پایان لیگ ملت های والیبال و تاریخ سازی سامورایی ها

پایان لیگ ملت های والیبال و تاریخ سازی سامورایی ها

پایان لیگ ملت های والیبال جهان با قهرمانی لهستان و تاریخ سازی سامورایی ها

لهستان در خانه برای اولین بار قهرمان لیگ ملت‌های والیبال شد. تیم ملی ژاپن نیز،مزد زحمات خود را با پیروزی مقابل ایتالیا گرفت و مدال برنز لیگ ملت‌ها را از آن خود کرد.

چارچوب لیگ ملت‌های والیبال و در بازی فینال این تورنمنت در فصل ۲۰۲۳ که در گدانسک لهستان برگزار شد این تیم میزبان یعنی لهستان بود که با ارائه‌ یک بازی بی‌نقص تیمی با سیستم و برنامه آمریکا را شکست داد و برای اولین قهرمان این تورنمنت شد.

این قهرمانی در حضور تماشاگران خودی شادی مضاعفی را به همراه داشت و هواداران لهستانی سر از پا نمی‌شناختند، ستاره این بازی لوکاس کاژمارک بود که در غیاب بارتوش کورک عالی ظاهر شد و بار اصلی حملات بر دوش او بود و از عوامل قهرمانی این تیم به شمار می‌آید. آمریکا نیز دوباره در برابر یک تیم اروپایی در فینال شکست خورد و دستش از رسیدن به قهرمانی کوتاه ماند.

پایان لیگ ملت های والیبال

آمریکا هم که سال گذشته نایب قهرمان شده بود این بار هم در قدم آخر کم آورد و در شبی که در سالن جای سوزن انداختن نبود و یکپارچه لهستانی را تشویق می‌کردند، قهرمانی به تیم‌گربیچ رسید. حالا لهستان پس از نقره و برنز این تورنمنت جام قهرمانی و طلای مسابقات را هم به کارنامه خود اضافه خواهند کرد.

مقام سومی ژاپنی ها

ژاپنی‌ها تاریخ ساز شدند و با برتری سه بر دو مقابل تیم ملی ایتالیا برای اولین بار بین تیم‌های آسیایی توانستند به مدال برنز دست پیدا کند. این تیم آخرین بار در سال ۲۰۰۹ در تورنمنت قهرمانان قاره‌ها که خودشان میزبان بودند توانستند سوم شوند.

بی‌شک این بازیکنان ژاپن با بازی‌های ماندگارشان نام خود را در تاریخ والیبال ژاپن و جهان ثبت کردند و ایتالیا نیز علی‌رغم بازی استثنایی در یک چهارم در نیمه‌نهایی و رده‌بندی، سایه‌ای از ایتالیای همیشگی بودند و عنوان چهارمی را به دست آورد.

کین نزدیکتر از همیشه به درب خروج

ژاپن با کسب مدال برنز این دوره از رقابت‌ها به نخستین مدال قاره آسیا در لیگ ملت‌ها و لیگ جهانی دست یافت تا رکورد ایران را که در سال 2014 با کسب مقام چهارمی، بهترین تیم آسیا در این مسابقات بود بزند و در صدر تیم‌های قاره کهن قرار گیرد.

تیم رویایی لیگ ملت ها

میکا کریستنسن و دیوید اسمیت از آمریکا،یوکی ایشیکاوا از ژاپن،ووکاش کاژمارک،الکساندر شیفکا،یاکوب کوخانوفسکی و پاول زاتورسکی از لهستان

پاول زاتورسکی، لیبروی سی و سه ساله تیم ملی والیبال لهستان، یک بازیکن کامل و تمام عیار در مرحله دوم لیگ ملت‌های والیبال بود.

زاتورسکی که از سال 2009 عضو تیم ملی والیبال لهستان است با دریافت‌ها و توپ‌گیری‌هایش که بعضی از آنها دریافتش از لحاظ قوانین فیزیک ناممکن بود توانست هفته‌ای باشکوه را با تیم ملی والیبال لهستان پشت سر بگذارد و علاوه بر قهرمانی عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات یا  MVP را به دست بیاورد.

این عنوان که پاول زاتورسکی به دست آورد از لحاظ تاریخی برای این پست از سال 1998 یعنی سال حضور لیبرو در والیبال بی‌سابقه یا دست کم، کم‌سابقه بوده است و زاتورسکی با عملکرد بی‌نظیرش توانست با عنوان ارزشمندترین بازیکن مسابقات حق این پست را از جهان والیبال بگیرد.

پاول تاکنون با لهستان قهرمانی جهان، لیگ جهانی و لیگ ملت‌های والیبال را به دست آورده است و طلای قهرمانی اروپا هدف دیگر این لیبروی کوچک اندام دوست‌داشتنی خواهد بود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پایان لیگ ملت های والیبال و تاریخ سازی سامورایی ها
P