وضعیت بحرانی پر افتخار ترین تیم هلند

آژیر خطر در آمستردام به صدا در آمد؛ آژاکس بدنبال فرار از سقوط!

وضعیت بحرانی پر افتخار ترین تیم هلند – با برکناری اشتاین از هدایت آژاکس این باشگاه در پی استخدام سرمربی جدید است تا از منطقه سقوط رها پیدا کند!.

باشگاه آژاکس بعد از 11 بازی، سرمربی خود یعنی موریس اشتاین را برکنار کرد. این تیم که سابقه بارها قهرمانی در لیگ هلند را در کارنامه دارد، این فصل در ۷ بازی ابتدایی خود تنها ۵ امتیاز به دست آورده و در رده یکی مانده به آخر جدول قرار دارد.

اشتاین در ژوئن سال 2023 و از اسپارتا روتردام با قراردادی ۳ ساله به آژاکس پیوست اما پس از کسب نتایج ضعیف و تنها پس از 11 بازی از سمت خود برکنار شد. در حال حاضر هدویس مادورو، دستیار اشتاین به عنوان سرمربی این تیم انجام وظیفه خواهد کرد.

وضعیت بحرانی پر افتخار ترین تیم هلند

با وجود تمام سیاست‌های فرصت دادن آژاکس به نیروهایش باید بپذیریم امکان ادامه همکاری با اشتاین وجود نداشت و آژاکس باید تغییر روی نیمکت را تجربه می‌کرد. او در اردیویسه فقط یک برد را به دست آورد تا با تسلیم کردن تیم مدعی سال‌های گذشته، آژاکس را در بدترین شرایط ممکن به نفر بعدی تحویل دهد. در حال حاضر با اعلام باشگاه هلندی دستیار اشتاین یعنی هدویگس مادورو به صورت موقت روی کار آمده و سران تیم انتظار دارند با این اخراج شوک لازم به تیم اعمال شود و حال و روز آژاکس تا انتخاب سرمربی بعدی کمی بهبود پیدا کند.

صحبت های سرمربی اخراجی آژاکس

من امروز صبح با هیات مدیره صحبت کردم، با یکدیگر به نتیجه رسیدیم که این بهترین تصمیم برای آژاکس است، البته من متاسفم، همه کسانی که مرا می‌شناسند، می‌دانند من همه سعی خود را انجام دادم تا آژاکس را به جایگاه واقعی‌اش بازگردانم اما موفق به انجام آن نشدم. از همه هواداران و اعضای باشگاه تشکر می‌کنم و امیدوارم آژاکس بار دیگر راه خود را پیدا کند.

یان وست هالست، مدیر اجرایی آژاکس هم گفت: ما در چند ماه گذشته با یکدیگر به شکل حرفه‌ای کار کردیم اما موفقیت‌ها و پیشرفت تیم کم بوده. به همین دلیل امروز دوباره با یکدیگر صحبت کردیم و موریس عنوان کرد شاید فرد مناسبی برای این کار نباشد، در نهایت به نتیجه رسیدیم این تصمیم به سود آژاکس است و امیدواریم هدویس مادورو بتواند آژاکس را به مسیر موفقیت بازگرداند.

عملکرد ضعیف پس از خروج تن هاخ

با خداحافظی اریک تن‌هاخ و رفتن این سرمربی موفق به منچستریونایتد، دوران سخت آژاکس شروع شد،تن‌هاخ با چارچوب کار در این باشگاه هلندی کاملا آشنا بود و به همه زوایای آژاکس اشراف داشت. فقط رفتن او نشان داد سرمربی کنونی منچستر و مرد سابق نیمکت آژاکس چقدر برای هدایت تیم سابقش مستعد و کارآمد بود پس از تن‌هاخ، آلفرد شرودر روی کار آمد؛ امیدهای زیادی به موفقیتش بسته شده بود اما او در 26 مسابقه هدایت آژاکس با میانگین امتیاز 1.65 از هر بازی انتظارها را برآورده نکرد و موفق به ادامه کار در این باشگاه نشد. جانی هیتینگا جانشین بعدی بود؛ او در 22 مسابقه عملکرد نامطلوبی نداشت و با سن و سال جوانش انتظار می‌رفت سرمربی دائمی بعدی آژاکس نام بگیرد.

با این حال هیتینگا هم به لیگ برتر انگلیس کوچ کرد تا کار به عنوان دستیار زیر نظر دیوید مویس را شروع کند و آژاکس مجددا در پی استخدام یک سرمربی دائمی به جستجو پرداخت.این بار اشتاین روی نیمکت پرافتخارترین تیم اردیوسه نشست،مرد 49 ساله هلندی با کارنامه‌ای نه چندان درخشان هدایت پسران آمستردام را به عهده گرفت و در مدت 11 مسابقه هدایت این تیم بدترین شروع تاریخ آژاکس در لیگ داخلی را رقم زد.

دستیار تن هاخ اصلی ترین گزینه اژاکس

میچل فن در خاخ، دستیار اول اریک تن‌هاخ در منچستریونایتد، قصد دارد این تیم را به مقصد آژاکس ترک کند.

سران تیم اژاکس، دستیار تن‌هاخ را نشانه گرفته‌اند و شایعاتی مبنی بر علاقه جدی تیم هلندی به روی کار آوردن «میچل فن‌در خاخ» شنیده می‌شود، گزارش‌ها از توصیه لوئیس فن‌خال به سران باشگاه برای به خدمت گرفتن دستیار اول تن‌هاخ می‌گویند اما نشریات انگلیسی چنین اتفاقی را در این مقطع فصل محال می‌دانند. مرد مورد نظر آژاکس در منچستر ماموریت‌های مهمی دارد و به شدت درگیر آنهاست و به نظر نمی‌رسد در بازه زمانی فعلی این جابه‌جایی شدنی باشد. هنوز گزینه دیگری برای نیمکت آژاکس در نظر گرفته نشده و رسانه‌ها مدعی هستند این باشگاه برای استخدام دستیار اول تن‌هاخ با یک پروژه بسیار سخت برای متقاعد کردن سرمربی منچستریونایتد به از دست دادن اصلی‌ترین دستیارش مواجه شده است.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این مربی که پیش از این سابقه هدایت تیم جوانان آژاکس در فاصله سال‌های 2019 تا 2021 را داشته آماده است تا این پیشنهاد را قبول و اولدترافورد را ترک کند یا خیر.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P