پانزده امتیاز کسر شده به یوونتوس پس داده شد

پانزده امتیاز کسر شده به یوونتوس پس داده شد

پانزده امتیاز کسر شده به یوونتوس پس داده شد

ـــ ـــ‌‌‌ ـــ ـــ ـــ ـــ

 

 

یوونتوس با تساوی ۱-۱ مقابل اسپورتینگ به مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا صعود کرد.

یوونتوس در مسابقه برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ اروپا برابر اسپورتینگ قرار گرفت و در نهایت با توجه به پیروزی یک بر صفر در خاک ایتالیا، با تساوی یک بر یک امشب به دور بعدی صعود کرد. این نتیجه روز خوش شاگردان مکس آلگری را تکمیل کرد. پیش از این بازی حکم کسر 15 امتیاز در سری آ لغو شد و بیانکونری با روحیه بالا وارد مسابقه شده بود.

 

امتیاز ها پس داده شد!

langfr-260px-Juventus
langfr-260px-Juventus

حکم دادگاه تجدیدنظر پرونده یوونتوس اعلام شد و 15 امتیاز کسر شده از این باشگاه تا زمان برگزاری جلسه جدید دادگاه رسیدگی به اتهامات به بیانکونری برگردانده خواهد شد.

جلسه دادگاه تجدیدنظر ورزش ایتالیا شب گذشته به مدت 3 ساعت ادامه داشت و رسانه‌های ایتالیایی اعلام کردند به احتمال زیاد تصمیم دادگاه تعلیق مجازات یوونتوس خواهد بود.

فدراسیون فوتبال ایتالیا که شاکی یوونتوس است در جلسه دادگاه تجدیدنظر نتوانست مدارک و شواهدی به دادگاه ارائه بدهد تا مجازات یووه پابرجا بماند.

وکلای یوونتوس در جلسه دادگاه خواهان این بودند که حکم صادر شده علیه این باشگاه به کل ملغی شده و مدیران وقت بیانکونری تبرئه شوند. اما دادگاه این درخواست را نپذیرفت و اعلام کرد باید پرونده اتهام تخلف مالی یووه از نو در دادگاهی جدید مورد بررسی قرار بگیرد.

به این ترتیب فعلا خطر کسر امتیاز یوونتوس را دست‌کم تا پایان فصل جاری تهدید نخواهد کرد و اگر در نهایت با برگزاری دادگاه جدید حکم کسر امتیاز صادر شود این اتفاق در فصل آینده رخ خواهد داد.

از سوی دیگر مجازات محرومیت فوتبالی آندره‌آ آنیلی، مائوریسیو آریوابه‌نه، فدریکو کروبینی و فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی فعلی تاتنهام، که به دلیل نقش‌شان در پرونده یوونتوس صادر شده بود هم به حالت تعلیق درآمد.

بر اساس حکم دادگاه 15 امتیاز یوونتوس بلافاصله بعد از صدور حکم به حساب این باشگاه برمی‌گردد، بیانکونری از این لحظه 59 امتیازی شده و به رتبه سوم جدول سری آ صعود خواهد کرد. رم به رتبه چهارم سقوط کرده، میلان در رتبه پنجم قرار گرفته و اینتر ششم خواهد شد. لاتزیو در حال حاضر با 61 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و ناپولی با 75 امتیاز صدرنشین است.

 

واکنش مدیران یوونتوس

فرانچسکو کالوو، مدیر یوونتوس توضیح می‌دهد که یوونتوس انتظار دارد امتیازات را برای همیشه حفظ کند و در همین حال برای مدیران سابق باشگاه پیامی فرستاد.

فرانچسکو کالوو، مدیر یوونتوس پیش از بازی برگشت یک چهارم نهایی لیگ اروپا مقابل اسپورتینگ به اسکای اسپورت ایتالیا گفت:آن روزها بسیار دشوار بود، اما اکنون باید روی بازی تمرکز کنیم. ما امروز منتظر بودیم، که خوب نبود، حکم دیر صادر شد. ما نسبت به حکم افرادی مانند آنیلی، پاراتیچی، چروبینی و آریوابنه احساس رضایت داریم اما متأسفیم.

برای آن‌ها از سمت یوونتوس احساس همبستگی وجود دارد اما ما از وضعیت جدول و خود راضی هستیم. اکنون ما قطعیت‎‌هایی داریم و انتظار داریم که این امتیازات برای همیشه باقی بماند.

از کالوو پرسیده شد که این پرونده چه زمانی به پایان می‌رسد، اما او هیچ نظر قطعی نداشت:اکنون زود است زیرا ما انگیزه‌های لازم را دریافت نکرده‌ایم، آن‌ها 30 روز فرصت دارند تا مدارک را منتشر کنند و نشان دادن توانایی‌های خاصی بدون اطلاع از انگیزه‌ها غیرممکن است،ما متقاعد شده‌ایم که مرتکب هیچ تخلفی نشده‌ایم. اولین حکم در ژانویه منتشر شد و ما همیشه گفت‌وگو را با نهایت احترام باز نگه داشته‌ایم.

 

واکنش مکس الگری

روز فوق‌العاده‌ای است. این روزی است که ما 15 امتیاز پس گرفته‌ایم، اکنون باید به سری آ برگردیم، زیرا اغلب امتیاز از دست داده‌ایم. باید جایگاه خود را در جمع چهار تیم برتر تثبیت کنیم.

یوونتوس باید در نیمه نهایی به مصاف سویا برود که امشب منچستریونایتد را 3 بر صفر شکست داد. آلگری درخصوص رویارویی با نماینده سویا در دور بعدی گفت:انتظار داشتم سویا حریف ما باشد، زیرا آن‌ها تیم سختی هستند و تاکنون جام‌های زیادی در لیگ اروپا کسب کرده‌اند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده امتیاز کسر شده به یوونتوس پس داده شد
P