نصرت گوکچه قهرمان است یا رئیس جمهور؟

نصرت گوکچه قهرمان است یا رئیس جمهور؟

نصرت گوکچه قهرمان است یا رئیس جمهور؟

___ ___ ____ ____

 

در شرایطی که پرهیجان‌ترین فینال ادوار جام جهانی در قطر، با موفقیت تیم ملی آرژانتین به پایان رسید هرج و مرج غریبی که در پایان این جشن و شاید کمی به پایان‌بندی‌ بازی‌های لیگ در ایران رخ داد، همچنان افکار عمومی فوتبال را به خود مشغول کرده است و در این بین، فردی به نام نصرت گوکچه که یک سرآشپز مشهور اهل ترکیه و اینفلوئنسر بسیار پرفالوور است، بیشترین نظرات را در شبکه‌های اجتماعی متوجه خود می‌کند.

گوکچه با نام جهانی سالت بی، یک چهره شناخته‌شده برای همه کسانی است که حتی ساعتی کوتاه از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کرده‌اند. او از سال‌ها پیش با ابداع یک ژست، جایی که با حالتی شبیه به رقص سنتی مصری‌ها، روی گوشت نمک می‌ریزد، در دنیا شناخته شده است امضایی که او پای حضورش در تصاویر در هنگام آماده کردن خوراک‌های گوشت‌ و استیک‌هایش دارد و باعث تشویق اطرافیانش می‌شود.

او در رستورانش از مشهورترین افراد پذیرایی کرده است و فوتبالیست‌ها نیز بخشی از مشتریان معروف رستوران او در کشورهایی مثل ترکیه قطر و امارات بوده‌اند. او که حالا به واسطه این شهرت جهانی رستوران‌های خود را زنجيره‌ای کرده و امتیاز آن را در برخی از کشورهای جهان به فروش گذاشته، فرصت زیادی برای انجام فعالیت‌های مربوط به آشپزخانه ندارد اما همچنان در بطن جریان‌هایی است که شهرت او را در جهان چند برابر کند؛ چیزی که در نهایت تجارت او را قوی‌تر می‌کند.

 

نصرت نیز مانند بسیاری از افراد مطرح دیگر در دیدار فینال فرانسه و آرژانتین حضور داشت. با این حال، متداول است که جام فقط باید توسط یک گروه منتخب از افراد لمس شود. جام جهانی یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین جام های جهان است و ارزشی معادل بیست میلیون دلار ( 18.8 میلیون یورو) دارد. برندگان سابق جام جهانی و سران کشورها از جمله افرادی هستند که مجاز به لمس جام جهانی هستند. موضوعی که در سایت فیفا قابل مطالعه است.

با این حال افراد زیادی هستند که تعجب خود را از اقدامات این سرآشپز معروف ابراز می کنند. مارتین زیگلر گزارشگر ورزشی در تایمز، تصویری از سرآشپز که جام را در دست دارد به اشتراک گذاشت و در توییتر خود نوشت: می‌خواهم توضیح فیفا درباره اینکه چرا این سرآشپز مشهور می‌تواند در فینال جام جهانی برای سلفی با مسی اجازه دسترسی به زمین را داشته باشد را بشنوم.همکار روزنامه نگار او‌ آندره نوروگا تصویری از قوانین فیفا در مورد جام جهانی به اشتراک گذاشته که در کپشن آن به طعنه نوشته: اوهوم، خوب پس نصرت برنده جام جهانی یا رئیس یک دولت است.

طبیعتا فوتبالیست‌های شاخصی که فالوورهای چند میلیونی دارند، شکار خوبی برای نصرت محسوب می‌شوند و به همین دلیل هم بود که او ناگهان پشت دروازه جنوبی ورزشگاه لوسیل، جایی که جشن قهرمانی آرژانتین با حضور بازیکنان برپا بود ظاهر شد نصرت که در جایگاه VIP ورزشگاه نشسته بود، به واسطه شهرت فزاینده خود را از بین ماموران امنیتی گذرانده و در نهایت به کاپ جام جهانی رساند و البته در این بین، به مدال بازیکنان آرژانتینی نیز گازی زد و عکس آن را هم ثبت کرد.

البته او تنها سلبریتی‌ای نیست که با لمس جام جهانی سنت شکنی کرده است در سال 2014، ریحانا، خواننده پاپ، زمانی که جام را در جشن پیروزی آلمان پس از فینال مقابل آرژانتین به دست آورد، قوانین را زیر پا گذاشت. بعد از شب مهمانی، این خواننده توییت کرد:جام را لمس کردم، جام را گرفتم، آن را بوسیدم و با آن سلفی گرفتم!! به نظر می رسد نصرت فعلاً هیچ پاسخی به این قانون‌شکنی ندارد و فقط تصاویری از این جشن را در حساب اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته است.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نصرت گوکچه قهرمان است یا رئیس جمهور؟
P