وضعیت میزبانی ایران در آسیا

وضعیت میزبانی ایران در آسیا

میزبانی ایران و عربستان روی هوا؛ فوق ستاره ها به ایران نمی آیند؟!

وضعیت میزبانی ایران در آسیا – برخلاف تمام اخبار قبلی و وعده و وعیدهای داده شده، به نظر می رسد که باز هم تقابل تیم های ایرانی و عربستانی در کشور ثالث برگزار می شود.

قرعه کشی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا پنج شنبه هفته قبل برگزار شد که هر سه نماینده ایران با باشگاه های پرقدرت عربستانی همگروه شدند. چند روز قبل از آن، عنوان شده بود که پس از دیدار روسای فدراسیون فوتبال دو کشور، مسئله برگزاری بازی در زمین بی طرف منتفی شده و تیم های ایرانی و سعودی در زمین یکدیگر به میدان خواهند رفت.

اما با برگزاری مراسم قرعه کشی و تقابل رونالدو، نیمار و بنزما با تیم های ایرانی، به یکباره همه چیز تغییر کرد و ابتدا عنوان شد به دلیل مسائل مربوط به VAR، استادیوم های ایران توانایی میزبانی از بازی های خانگی را ندارند و پس از آنکه AFC مدعی شد شخصا تجهیزات کمک داور ویدیویی را وارد کشور می کند، بحث مربوط به تنش های سیاسی قدیمی بین ایران و عربستانی به میان آمد تا مکان تقابل نمایندگان دو کشور، یکبار دیگر در هاله ای از ابهام قرار بگیرد.

خبر های بد از راه رسیدند

ابتدا، وب سایت فوتی رنکینگز که موثق ترین اخبار پیرامون لیگ قهرمانان آسیا را به نقل از مدیران AFC منتشر می کند، صبح امروز اعلام کرد که علت عدم میزبانی پرسپولیس از النصر در تهران، ارتباطی به پست اینستاگرامی این باشگاه علیه گوای هند ندارد و به دلیل مسائل سیاسی میان ایران و عربستان، تقابل های نمایندگان دو کشور در زمین بی طرف برگزار می شود.

سپس، عکاظ که یکی از روزنامه های معروف و موثق عربستانی است، در شماره امروز خود مدعی شده است که دیدار های میان باشگاه های عربستانی و ایرانی در زمین بی طرف برگزار می شود. خبری که روز گذشته نیز الریاضیة آن را منتشر کرده بود و حتی این روزنامه اعلام کرد که النصر برای میزبانی از پرسپولیس، استادیوم آل مکتوم امارات را انتخاب کرده است.

عکاظ در خبر اختصاصی خود و به نقل از منابع موثق و آگاه نوشته است که کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی تصمیم خود درخصوص تقابل میان تیم های عربستانی و ایرانی در لیگ قهرمانان 2023 را اعلام می کند جایی تمام بازی های نمایندگان دو کشور در زمین بی طرف برگزار می شود.

منابع عکاظ فاش کردند که النصر، استادیوم آل مکتوم امارات را برای میزبانی از پرسپولیس انتخاب کرده است، در حالی که الهلال و الاتحاد در قطر به میدان خواهند رفت. آبی های ریاض که نیمار را به عنوان بمب تابستانی به خدمت گرفته اند، با نساجی در یک گروه قرار دارند و ببرهای شهر جده که فصل گذشته قهرمان عربستان شدند، سپاهان را در گروه خود می بینند.

ما تصمیم میگیریم کجا بازی کنیم!

رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد تقابل تیم‌های عربستانی و ایرانی بستگی به تصمیم دست جمعی مدیران تیم های عربستانی دارد!

در شرایطی که بهبود روابط سیاسی و توافق دوباره ایران و عربستان باعث شده بود تا اهالی فوتبال امیدوار باشند که تیم‌های عربستانی برای مسابقات لیگ قهرمانان اسیا به ایران سفر کنند اما کنفدراسیون فوتبال آسیا محل انجام بازی‌های رفت و برگشت با الاتحاد، الهلال و النصر عربستان را نامشخص گذاشت تا شایعات مختلفی در این زمینه شکل بگیرد.

پیش بازی دیدار پیکان و سپاهان 1402

یاسر المسحل، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان، روز گذشته در نشست مطبوعاتی معرفی مانچینی در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره برگزار بازی‌ با تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد که اخبار منتشر شده در رسانه‌ها مبنی بر حضور باشگاه‌های عربستانی در ایران فقط حدس و گمان رسانه‌ای است و تاکنون هیچ توافقی در این زمینه حاصل نشده است.

رئیس فدراسیون فوتبال عربستان با بیان اینکه در حال حاضر دیدارهای باشگاه‌های عربستان با باشگاه‌های ایرانی در زمین‌های بی طرف برگزار می‌شود، گفت: AFC نامه‌ای به فدراسیون‌های عربستان و ایران ارسال کرده که در آن اعلام کرده تا پنجم سپتامبر باید در این زمینه تصمیم‌گیری شود. در حال حاضر باشگاه‌های عربستانی در حال تصمیم‌گیری نهایی در مورد این وضعیت هستند.

به نظر می‌رسد باشگاه‌های عربستانی برای تصمیم‌گیری در خصوص حضور در ایران یا برگزاری بازی در زمین بی طرف با ستاره‌های خود مشورت کرده و سپس تصمیم نهایی خود را به AFC اعلام خواهند کرد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وضعیت میزبانی ایران در آسیا
P