هانسی فیلیک در تیم ملی آلمان ماندگار شد

هانسی فیلیک در تیم ملی آلمان ماندگار شد

هانسی فیلیک در تیم ملی آلمان ماندگار شد

ــــ ــــ ــــ‌ـ ــــ‌ــ ـــــــ

در روزهای گذشته شایعات و گمانه‌زنی‌هایی درباره احتمال بالای برکناری هانسی فیلیک از سرمربی‌گری تیم ملی المان مطرح بود و انتظار می‌رفت با توجه به حذف زودهنگام از جام جهانی 2022 فدراسیون فوتبال این کشور تصمیم به قطع همکاری با او بگیرد.

اما جلسه‌ای تعیین‌کننده درباره سرنوشت فلیک برگزار شد و در پایان این فدراسیون تصمیم گرفت به همکاری با این مربی ادامه بدهد.

برند نوین‌دورف، رئیس فدراسیون فوتبال آلمان، در پایان این جلسه با انتشار یک بیانیه حمایت قاطع فدراسیون از فلیک را اعلام کرد و از ابقای او خبر داد. در بیانیه دی‌اف‌بی که با امضای نوین‌دورف منتشر شد چنین آمده است:همه ما به این نتیجه رسیدیم که رقابتهای یورو2024 که به میزبانی آلمان برگزار خواهد شد فرصتی بزرگ برای فوتبال کشورمان خواهد بود،هدف ما این است که آن تورنمنت را به یک موفقیت بزرگ ورزشی تبدیل کنیم. ما به هانسی فلیک اعتماد کامل داریم و می‌دانیم او به همراه تیمش از این چالش با موفقیت بیرون خواهد آمد.

هانسی فلیک هم به شکلی کوتاه از عزم خودش و کادر فنی‌اش برای درخشش در رقابتهای پیش روی یورو صحبت کرد و گفت: کادر فنی من و خودم به رقابتهای یورو که در کشورمان برگزار خواهد شد خوشبین هستیم. ما به عنوان یک تیم می‌توانیم خیلی بیشتر از آنچه در قطر نشان دادیم موفق باشیم. در این جام جهانی فرصت بزرگی را از دست دادیم و از این شکست درس خواهیم گرفت.

دلایل ناکامی فیلیک در تیم ملی المان

فیلیک و تیم ملی آلمان در جام جهانی قطر در مرحله گروهی حذف شدند تا موجی از نارضایتی در این کشور علیه آنها شکل بگیرد. آلمان‌ها بعد از شرایطی مشابه که در جام جهانی 2018 تجربه کرده بودند باز هم در یک تورنمنت بزرگ ناکام بودند بهترین عملکرد آنها در تورنمنت‌های بزرگ در سالهای اخیر رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی یورو2016 بوده است.

البته و آنگونه که اغلب نشریات معتبر آلمانی در روزهای اخیر گزارش داده اند، فضای دوستانه و خوبی در اردوی این تیم در خلال جام جهانی حاکم نبوده و در نهایت این اتمسفر یکی از دلایل حذف زودهنگام این تیم لقب گرفته است.

نشریه بیلد در گزارشی مدعی شد در بین بازیکنان تیم ملی آلمان، فقط مانوئل نویر و لئون گورتزکا خواهان انجام حرکتی نمادین بوده و از ژست اعتراضی قبل از بازی اول ژرمن ها با ژاپن حمایت کردند. بقیه بازیکنان ترجیح می دادند مانند سایر تیم ها دیگر کاری انجام نداده و فقط روی بازی تیم ملی آلمان تمرکز کنند.

البته اگرچه نویر و گورتزکا نیروهای محرک پشت این حرکت بودند، اما وقتی این برنامه تصویب شد، جاشوا کیمیچ نیز به جمع موافقان پیوسته و مدعی شد خواهان انجام این ژست اعتراضی در بازی اول است. در حالی که سایر بازیکنان به این کار انتقاد داشته و آن را به مثابه دلیلی برای حواس پرتی و عدم تمرکز می دیدند.

گزینه های تیم ملی المان چه کسانی بودند؟

نامزدهای اصلی فدراسیون فوتبال آلمان برای این پست را باید یورگن کلوپ و توماس توخل توصیف کرد.  البته احتمالا شانس همکاری با یورگن کلوپ وجود نداشت زیرا این مربی با لیورپول قرارداد داشت، اما توخل در دسترس بود سرمربی سابق چلسی چندی قبل از این باشگاه اخراج شد و او هنوز با باشگاهی جدید به توافق نرسیده است.

دلایل اصلی ماندن هانسی در تیم ملی

مسابقات انتخابی یورو 2024 در ماه مارس سال آینده میلادی آغاز خواهد شد و این فاصله کم به یکی از دلایل عدم برکناری فلیک تبدیل شده است.

بخش مهمی از رختکن این تیم علاقه بسیار زیادی به او دارند و همچنان مشتاق همکاری با فلیک در تیم ملی هستند

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هانسی فیلیک در تیم ملی آلمان ماندگار شد
P