نتیجه پرونده یوونتوس در ارتباط با لیگ کنفرانس اروپا

نتیجه پرونده یوونتوس در ارتباط با لیگ کنفرانس اروپا

رسمی؛ یوونتوس از حضور در رقابت های لیگ کنفرانس اروپا محروم شد!

نتیجه پرونده یوونتوس در ارتباط با لیگ کنفرانس اروپا – یوفا به صورت رسمی یوونتوس را از فصل آینده لیگ کنفرانس اروپا حذف کرد.

یوونتوس رسما از فصل 24-2023 لیگ کنفرانس کنار گذاشته شد و به دلیل تخلفات مالی باید 10 میلیون یورو جریمه به یوفا بپردازد.

در صورت عدم موفقیت در اجرای فرپلی مالی طی سه سال آینده، این مبلغ می‌تواند به 20 میلیون یورو افزایش یابد.

پس از این جریمه، فیورنتینا که فصل گذشته در رده هشتم سری A قرار داشت، جایگاه یوونتوس در مرحله مقدماتی لیگ کنفرانس را به دست آورد.

یوونتوس در ماه می 10 امتیاز در سری A به دلیل افزایش غیرواقعی هزینه‌های نقل و انتقالات برای افزایش سود سرمایه، از دست داده بود.این باعث شد که آن‌ها در نهایت از رتبه سوم به رتبه هفتم سقوط کنند.

بیانیه یوفا

کمیته کنترل مالی باشگاه‌های یوفا (CFCB) به این نتیجه رسید که یوونتوس چارچوب قانونی یوفا را نقض کرده و توافق‌نامه امضا شده در آگوست 2022 را نقض کرده است. در نتیجه، CFCB توافق‌نامه منعقد شده با باشگاه را فسخ کرد و تصمیم گرفت: یوونتوس از مسابقات باشگاهی یوفا در فصل 2023/24 حذف شود و جریمه 20 میلیون یورویی پرداخت شود.

طوفان گالاتاسرای در نقل و انتقالات

از این مبلغ، 10 میلیون یورو مشروط است و تنها در صورتی اجرا می‌شود که صورت‌های مالی سالانه باشگاه برای سال‌های مالی 2023، 2024 و 2025 با الزامات حسابداری تعریف شده مقررات مجوز باشگاه‌ها و پایداری مالی یوفا مطابقت نداشته باشد.

یوونتوس تسلیم شد!

باشگاه یوونتوس تایید کرد هیچگونه اعتراضی نسبت به حذف از لیگ کنفرانس اروپا نخواهد داشت.

بیانیه ییوه:باشگاه یوونتوس به اطلاع می‌رساند که امروز اتاق کنترل مالی باشگاه‌های یوفا تصمیم گرفته روند شروع شده در 1 دسامبر 2022 را به طور قطعی پایان بدهد.

یووه، در حالی که همچنان تخلفات اعلام شده را بی‌اهمیت تلقی می‌کند و اقداماتش را صحیح می‌داند، با چشم پوشی از درخواست تجدیدنظر، اعلام کرده که این تصمیم را می‌پذیرد.

تصمیم یوفا مستلزم فسخ توافقنامه تسویه حساب بین یوفا و یوونتوس در تاریخ 31 آگوست 2022 و حذف یوونتوس از لیگ کنفرانس یوفا در فصل ورزشی 24-2023 است. در نتیجه این تصمیم، یوونتوس ملزم به پرداخت 10 میلیون یورو خواهد بود که بخشی از درآمد حاصل از فصول بعدی رقابت‌های اروپایی را کسر می‌کند.

باشگاه در طول این پروسه – حداقل از زمانی که آندره آ آنیلی رئیس و هیئت مدیره قبلی برکنار شدند – اظهار داشت که در نحوه محاسبه هزینه نقل و انتقالات و سود سرمایه هیچ مشکلی وجود ندارد، اما در عین حال نتوانستند در دادگاه تجدیدنظر دفاع مناسبی داشته باشند.

ضرر سنگین یوونتوس

یوونتوس به دنبال محرومیت از رقابت‌‌های یوفا، باید از بخش قابل توجهی از درآمدهای این فصل صرف نظر کند.

حذف یوونتوس آسیب های متعددی را به پرافتخارترین تیم سری‌آ وارد می‌کند. که از دست دادن درآمدهای حاصل از رقابت‌های اروپایی یکی از مهمترین آنهاست.

طبق محاسبات انجام شده، فصل گذشته بیانکونری توانست با حضور در لیگ قهرمانان اروپا 55 میلیون یورو درآمد کسب کند و با اضافه کردن درآمد حاصل از 5 بازی لیگ اروپا، این تیم مجموعا 65 میلیون یورو از بازی‌های خود در رقابت‌های اروپایی درآمد داشته است.

همچنین این تیم 12 الی 13 میلیون یورو حاصل از بلیت‌فروشی، فروش کالاها و درآمدهای اسپانسری را نیز با این محرومیت از دست داد تا به این ترتیب، یووه با حذف از رقابت‌های اروپایی مبلغی نزدیک به 80 میلیون یورو از درآمدهای سالیانه خود را از دست بدهد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نتیجه پرونده یوونتوس در ارتباط با لیگ کنفرانس اروپا
P