واکنش شدید‌ کیروش و فدراسیون ایران به صحبت های یورگن کلینزمن

واکنش شدید‌ کیروش و فدراسیون ایران به صحبت های یورگن کلینزمن

واکنش شدید‌ کیروش و فدراسیون ایران به صحبت های یورگن کلینزمن

__ __ __ __ __ __ __

 

یورگن کلینزمن، سرمربی سابق تیم ملی آمریکا در گفتگویی که در ارتباط با کارشناسی دیدار ایران ولز داشت صحبت های عجیبی در رابطه با تیم ملی ایران و مردم کشور ایران انجام داد صحبت هایی که با واکنش فدراسیون فوتبال ایران و سرمربی تیم ملی ایران همراه بود.

صحبت های کلینزمن:

ایرانی‌ها به لحاظ احساسی همیشه در بالاترین نقطه هستند. آنها هم به لحاظ مثبت و هم به لحاظ منفی احساسات زیادی دارند و کل بازی با ولز با داور درگیر بودند.

کلینزمن در بخشی دیگر اظهار نظر داشت که: در بازی ایران و ولز، بازیکنان تیم ملی و کادرفنی «روی داور کار کردند» و این تصادفی نیست، این بخشی از فرهنگ آنهاست که اینگونه بازی می‌کنند.

 

صحبت های کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی ایران

یورگن عزیز تو پیش‌قدم شدی که مرا کارلوس صدا کنی و من فکر می‌کنم که اشکالی نداشته باشد که تو را یورگن خطاب کنم.

بدون اینکه حتی مرا شخصا بشناسی شخصیت من را با غرور همیشگی خودت قضاوت کردی.

هیچ اهمیتی ندارد که من چقدر برای عملکرد تو در زمین فوتبال می‌توانم احترام قائل باشم، آن سخنانت در فرهنگ ایران، تیم ملی ایران و بازیکنان من مایه شرمساری در فوتبال است، هیچ کس نمی‌تواند اتحاد ما را دچار تزلزل کند چون این موضوعات در سطح ما نیست.

اما حتی با این حرف‌ها ما دوست داریم تو را دعوت کنیم به عنوان مهمان در کمپ تیم ملی حضور پیدا کنی و با بازیکنان ایران ارتباط بگیری و از آنها درباره کشورشان، مردم ایران، شعر و هنر و ریاضیات و جبر و تمدن هزاران ساله ایران بیاموزی و همچنین از بازیکنان ما بشنوی که چقدر فوتبال را دوست دارند و برای آن احترام قائلند.

ما متوجه‌ایم که به عنوان آمریکایی  – آلمانی حمایت خود را از ما دریغ کرده‌ای مشکلی نیست.

و با وجود اظهارات اشاره‌های توهین آمیزت در بی‌بی‌سی که تلاش کرده‌ای زحمات، فداکاری و مهارت ما را زیر سوال ببری به تو قول می‌دهیم بدون آنکه قضاوتی درباره فرهنگ، ریشه و سابقه تو داشته باشیم همواره از حضورت در جمع خود استقبال کنیم.

در عین حال تمام نگاه ما متوجه این نکته است تا از تصمیم فیفا در ارتباط با پست سازمانی تو به عنوان عضوی از کمیته فنی جام جهانی قطر 2022 باخبر شویم، چرا که به طور واضح انتظار ما از تو این است که پیش از بازدیدت از کمپ ما از سمت خود استعفا داده باشی.

 

بیانیه فدراسیون فوتبال ایران

فدراسیون فوتبال ایران خواستار شفاف‌سازی فوری فیفا در این مورد شده و خواستار عذرخواهی آقای کلینزمن و استعفا از وظایف خود به عنوان عضو گروه مطالعات فنی فیفا شده است. در همین حال فدراسیون فوتبال ایران از آقای کلینزمن دعوت می‌کند تا از کمپ تیم ملی در دوحه برای یادگیری در مورد فرهنگ غنی ایرانی و ارزش‌های فوتبال و ورزش بازدید کند. از آنجایی که کلینزمن یک آلمانی است، به او قول داده می‌شود که برای شرم‌آورترین قسمت تاریخ جام جهانی، «ننگ گیخون ٨٢»، زمانی که آلمان غربی و اتریش نتیجه را رقم زدند، مورد قضاوت قرار نگیرد و او به عنوان یک بازیکن سابق، با شیرجه‌های دراماتیک معروفش قضاوت نخواهد شد. مطمئناً او به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای فوتبال برای هیچ موضوع سیاسی و تاریخی دیگری که مربوط به کشورش باشد مورد قضاوت قرار نخواهد گرفت. در این بازدید، به آقای کلینزمن پیشنهاد می‌شود که 99 دقیقه آخرین بازی ایران مقابل ولز را مرور کند، حتی اگر این بازی قبلاً در سراسر جهان پخش شده باشد و برای بسیاری به عنوان یکی از عادلانه‌ترین و زیباترین بازی‌های تاریخ جام جهانی شناخته می‌شود.

 

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

واکنش شدید‌ کیروش و فدراسیون ایران به صحبت های یورگن کلینزمن
P