نگاهی به نقل و انتقالات استقلال برای فصل 02-1401

نقل و انتقالات استقلال

نگاهی به نقل و انتقالات استقلال برای فصل 02-1401

 

ساپینتو در انتظار محمد محبی!!

 

پنجره نقل و انتقالات بازيكنان و باشگاه ها هميشه با حواشى و بازار گرمى هاى خاص خودش همراه است، اينكه تيم هاى ليگ برترى به دنبال خريد كدام بازيكن ايرانى يا خارجى هستند، یا کدام بازیکن از تیم جدا خواهد شد همواره جذابيت هاى خاص خود را براى طرفداران و فوتبال دوستان دارد.

با حضور ریکاردو ساپینتو به عنوان سرمربی در جمع آبی پوشان و شروع فعالیت نقل و انتقالات استقلال ، اسم هفت بازیکن این تیم در لیست خروجی قرار گرفت. در لیست خروجی استقلال بازیکنانی مانند متین کریم‌زاده، زکریا مرادی، امین قاسمی‌نژاد، آرش داجلیری، سینا خادم‌پور، فردین رابط و رضا آذری بودند.

اما ظاهراً اين بازيكنان تنها خروجى هاى آبى پوشان نيستند، طى خبرهايى كه از اردوى تيم استقلال در تركيه به گوش ميرسد ساپينتو تصميم دارد بازيكن ديگرى را نيز در ليست خروجى قرار دهد. با توجه به خريد هاى أخير اين تيم ميتوان گفت كه به احتمال زياد این خروجى از خط حمله تيم باشد.

رودی ژستد، محمد دانشگر، امیرحسین حسین‌زاده و وریا غفوری نیز ديگر بازيكنانى بودند كه در طول فعالیت نقل و انتقالات استقلال از این تیم جدا شدند.

تا قطعی شدن خرید یک بازیکن برای تیم و بستن قرارداد ممکن است اسم بازیکن های دیگر نیز برای جدایی از این تیم بر سر زبان ها بیوفتد. به طبع قهرمان فصل گذشته لیگ برتر نیز از این حواشی مستثنی نیست.

اشکان دژاگه یکی از بازیکنانی بود که چندی پیش شایعه احتمال حضورش در تیم قهرمان فصل گذشته لیگ یعنی استقلال مطرح شد. ولی از همان ابتدا مشخص بود که استقلال مایلی به جذب این بازیکن ندارد و دژاگه نیز به تیم فولاد پیوست.

علی کریمی دیگر بازیکنی است که پس از جداییش از استقلال شایعه برگشتش به این تیم را در پنجره های نقل و انتقالات استقلال همواره وجود داشته است.

ولی این بازیکن در تیم کایسری اسپور مشغول به بازی است و به دلیل محرومیت این تیم از فعالیت در نقل و انتقال بازیکن پس احتمال حضور علی کریمی در استقلال نیز نقض شد.

مهدی قایدی از بازیکن های سابق تیم استقلال که بعد از جدایی از استقلال به تیم اماراتی شباب الاهلی پیوست از دیگر بازیکنانی هست که همیشه شایعه حضور مجددش در استقلال را میشنویم.

این بازیکن به دلیل قرداد چهار ساله اش با تیم اماراتی نمیتواند در ادامه فعالیت های نقل و انتقالات استقلال به جمع آبی های پایتخت بازگردد.

در اين ميان صحبت هايى در مورد پيوستن كاوه رضايى به ميان آمد، تيم استقلال وارد مذاكره با اين بازيكن شده بود و پيشنهاد خوبى به كاوه ارائه كرده بود.

كاوه رضايى كه هم زمان با تيم سپاهان نيز مذاكراتى انجام داده بود سرانجام به پيشنهاد باشگاه استقلال جواب مثبت داد و بعد از مشخص شدن نتيجه تست هاى پزشكى با قرارداد مشروط دو ساله به طور رسمى به عضويت اين تيم درآمد.

بازیکن دیگری که توانسته نظر ریکاردو را به خود جلب کند محمد محبی می باشد که هم اکنون در لیگ پرتغال در باشگاه سانتاکلارا توپ می زند، چند هفته پیش باشگاه استقلال توانست مذاکرات مثبتی را با محبی و باشگاه سانتاکلارا انجام دهد اما هنوز جوابی قطعی از طرف آنها دریافت نکرده است.

به نظر می رسد تغییر در مدیریت این باشگاه یکی از عامل هایی هست که باعث شده تا این لحظه مذاکرات به نتیجه مثبت نرسد.

اما خبر حضور و گلزنی محبی در تیم خود باعث وارد شدن شوک به آبی ها و سرمربی این تیم شد، علی محبی در دیدار دوستانه ای که تیم سانتاکلارا در مقابل ریوآوه داشت موفق به گلزنی شده  و جزو آماده ترین بازیکنان این باشگاه می باشد.  به همین دلیل به نظر میرسد که ماریو سیلوا سرمربی سانتاکلارا با جدایی محبی از این تیم مخالفت کند.

در صورت منتفی شدن انتقال محبی به استقلال، آبی پوشان می توانند در ادامه روند نقل و انتقالات استقلال به سراغ جذب بازیکن خارجی بروند،

رافائل سیلوا، عزیزبک آمانوف و کوین یامگا سه بازیکن خارجی استقلال برای فصل جدید هستند و آبی‌پوشان می‌توانند یک بازیکن خارجی دیگر به فهرست تیم خود اضافه کنند.

امیرعلی صادقی وینگر جوان این تیم که فصل گذشته  از تیم سایپا به جمع استقلالی ها ملحق شد، اما فصل گذشته فرصت بازی چندانی نداشت. این بازیکن روز گذشته در دیدار دوستانه آبی پوش های پایتخت مقابل فاتح کاراگومروک ترکیه توانسته نقش  مهمی را در پیروزی تیمش ایفا کند.

او با به ثمر رساندن دو گل در این بازی رضایت سرمربی  را به خود جلب کند،به نظر می رسداین بازیکن می تواند گزینه خوبی برای جایگزینی حسین زاده در این پست باشد.باید منتظر ماند و دید که در روزهای آینده چه اتفاقی می افتد.

تا بدینجای کار و در پنجره نقل و انتقالات استقلال ، این تیم توانسته بازیکنانی  مانند محمد حسینی، سجاد شهبازاده، کاوه رضایی، پیمان بابایی، امید حامدی‌فر، رضا میرزایی و محمد حسین زواری را به خدمت بگیرد.

حال با تمام این اوصاف باید منتظر ماند و دید که آیا پرونده نقل و انتقالات استقلال در این فصل بسته شده است یا خیر؟

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نقل و انتقالات استقلال
P