نقل و انتقالات مهم لیگ برتر ایران

نقل و انتقالات مهم لیگ برتر ایران

نقل و انتقالات مهم لیگ برتر ایران

____ __ __ __ __ __ __

قطعا پنجره نقل و انتقالاتی لیگ برتر ایران امسال شاهد نقل و انتقالات بزرگ و پر سر و صدایی بود که می خواهیم در این بخش نگاهی به این نقل و انتقالات بیاندازیم.

بدون شک ورود سرمربیان صاحب نام و جدید خارجی یکی از مهم ترین اتفاقات این فصل فوتبال ایران بود که می تواند باعث پیشرفت و ورود سبک های جدیدی به فوتبال کشورمان شود ، سه تیم بزرگ و پرطرفدار فوتبال ایران یعنی استقلال ، تراکتور و سپاهان با به خدمت گرفتن این سه سرمربی که با خودشان مربیان خارجی دیگری را نیز به لیگ برتر اوردند ، مهم ترین ورودی های این بازار نقل انتقالاتی را به خود اختصاص دادند.

استقلال تهران پس از جدایی ناگهانی فرهاد مجیدی توانست با ساپینتو اسپانیایی برای فصل بعد رقابت ها به توافق برسد تا این مربی جوان و نام آشنا هدایت تیم استقلال تهران را برعهده داشته باشد.

نقل و انتقالات استقلال
نقل و انتقالات استقلال

تراکتوری ها نیز پس از پشت سر گذاشتن عفصل دلهره آور و سختی توانستند با ارطغرول ساغلام بازی های پایانی را با اضافه شدن هوادارانشان به خوبی پشت سر بگذارند و از خطر سقوط فرار کنند ، درحالی که تصور می شد تراکتوری ها با این مربی ترکیه ای برای ادامه فصل به توافق برسند ، مسئولان تراکتور با قطع همکاری با او و آوردن قربان بردیف سرمربی مطرح روسیه ای که اصالتی ترکمنی دارد به توافق برسند و تا تمام اختیارات باشگاه تراکتور را بر عهده بگیرد.

سپاهان اصفهان نیز پس از قطع همکاری با محرم نویدکیا توانست با مربی مطرح پرتغالی یعنی خوزه مورایس برای ادامه فصل به توافق برسد ، این سرمربی که افتخارات زیادی در کارنامه خود دارد ، با قراردادی سه ساله به این باشگاه اصفهانی پیوست تا سال بعد سکان هدایت این تیم پرطرفدار را بر عهده داشته باشد.

اما در قسمت جذب بازیکن قطعا تا بدینجای پرسپولیس تهران موفق ترین تیم نقل و انتقالاتی ایران است که تا بدین لحظه توانسته است بازیکنانی مانند : دانیال اسماعیلی فر ، گولسیانی ، بیرانوند ، سروش رفیعی و مرتضی پورعلی گنجی را که هرکدام میتوانستند مهره های تاثیر گذاری برای ساید تیم ها باشند را جذب کند.

استقلال نیز تا بدین لحظه توانسته است با سجاد شهباززاده از سپاهان و پیمان بابایی از تراکتور به عنوان مهره های تاثیرگذار به توافق برسد.

سپاهان ها نیز پس از جدایی مهره های تاثیر گذار تیم خود که به تیم های تهرانی نقل مکان کردند توانستند با دانشگر و زکی پور به توافق برسند.

تراکتوری ها نیز در گام اول توانستند با خانزاده بازیکن سابق خود برای فصل یعد به توافق برسند و بعد از با صفا هادی بازیکن جوان تیم ملی عراق برای فصل بعد به توافق رسیدند . البته در این بین گفته می شود که احتمال حضور ارصلان مطهری و سعید عزت الهی در این تیم بسیار بالا است‌.

جواد نکونام و فولادی ها نیز توانستند با احسان پهلوان و سعید آقایی برای فصل بعد به توافق برسند دیگر ورودی این تیم کریستوفر کنت دروازه بان سابق سپاهانی ها بود.

رفسنجانی ها نیز با ایمان سلیمی ، حامد لک ، لوسیان پریرا و فرشید باقری توانستند قراردادهایی را به امضا برسانند.

در فاصله چند هفته مانده به پایان پنجره نقل و انتقالاتی باید منتظر ماند و دید که تیم های لیگ برتری در روزهای آینده آیا خواهند توانست با بازیکنان موردنظر خود به توافق برسند یا خیر؟

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نقل و انتقالات مهم لیگ برتر ایران
P