وداع ز‌ود هنگام استقلال با جام حذفی

وداع ز‌ود هنگام استقلال با جام حذفی؛ نویدکیا انتقام شکست سپاهان را از نکونام گرفت!

استقلال تهران در دور یک شانزدهم نهایی جام حذفی برابر مس رفسنجان تن به شکست داد تا آبی پوشان خیلی زود وداع تلخی با این مسابقات داشته باشند.

تیم‌های مس رفسنجان و استقلال تهران در چارچوب مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال ایران به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان نارنجی‌پوشان با 2 گل از سد میهمان خود گذشتند و فینالیست دوره قبلی را خیلی زود از گردونه مسابقات خارج کردند. این پیروزی بزرگ مهر تاییدی بود بر اوج‌گیری تیمی که محرم نویدکیا از ابتدای نیم‌فصل دوم هدایتش را به عهده گرفته است.

مس رفسنجان بعد از نیم‌فصل ناامیدکننده‌ای که با هدایت ساکت الهامی پشت سر گذاشت، شروعی متفاوت در نیم‌فصل دوم داشت و نارنجی‌پوشان از 3 مسابقه با هدایت محرم نویدکیا توانستند 5 امتیاز بگیرند و بدون گل خورده در 3 بازی اخیر، پا به نبرد حساس مقابل استقلال گذاشتند. در طرف مقابل، شاگردان جواد نکونام بعد از گذراندن 15 باری پیاپی بدون شکست در لیگ برتر و برد روحیه‌بخش مقابل سپاهان اصفهان و تداوم صدرنشینی در لیگ برتر، به دنبال شروعی مقتدرانه در جام حذفی بودند تا بتوانند در این رقابت‌ها هم در قامت یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی کار خود را دنبال کنند.مس رفسنجان دست به کار بزرگی زد و توانست با دو گل از سد استقلال عبور کند تا تیم نکونام در همان دور نخست از جام حذفی کنار برود.

وداع ز‌ود هنگام استقلال با جام حذفی

حواشی مسابقه

دو تیم از ساعت 17:05 در ورزشگاه شهدای صنعت مس که میزبان حضور پرشور هواداران بود، با قضاوت رضا عادل کار خود را آغاز کردند.

در دقیقه 9، روی ارسال ضربه ایستگاهی توسط جعفر سلمانی و برخورد محمدحسین مرادمند با حامد لک، داور مسابقه نقطه پنالتی را به سود استقلال نشان داد که ضربه پنالتی به‌دست آمده برای آبی‌ها را صالح حردانی زد و حامد لک موفق به مهار ضربه او شد تا بازی با تساوی بدون گل دنبال شود.

در دقیقه 24 مس رفسنجان، روی حرکت خوب واسعی از سمت چپ، این بازیکن وارد محوطه جریمه شد و با یک پاس در عرض خوب، توپ را به محمدمهدی محبی رساند و این بازیکن نیز با یک ضربه بغل پای ساده، گل نخست تیمش را به ثمر رساند.

خط دفاعی استقلال عملکرد پراشتباهی داشت و همین مسئله باعث شد تا نارنجی‌پوشان در چند نوبت روی دروازه استقلال صاحب موقعیت شوند که حسین حسینی سد راه فروپاشی دوباره دروازه استقلال شد.

جواد نکونام در آغاز نیمه دوم، مهرداد محمدی را به جای جلال‌الدین ماشاریپوف به میدان فرستاد. آبی‌پوشان پایتخت که به دنبال رسیدن به گل تساوی بودند اما در دقیقه 67 روی یک پاس در عمق و در شرایطی که منتظر محمد در شرایط آفساید بود، اما کمک داور به اشتباه تصمیم به ادامه بازی گرفت و این بازیکن در مصاف تک به تک با حسینی، با یک ضربه چیپ، توپ را از بالای سر کاپیتان آبی‌ها عبور داد و به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

دو تیم در دقایق پایانی مسابقه، فرصت داشتند تا به گل برسند اما درخشش دروازه‌بانان باعث شد تا توپی از خط دروازه‌ها عبور نکند و بازی با برتری 2گله مس رفسنجان به پایان برسد.

هواداران ناگهان دلتنگ یامگا شدند!

استقلال نخستین پنالتی به دست آمده پس از مصدومیت کوین یامگا را از دست داد تا هوادارن دلتنگ بازیکن محبوب خود شوند.

پس از مصدومیت کوین یامگا و از دست رفتن فصل به طور کامل، مشخص بود که استقلال یک بار دیگر با بزرگترین مشکل یک دهه اخیر خود دوباره مواجه خواهد شد؛ جایی که آبی‌ها تعداد پنالتی زیادی را در این مدت از دست داده بودند، ولی با حضور وینگر فرانسوی، این موضوع به دست فراموشی سپرده شده بود.

از زمان حضور یامگا در استقلال، این بازیکن هفده ضربه پنالتی را وارد دروازه حریفان کرده بود و تنها در یک مورد، محسن فروزان موفق به مهار پنالتی ستاره فرانسوی شد که خود او در ریباند توانست دروازه گل گهر را باز کند.

آسیب دیدگی یامگا این سوال مهم را مطرح کرد که پس از یامگا قرار است چه بازیکنی پشت ضربه پنالتی این تیم بایستد. در بازی‌های دوستانه، این مأموریت به مهرداد محمدی واگذار شده بود، ولی او در جریان دیدار امروز مقابل مس نیمکت نشین بود.

در دقیقه 9 مسابقه بود که ارسال جعفر سلمانی به درون محوطه جریمه با ضربه سر مرادمند همراه شد، ولی در ادامه لک با مدافع پیش تاخته آبی‌ها برخورد کرد و داور یک ضربه پنالتی برای استقلال اعلام کرد.

صالح حردانی که در هفته‌های اخیر عملکرد خوبی داشت و گفته می‌شود ممکن است در فیفا دی بعدی نیز به تیم ملی دعوت شود، پشت این توپ ایستاد که حامد لک موفق شد این ضربه را مهار کند.

این نخستین ضربه پنالتی است که پس از مصدومیت یامگا نصیب استقلال می‌شود، ولی صالح حردانی نتوانست آن را وارد دروازه کند تا جای خالی ستاره فرانسوی بیش از پیش احساس شود.

ادامه عملکرد ضعیف خارج از خانه

استقلال 7 بازی است نتوانسته در خانه حریف، برنده مسابقه بشود.!

استقلال جواد نکونام این فصل، تیمی متفاوت در بازی‌های خانگی و خارج از خانه بوده است. آن‌ها در بازی‌های خانگی، 9 برد از 9 بازی به دست آورده‌اند و حتی یک امتیاز، از 27 امتیاز ممکن را از دست نداده‌اند. همین عملکرد، باعث شده استقلال مقتدرانه در صدرجدول لیگ قرار بگیرد. تیم‌های بالانشین لیگ مثل سپاهان، تراکتور و ملوان هم، جزو قربانی‌های استقلال در ورزشگاه آزادی بوده‌اند. تنها تیم لیگ که توانسته استقلال را در آزادی متوقف کند، پرسپولیس است که در آن مسابقه هم، سرخپوشان میزبان مسابقه محسوب می‌شدند و استقلال، به عنوان میهمان بازی می‌کرد. بعد از استقلال با 27 امتیاز از 9 بازی خانگی، پرسپولیس بهترین میزبان لیگ بوده که 6 امتیاز، کمتر از استقلال گرفته است. فاصله‌ای زیاد، که فرم فوق‌العاده استقلال در خانه را نشان می‌دهد.

بر خلاف بازی‌های خانگی، استقلال در خارج از خانه نتوانسته در سطح انتظار ظاهر شود. عملکردی که در بازی امروز، باعث حذف آن‌ها از جام حذفی هم شد. استقلال در لیگ برتر، از 9 بازی خارج از خانه فقط 12 امتیاز گرفته است! آن‌ها هشتمین تیم لیگ برتر در بازی‌های خارج از خانه هستند و علاوه بر مدعیان قهرمانی، ذوب آهن، ملوان، شمس آذر و گل‌گهر هم بیرون از خانه بهتر از استقلال نتیجه گرفته‌اند. استقلال در 10 بازی خارج از خانه لیگ و جام حذفی، فقط 2 برد به دست آورده است. آن‌ها هفته اول، صنعت نفت را شکست دادند و هفته هفتم، مقابل مس رفسنجان برنده شدند. در 7 بازی آخر خارج از خانه، استقلال نتوانسته برنده شود. آماری که جام حذفی را از تیم نکونام گرفت و در صورت ادامه، می‌تواند در لیگ برتر هم آن‌ها را به دردسر بیندازد.

صحبت های نوازی، مربی استقلال

شرایط ضربات پنالتی نیز به همین صورت بوده و 50 – 50 است. کلا در جام حذفی نیز اینگونه است و شانس هر تیم برای پیروزی پنجاه درصد است، بچه هایمان تلاش کردند و نتوانستیم به گل برسیم.

به نظر من داور روی گل دوم مس دچار اشتباه شد چون گل آنها آفساید بود،من فکر می کنم قبل از گل نخست، بازیکن مس خطای خشنی روی پای ماشاریپوف انجام داد و باید اخراج می شد متأسفانه داور هیچ اقدامی انجام نداد.

بازی خوبی بود و می توانستیم برنده باشیم. البته شرایطمان خوب نبود، استقلال نمی تواند در دو جام شرکت کند چون کمبود بازیکن داریم تمام تلاشمان را کردیم،در بازی های بعد و لیگ باید جبران کنیم.

ما می توانستیم از بازیکنان بیشتری استفاده کنیم ولی نتوانستیم نفرات جدیدی به تیم اضافه کنیم و در شرایط بدی بودیم،فکر می کنم باید برای آینده تیممان تلاش کنیم و برای ادامه لیگ زحمت بکشیم.

صحبت های نویدکیا، سرمربی مس

فکر می‌کنم در 10 دقیقه اول بازی، خوب کار را مدیریت کردیم که متاسفانه برعکس جریان بازی یک پنالتی به ضرر ما اعلام شد. اگر حامد لک آن پنالتی را نمی‌گرفت شاید روند بازی تغییر می‌کرد. این‌ها واقعیت‌های فوتبال است و حامد روزهای درخشانی دارد او یکی، دو سیو عالی هم داشت و توانست به تیم انرژی مضاعف بدهد.

بازی خیلی خوبی انجام دادیم و موقعیت‌های زیادی نیز خلق کردیم, این که در مقابل استقلال با این نظم تاکتیکی و کیفیت بتوان موقعیت ایجاد کرد، قطعا به معنای شرایط خوب آن تیم است. توانستیم در بازی به نظم برسیم بازیکنانم در حدود یک ماهی که من کنار آن‌ها هستم با تمام وجود زحمت می‌کشند, خوب و با انرژی تمرین می‌کنند و دلم نمی‌آمد که به راحتی بازی‌ها را از دست بدهند.

خدا را شکر در چهار بازی که من هستم خوشبختانه گل نخوردیم و نظم دفاعی خوبی داریم و موقعیت‌های خوبی خلق کرده‌ایم به جز بازی با شمس آذر که برای‌مان لذت بخش نبود.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P