نگاهی به کادرفنی سه تیم بزرگ استقلال ، تراکتور و سپاهان

نگاهی به کادرفنی سه تیم بزرگ استقلال ، تراکتور و سپاهان

نگاهی به کادرفنی سه تیم بزرگ استقلال ، تراکتور و سپاهان

__ __ __ __ __ __ __ __ __

با نزدیک شدن به زمان شروع مسابقات لیگ برتر که به نا به گفته مسئولان کمیته مسابقات زمان شروع آن را روز جمعه ۲۱ مرداد ماه اعلام کرده اند ، تیم های بزرگی همچون استقلال ، تراکتور و سپاهان که برای این فصل تصمیم گرفته اند کار خود را با مربیان خارجی ادامه دهند ، سرمربی و اعضای کادر فنی خود را انتخاب کرده اند و زمینه حضور آنها را در شهرهای خود فراهم کرده اند که در این قسمت قصد داریم تا نگاهی کلی به اعضای کادر فنی این سه تیم بیاندازیم.

استقلال:

خبرهای استقلال
خبرهای استقلال

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر ایران که آمار فوق العاده ای را با فرهاد مجیدی پشت سر گذاشت و توانست بدون متحمل شدن شکستی فصل را به پایان برساند ، پس از اتمام فصل به شکل ناگهانی با اعلام جدایی فرهاد مجیدی روبرو شد و تنها پس از چند روز عکس فرهاد مجیدی در کنار مسئولان تیم اتحاد کلباء رسانه ای شد تا شوک عجیبی به هواداران استقلال وارد شود ، مسئولان استقلال پس از اعلام اسامی زیادی از استراماچونی و جواد نکونام تا الکس نوری و شنول گونش ، سرانجام پس از کش و قوس های فراوان توانستند نظر مساعد ریکاردو ساپینتو پرتغالی را برای همکاربی با این باشگاه جلب کنند.

حال از باشگاه استقلال خبر می رسد که ساپینتو قصد دارد تا دو مربی خارجی را همراه با خود به ایران بیاورد تا بتوانند او را در موفقیت استقلال کمک کنند ، اگرچه اسامی این دو مربی خارجی فاش نشده است اما بنابه اضهارات پرویز مظلومی ، عضو هیئت مدیره استقلال حداقل دو مربی خارجبی در کنار ساپینتو فعالیت خواهند کرد.

همچنین بنابه گفته مظلومی باشگاه استقلال تلاش خواهد کرد تا حداقل یک و حداکثر دو مربی داخلی در کنار ساپینتو حضور داشته باشند.

تراکتور:

تراکتور سازی تبریز
تراکتور سازی تبریز

یکی از معدود تیم های خصوصی ایران که توسط شخص خصوصی اداره می شود در فصل گذشته اوضاع خوبی را سپر نکرد و بسیاری از فوتبال دوستان و در صدر آن مردم خطه آذربایجان و پرشورها را در نگرانی اینکه احتمال دارد این تیم به دسته پایین تر سقوط کند فرو برد.

تراکتور که بعد از آمدن زنوزی به عنوان مالک این تیم مربیان بسیار زیادی را تغییر داده است در چند بازی اخیر لیگ گذشته بود که دوباره دست به تغییر در کادر فنی این تیم زد و عذر زونیمر سولدو ای را خواند که در نیم فصل به جمع این تیم اضافه شده بود و نتایج بسیار ضعیفی گرفته بود.

پس از قطع همکاری با سولدو تراکتور دست روی گزینه مورد علاقه هواداران این تیم گذاشت و سکان هدایت این تیم را به ارطغرول ساغلام سپرد ، این مربی ترک تبار که رابطه بسیار خوبی با هواداران تراکتور داشت ، توانست با حضور دوباره پرشورها در ورزشگاه ها نتایج این تیم را کاملا دگرگون کند و این تیم را در لیگ برتر حفظ کند.

پس از کسب نتایج رضایت بخش تصور می شد که تراکتور بخواهد با این مربی به همکاری خود ادامه دهد ، اما مسئولان تراکتور اعلام کردند که بنابه مشکلات مالی مایل به ادامه همکاری با ساغلام نیستند.

تراکتوری ها پس از قطع همکاری با ساغلام توانستند با قربان بردیف مربی مطرح ترکمنستانی-روسی به توافق برسند ، مسئولان تراکتور با کمک گرفتن از سردار آزمون که رابطه بسیار خوبی با این مربی داشت توانستند او را متقاعد به حضور در این تیم کنند.

بردیف که دیروز وارد تبریز شده است همراه با خود مربیان سرشناسی را به تبریز آورده است که به طور خلاصه وار به معرفی آنها می پردازیم:

ایوان دالیانتس:

این مربی ۶۹ ساله ترکمنستانی که سابقه هدایت تیم هایی مانند تیم ملی مولداوی ، سریف مولداوی ، روستوف و دستیاری در تیم هایی همچون غیرت قزاقستان و روبین کازان را بر عهده داشته است.

اوج کار این مربی به سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ برمیگردد ، جایی که او توانست با تیم روستوف در بلیگ روسیه نتایج بسیار درخشانی را کسب کند و همچنین در آن سال توانست با تیم روستوف برابر تیم پرستاره و پرمهره بایرن مونیخ به پیروزی ۳ بر ۲ برسد تا به یکی از برد های مهم این تیم در طول تاریخ تبدیل شود.

آن ها در آن سال همچنین توانستند برابر تیم اسپارتا پراگ به پیروزی پر گل دست یابد و برابر اتلتیکو مادرید نیز به پیروزی یک بر صفر برسد.

همچنین می توان گفت تیم های بزرگ روسیه همواره برابر تیم روستوف که هدایت آن را این مربی بر عهده داشت دچار مشکل شده اند و او توانسته است با تیم روستوف تمام تیم های بزرگ روسیه را شکست دهد.

کارلوس گونزالس:

این مربی اسپانیایی ۴۹ ساله و متولد شهر بارسلون است و فعالیت خود را در سال ۲۰۰۸ به عنوان مربی بدنساز رئال مادرید کهکشانی آغاز کرد.

از جمله تیم هایی که در کارنامه این مربی پرسابقه به چشم میخورد؛سمت های مختلف در تیم هایی همچون رئال سوسیداد ، نیوکاسل ، الاهلی امارات ، العین امارات ، نیروی هوایی عراق ، اطلس مکزیک و تیم ملی بحرین می باشد.

این مربی همچنین سابقه همکاری با مربیان بزرگی همچون ژوزه مورینیو ، مانوئل پیگرینی ، خوانده راموس ، زلاتکو دالیچ ، برند شوستر و مامیچ را در کارنامه مدگربیگری خود دارد.

دیمیتری کریچنکو:

مربی روسیه ای ۴۵ ساله که سابقه سرمربی گری در تیم های اوفا ، روستوف و همچنین سابقه کمک مربی گری در تیم های غیرت قزاقستان ، روستوف و اوفا را دارد.

ادوارد کندوخوف:

این مربی روسی نیز به عنوان مربی توانبخشی در تیم تراکتور و کادر مربی گری قربان بردیف حضور خواهد داشت.

سپاهان اصفهان:

سپاهان
سپاهان

سپاهان اصفهان که فصل گذشته علارغم جذب نفرات سرشناس زیادی نتوانست نمایش قابل قبولی را در رقابت های داخلی و لیگ قهرمانان آسیا به نمایش بگذارد در پایان فصل تصمیم به قطع همکاری با محرم نویدکیا گرفت و این تیم در نهایت توانست با ژوزه مورایس به توافق برسد و هدایت این تیم را در فصل جدید به او بسپارد.

ژوزه مورایس سابقه همکاری با ژوزه مورینیو در تیم های پورتو ، چلسی ، اینتر و رئال مادرید و سرمربی گری تیم هایی در لیگ های عربستان و کره و همچنین قهرمانی با الهلال و چونبوک موتورز را در کارنامه خود دارد.

این مربی پرتغالی نیز نفرات سرشناسی را با خود به ایران آورد تا با همکاری آنها تیم زردپوش اصفهانی را به موفقیت برساند.

ژائو پدرو:

پدرو یکی از نفراتی است که همیشه در کنار مورایس بوده است و از زمان ژوزه مورینیو در کنار مورایس در تیم های چلسی ، اینتر و رئال مادرید با مورینیو و مورایس همکاری داشته است ، این مربی بدنساز همچنین در تیم های آ اک آتن یونان ، آنتالیا اسپور ترکیه ، الهلال عربستان ، بارنزلی انگلستان و چونبوک هیوندای کره جنوبی در کنار مورایس بوده است.

هوگو آلمیدا:

بازیکن سرشناس پرتغالی یکی دیگر از اعضای کادر فنی مورایس است که دوران فوتبالی بسیار پر افتخاری را داشته است ، آلمیدا پیشتر از این در تیم الهلال عربستان سابقه همکاری با مورایس را داشته است و در تیم سپاهان نیز یکی از کمک های این سرمربی سرشناس خواهد بود.

پائولو سانتوس:

سانتوس نیز یکی از بازیکنان سرشناس پرتغالی است که در قامت دروازه بان تیم بنفیکا به قهرمانی لیگ پرتغال رسیده است.این مربی جوان هدایت دروازه بانان سپاهان را زیر نظر خواهد داشت.

کادر فنی دو تیم تراکتور و سپاهان حداقل روی کاغذ نوید دهنده یک لیگ جذاب و با دانش هستند ، مربیان کهنه کار و پرتجربه تراکتور در کنار مربیان سرشناس فوتبالی استقلال و سپاهان قطعا می توانند باعث جذابیت زیاد لیگ برتر شوند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نگاهی به کادرفنی سه تیم بزرگ استقلال ، تراکتور و سپاهان
P