پایان رویارویی با عربستانی ها در زمین ثالث

رسمی؛ ورود ستارگان اروپایی به ایران،پایان غائله رویارویی با عربستانی‌ها در زمین ثالث

پایان رویارویی با عربستانی ها در زمین ثالث – با اعلام رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیدار نمایندگان ایران و عربستان به صورت رفت و برگشت و در زمین یکدیگر برگزار می‍شود.

بالاخره و پس از هفت سال، قانون برگزاری دیدارهای نمایندگان ایران و عربستان در زمین بی‌طرف لغو شد و اکنون تیم‌های دو کشور می‌توانند در زمین خود پذیرای طرف مقابل باشند. این خبری است که به صورت رسمی توسط AFC تأیید شده و از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا اعمال می‌شود.

لیگ قهرمانان آسیا از هفته آینده قرار است آغاز شود و یکی از مهم‌ترین دغدغه هواداران فوتبال در ایران، موضوع مشکل میزبانی از حریفان عربستانی بود. از سال 2016 و بعد از آغاز اختلافات سیاسی میان کشورهای ایران و عربستان، دیدار نمایندگان دو کشور در کشورهای ثالث برگزار می‌شد اما در روزهای گذشته مسئولان فدراسیون‌های دو کشور در تلاش بودند تا با توجه به بهبود روابط سیاسی کشورها، قانون وضع شده را لغو کنند.

مسئولان فدراسیون فوتبال ایران از طریق وزارت امورخارجه رایزنی‌های سیاسی را برطرف کردن شرایط فوق‌العاده آغاز کردند و در طرف مقابل هم عربستانی‌ها برای لغو قانون بازی در زمین بی‌طرف چراغ سبز نشان دادند. سرانجام رایزنی‌های انجام شده، امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعلام کرد که تیم‌های ملی ایران و عربستان دیگر منعی برای میزبانی از یکدیگر در زمین‌های خودی ندارند و با توجه به در پیش بودن لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های ایرانی و عربستانی هم مشکلی برای میزبانی از یکدیگر ندارند.

پایان رویارویی با عربستانی ها در زمین ثالث

بیانیه رسمی کنفدراسیون آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا با خوشحالی تایید می‌کند که تمامی مسابقات بین تیم‌های ملی و باشگاه‌های فدراسیون‌های فوتبال عربستان (SAFF) و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران (FFIRI) به صورت رفت و برگشت برگزار می‌شود.این پیشرفت مثبت به دنبال توافقی پیشگامانه بین فدراسیون‌های دو کشور انجام و امروز به AFC ابلاغ شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا از این حرکت تاریخی استقبال می‌کند، زیرا نشان‌دهنده تعهد فدراسیون‌های ایران و عربستان به تقویت روابط نزدیک‌تر بین جوامع فوتبالی مربوط به خود است که به باشگاه‌ها اجازه می‌دهد مسابقات را در زمین خود میزبانی کنند و از استادیوم‌های خارج از خانه در کشور طرف مقابل بازدید کنند، مسئله‌ای که به ایجاد یک تجربه جذاب‌تر و هیجان انگیز برای طرفداران و بازیکنان به طور یکسان کمک می‌کند.

صحبت های جنجالی تن هاخ

هواداران پرشور در سراسر عربستان سعودی، ایران و کل آسیا اکنون می‌توانند منتظر فصل جدید و هیجان انگیزی در فوتبال باشگاهی و ملی باشند، زیرا تیم‌های ایرانی و عربستانی با روحیه رقابت و رفاقت مبارزه می‌کنند.

آسمان ایران ستاره باران میشود

پرسپولیس در اولین بازی خود در فصل جدید 28 شهریورماه باید به مصاف النصر عربستان برود؛ مسابقه‌ای که البته هواداران پرسپولیس به دلیل محرومیت شانس حضور در آن را ندارند اما با توجه به اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، این مسابقه با لغو قانون بازی در زمین بی‌طرف، در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. با توجه به حضور فوق‌ستاره‌هایی مانند کریستیانو رونالدو و سادیو مانه در ترکیب النصر، مطمئنا حضور آن‌ها در ایران می‌تواند برای هواداران فوتبال در ایران جالب‌توجه باشد.

سپاهان هم اولین بازی خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را باید در عراق مقابل تیم نیروی هوایی برگزار کند اما شاگردان ژوزه مورایس در بازی دوم خود باید دهم مهرماه در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف الاتحاد عربستان بروند. با توجه به لغو قانون بازی در زمین بی‌طرف، حالا فوق‌ستاره‌هایی مانند کریم بنزما و انگولو کانته در راه ایران هستند و هواداران علاقه‌مند به تیم سپاهان می‌توانند دهم مهرماه در ورزشگاه نقش جهان اصفهان حضور پیدا کنند و مسابقه تیم موردعلاقه‌شان را تماشا کنند.

نساجی مازندران هم در نخستین بازی خانگی‌اش در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا، یازدهم مهرماه باید مقابل تیم پرستاره الهلال عربستان قرار گیرد. الهلالی‌ها هم به مانند النصر و الاتحاد فوق‌ستاره‌های پرشماری را در ترکیب خود دارد و سرشناس‌ترین آن‌ها هم نیمار فوق‌ستاره برزیلی است. با توجه به لغو قانون انجام شده، حالا علاقه‌مند به تیم نساجی هم در شرایطی‌که تیم موردنظرشان باید در ورزشگاه آزادی تهران از رقبایش در آسیا میزبانی کند، می‌توانند از نزدیک نظاره‌گر دوئل نساجی برابر الهلال باشند و دیگر خبری از میزبانی در کشورهایی مانند عمان، امارات و قطر نخواهد بود.

مشکلی به نام ویدیوچک

مسئولان فدراسیون فوتبال البته هنوز خیال‌شان از میزبانی در ایران به صورت کامل آسوده نشده است. چرا که با وجود لغو محدودیت‌ها از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا، همچنان بحث (VAR) مطرح است و در صورتی‌که موانع موجود برای استفاده اجاره‌ای از این تکنولوژی هم برطرف شود، دیگر چالشی در زمینه برگزاری دیدارهای خانگی نمایندگان ایران نخواهد بود و باید چشم به راه فوق‌ستاره‌ها برای حضور در فوتبال ایران ماند و نظاره‌گر عملکرد آن‌ها در ورزشگاه‌های آزادی تهران و نقش جهان اصفهان مقابل نمایندگان ایران بود.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P