ورود فابرگاس به عرصه سرمربیگری

ورود فابرگاس به جمع سرمربیان؛ سسک فابرگاس به عنوان سرمربی جدید کومو ایتالیا انتخاب شد

فابرگاس تنها یک سال پس از پایان دوران حرفه‌ای به‌عنوان بازیکن، به‌عنوان سرمربی کومو ایتالیا در سری ب انتخاب شد.

سسک فابرگاس، ستاره اسپانیایی سال‌های نه‌چندان دور لیگ برتر انگلیس که پیش‌تر برای گذران دوران منتهی به بازنشستگی تصمیم گرفته بود راهی شمال ایتالیا در حاشیه دریاچه کومو برای بازی در این تیم شود، حالا به‌عنوان سرمربی کومو در سری بی انتخاب شد.

در تصمیمی غیرمنتظره باشگاه کومو اعلام کرد که مورِنو لونگو را از کار برکنار کرده و سسک فابرگاس جانشین او شده است.

کومو شرایط خوبی در دسته دوم فوتبال ایتالیا دارد و پس از پیروزی برابر آسکولی در رده ششم قرار گرفته است. فاصله این تیم با تیم سوم تنها دو امتیاز است ولی لونگو که از سپتامبر 2022 مربی کومو بود، حالا جای خود را به ستاره سابق بارسا، آرسنال و چلسی داده است.

ورود فابرگاس به عرصه سرمربیگری

فابرگاس سال گذشته به کومو پیوست و تصمیم بر این بود او دو سال برای این باشگاه بازی کند و سپس وارد عرصه مربی‌گری شود اما او در پایان فصل گذشته فوتبال را کنار گذاشت و به عنوان مربی تیم زیر 19 ساله های کومو شروع به کار کرد.

فابرگاس با این تیم در دسته دوم جوانان ایتالیا 12 امتیاز از هشت بازی گرفته بود. او حالا ماموریت دارد کومو را به سری آ برساند. بازی بعدی کومو 12 روز دیگر برابر تیم قعرنشین فرالپیزالو خواهد بود.

کومو فصل گذشته و زمانی که فابرگاس در 17 بازی با پیراهن این تیم به میدان رفت، در رتبه سیزدهم سری بی جا خوش کرد و تنها 2 امتیاز برای حضور در پلی‌آف صعود به سری آ کم آورد. این تیم در پایان فصل 21-2020 موفق شده بود با کسب عنوان قهرمانی در سری چی، راهی سری بی شود و برای بازگشت به سری آ تلاش خود را ادامه دهد.

آخرین حضور کومو در سری آ، فصل 03-2002 به وقوع پیوسته بود اما در نهایت این تیم به همراه تورینو و آتالانتا راهی سری بی شد. آنها سال 2019 سرانجام بار دیگر پس از اعلام ورشکستگی به فوتبال حرفه‌ای ایتالیا بازگشتند.

هدفم مربیگری در انگلیس است!

فابرگاس بعد از بازنشستگی به مربی‌گری رو آورده و در حال حاضر به عنوان سرمربی تیم اصلی باشگاه کومو ایتالیا در سری ب اینخاب شده است. اما سسک فابرگاس می‌گوید هدف و آرزویش این است که روزی در لیگ برتر انگلیس مربی‌گری کند.

فابرگاس در محل کار فعلی‌اش در باشگاه کومو ایتالیا در مصاحبه‌ای با شبکه اسکای گفت: در فصل‌های اخیر من به خاطر مصدومیت‌های متعدد انگیزه‌ام را از دست داده بودم. ولی می‌دانید الان چرا خوشحالم؟ چون وقتی به کومو آمدم و تمرین‌های بدنی را شروع کردم انگیزه دوباره برگشت. این برایم خیلی خوشحال‌کننده است.

این روزها دوباره چیزی را حس می‌کنم که مدتی بود گمان می‌کردم از دستش داده‌ام. مدتها بود چنین حسی نداشتم، خیلی خوشحال هستم اما من اهداف بزرگ تری در سر دارم،هدف اصلی من مربی‌گری در لیگ برتر است. این بزرگترین رویایی است که یک مربی می‌تواند داشته باشد،ولی باید قدم به قدم جلو رفت و پیشرفت کرد.

اینکه آیا می‌توانم به این هدف برسم یا نه را فقط گذر زمان نشان خواهد داد. من به روش‌های خودم ایمان دارم و هر روز چیز جدیدی یاد می‌گیرم، خیلی‌ها از من انتظار دارند ولی کسی که می‌خواهد در بالاترین سطح مربی‌گری کند باید مدیریت کردن این انتظارها را بلد باشد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P