و می‌خواست با معرفی یک دروازه‌بان جوان، دوران جدیدی را آغاز کند که با این خرید رسما تأیید کرد دوران دروازه‌بان لهستانی در این باشگاه به پایان رسیده است.

بهترین دروازبان سری آ ایتالیا در یوونتوس

شاید این نام به واسطه بازی در تیمی مثل مونزا برای هواداران چندان آشنا نباشد اما باید بدانیم یوونتوس برای حمایت از سرمربی جوان تیمش، بهترین دروازه‌بان فصل گذشته سری‌آ را در اختیارش قرار داده. این دروازه‌بان در 33 بازی فصل گذشته در تیمی مثل مونزا با 35 گل خورده و 14 کلین‌شیت و البته با نمایش‌های قابل قبول و مطلوب، خودی نشان داد و مورد توجه مشتریان بزرگی قرار گرفت. دی‌گریگوریو با 26 سال سن سابقه بازی برای رده‌های سنی اینتر را هم دارد اما در رده بزرگسالان شاخص‌ترین پیراهن او پیراهن مونزا بوده. بازی در تیمی مثل یوونتوس با آن حجم از هوادار و انتظارات بالا شاید با دنیای پیش از این دی‌گریگوریو هم‌خوانی نداشته باشد اما او مجبور است خودش را با شرایط جدید وفق دهد.

پیولی قید الاتحاد را زد

شرنی رفتنی شده و پرین و سایر دروازه‌بان‌های یووه هم به آمادگی سنگربان جدید این تیم نیستند. بنابراین خرید جدید بانوی پیر باید خودش را برای بزرگ‌ترین آزمون فوتبالی در 26 سالگی مهیا کند. در یووه کسی تعداد کلین‌شیت‌هایش را نمی‌شمرد و کسی هم از تعدد و درخشانی مهارهایش حرف نخواهد زد. آنها گل‌ها و اشتباهات دی‌گریگوریو را می‌شمرند و فشار اولین پدیده‌ای است که در دنیای او تغییر ایجاد می‌کند. با این حال همین عنوان بهترین دروازه‌بان سری‌آ در حضور سنگربانان بزرگ دیگر باعث می‌شود تیاگو موتا به این بازیکن اعتماد کند و امیدوار باشد دی‌گریگوریو اولین جانشین شایسته بوفون نام بگیرد.

آینده شزنی

جان‌لوئیجی بوفون فقط برای یوونتوس عزیزش می‌درخشید و در جهت موفقیت بانوی پیر تلاش می‌کرد اما او شاید خودش نمی‌دانست در حال ایجاد یک حفره بزرگ پس از رفتنش است؛ حفره‌ای که از اولین روز بازی در ترکیب ثابت یوونتوس تا همین روزهای نزدیک به جدایی شزنی مثل یک سایه مهیب، بازی به بازی در تعقیبش بوده است و هرگز اجازه محبوب شدن این سنگربان لهستانی را در تورین نمی‌دهد. اولین جانشین بوفون در دروازه یووه شکست خورد و این فصل در آستانه جدایی قرار گرفته است.

ماجراجویی شزنی به عنوان اولین جانشین یووه با همه سختی‌ها و فشارها به اتمام می‌رسد. جذب دروازه‌بان جدید در حقیقت مهر تاییدی بود بر جدایی قریب الوقوع شزنی از بانوی پیر! عربستانی‌ها از همبازی سابق رونالدو استقبال می‌کنند و با توجه به دست و دلبازی آنها، شاید رقبایی از دیگر نقاط دنیا یارای رقابت با پیشنهادهای تیم‌های عربستانی را نداشته باشند. با رسمی شدن انتقال دی‌گریگوریو، یووه با سرعت بیشتر و خیال آسوده‌تری در پی تعیین تکلیف دروازه‌بان لهستانی‌اش خواهد بود. او اگر چه به خاطر مقایسه با بوفون هرگز در تورین یک شخصیت بسیار محبوب نبود اما تلاشی تحسین برانگیز در این سال‌های سخت بانوی پیر برای حراست از دروازه این تیم داشت. می‌توانیم با نظر به بازی‌های زیاد حضور شزنی، برخی نمایش‌های درخشان و ثبات نسبی، فارغ از مقایسه با بوفون، کارنامه او را قابل بول ارزیابی کنیم. شزنی یقینا می‌تواند توصیه‌های مهمی برای مرد بعدی چارچوب دروازه یوونتوس داشته باشد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P