ورود روسیه به فوتبال آسیا

ورود روسیه به فوتبال آسیا

ورود روسیه به فوتبال آسیا

___ ___ ___ ___ ___

 

فدراسیون فوتبال روسیه در ماه ژوئن برای اولین بار در تورنمنتی آسیایی به میدان خواهد رفت!.

حمله نظامی روسیه به اوکراین باعث شد که تیم ملی و تمامی تیم‌های باشگاهی این کشور از رقابت‌های اروپایی و بین‌المللی کنار گذاشته شوند.

مقامات فوتبال این کشور درخواست تجدید نظری را به دیوان عالی سوئیس درباره پرونده و رأی صادرشده از سوی دادگاه عالی ورزش ارائه کردند، اما آنها هم حاضر نشدند این درخواست تجدید نظر را بپذیرند.

حالا فدراسیون فوتبال روسیه به دنبال راهکار جدیدی است تا بتواند بار دیگر در تورنمنت‌های بین‌المللی و اروپایی حضور پیدا کند و میخاییل پروکوپتس از شرکت وکلای سیلا این موضوع را تایید کرده است.

او در این باره گفت:فدراسیون فوتبال روسیه در حال بررسی سایر راه‌ها برای محافظت از حقوق نقض‌شده ورزشکاران و سایر طرفین ذی‌النفع است.

فیفا و یوفا پیش از این در تاریخ 28 فوریه اعلام کرده بودند که تمامی باشگاه‌ها و تیم‌های ملی روسیه در تمامی رده‌ها از تمام دیدارهای رسمی کنار گذاشته می‌شوند. این تصمیم در تاریخ هفتم مارس سال گذشته میلادی با شکایتی از سوی روسیه به دادگاه عالی ورزش همراه شد؛ اما این دادگاه هم در 15 جولای شکایت آنها را رد کرد.!

 

اولین تورنمنت رسمی روس ها در آسیا

روز گذشته فدراسیون فوتبال تاجیکستان اعلام کرد که تورنمنت کافا (آسیای مرکزی) در حالی از ۹ تا ۲۱ ژوئن برگزار می‌شود که روسیه هم برای حضور در این مسابقات ابراز آمادگی کرده است.

این نخستین بار است که بعد از گمانه‌زنی ماه‌های اخیر، روسیه رسماً در تورنمنتی آسیایی شرکت می‌کند تا احتمال حضورش در این قاره برای مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ به اوج خود برسد.

علاوه بر تیم روسیه، تیم‌هایی از تاجیکستان، ایران، ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان، افغانستان و یک تیم دیگر آسیایی در آن شرکت خواهند کرد.

 

یک مدعی جدید وارد قاره کهن شد!

حضور روسیه شاید مهم‌ترین خبر فوتبال آسیا محسوب بشود و یک مدعی تازه را وارد این قاره کند.

فدراسیون فوتبال روسیه از زمان آغاز حمله به اوکراین، از سوی یوفا و فیفا برای حضور در مسابقات رسمی ممنوع شده اما کنفدراسیون فوتبال آسیا این ممنوعیت را اعلام نکرده تا یکی از احتمال‌ها برای روس‌ها عضویت در ای اف سی باشد.

والری گازایف سرمربی سابق تیم ملی روسیه معتقد است که این تیم باید از این فرصت برای حضور در یک تورنمنت بین‌المللی استفاده کند: من فکر می‌کنم با توجه به اینکه در انزوا هستیم و نمی‌توانیم در مسابقات اروپایی بازی کنیم، باید در این مسابقات شرکت کنیم.

به گفته رومن پاولیوچنکو که در یورو 2008 به عنوان بخشی از تیم ملی روسیه حضور داشت،  درباره شرکت در مسابقات فوتبال آسیا گفت که این موضوع به نجات تیم ملی کمک خواهد کرد: به نظر من شرکت در چنین مسابقاتی هم برای کشور و هم برای بازیکنان خوب خواهد بود، فکر می‌کنم در کشور ما هم علاقه‌ای وجود داشته باشد و مردم این مسابقات را تماشا خواهند کرد. البته شما نیازی به رفتن به آسیا ندارید،اما برای میزبانی برخی مسابقات و شرکت کردن در تورنمنت‌ها چرا که نه؟ تا زمانی که چنین فرصتی وجود دارد، باید از آن استفاده کنیم اگر با چنین رقیبی بازی نکنیم، تیم ملی را از دست خواهیم داد.

سرمربی تیم ملی بزرگسالان روسیه اسامی بازیکنان موردنظر خود که در فیفادی فروردین حضور خواهند داشت را اعلام کرده و بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی روسیه، این تیم آماده بازی با ایران و عراق در فروردین می‌شود.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ورود روسیه به فوتبال آسیا
P