پدیده جدید بارسلونا

درخشش اکادمی لامسیا ادامه دارد؛ رکورد شکنی مارک گویو  در 23 ثانیه!

پدیده جدید بارسلونا – ژاوی در پیروزی سخت تیمش از یک استعداد نوجوان دیگر رونمایی کرد که به نظر میرسد از آن بیشتر خواهیم شنید.

رونمایی از نوجوانان به عادت ژاوی از زمان حضورش در بارسلونا تبدیل شده اما این موضوع اصلا عجیب و غافلگیرکننده نیست چون روزگاری خودش گوهر بیرون کشیده شده از دل لاماسیا و سال‌ها رهبر ارکستر خط میانی بارسا بود.

او حالا در مسند مربیگری بارسا، همان مسیر طی شده را برای نوجوانان لاماسیا هموار می‌کند تا آنها هم شانس خود را برای ثبت نام‌شان در تاریخ بارسا داشته باشند. پس از اینکه گاوی و پِدری در ترکیب بارسا به مهره‌های اصلی تبدیل شدند و فرمین و بالده 20 ساله و لامینه یامال 16 ساله در فصل 2024-2023 توسط این سرمربی کاتالونیایی به کار گرفته شده و یا رونمایی شدند، حالا یک نوجوان دیگر از لاماسیا، از کلاه ژاوی بیرون آمده و شاید در آینده‌ای نه چندان دور روزهای خوشی را برای بارسایی‌ها رقم بزند.

پدیده جدید بارسلونا

کادر فنی بارسلونا طی هفته‌های اخیر با مصدومیت‌های فراوانی دست و پنجه نرم کرده و این مشکل برای ژاوی یک راه حل بیشتر ندارد؛ استفاده از لاماسیا. فرمین لوپس، الخاندرو بالده و لامینه یامال در کنار جوانان دیگری که از فصل گذشته مطرح شده بودند، پیش از این توسط ژاوی به کار گرفته شده‌اند. یکشنبه شب گذشته کار بارسا برابر اتلتیک بیلبائو پیچیده شده بود و ممکن بود آبی و اناری‌ها با اختلاف امتیاز قابل توجهی پا به ال کلاسیکو بگذارند

ژاوی برای پیشگیری از این اتفاق در دقایق پایانی از یک مهاجم 17 ساله رونمایی کرد و مزد نترس بودن خود را گرفت.

پدیده جدید اکادمی لاماسیا

مارک گو‌یو متولد ژانویه 2006 است و کار خود را از تیم‌های پایه بارسلونا آغاز کرده و محصول لاماسیا به حساب می‌آید.

گویو اولین بار در پایان فصل گذشته و دیدار دوستانه برابر ویسل کوبه به جای لواندوفسکی به میدان رفت اما اولین حضور رسمی این پدیده به بازی یکشنبه شب بارسا بازمی‌گردد. گویو در دقیقه 80 وارد زمین شد در اتفاقی جالب توجه و روی پاس زیبای  فلیکس، تنها 23 ثانیه پس از حضور در زمین و اولین لمس توپ خود موفق شد گل پیروزی بخش و 3 امتیازی آبی و اناری‌ها را به ثمر برساند. این مهاجم که در تیم ملی زیر 17 ساله‌های اسپانیا طی 12 بازی 8 گل به ثمر رسانده و یکی از بازیکنان آینده‌دار در این پست به حساب می‌آید

گی‌یو تا پیش از اولین گل رسمی خود برای بارسلونا حدود 47 هزار دنبال کننده در صفحه شخصی خود در فضای مجازی داشت که در کمتر از 24 ساعت از درخشش او این رقم حالا به 650 هزار دنبال کننده افزایش یافته و همچنان در حال پیشرفت است!

صحبت های گویو پس از اولین گل

حس غیر قابل توصیفی دارم و فکر نمی‌کنم تا صبح بتوانم بخوابم. مربی به من گفت با تمام توان وارد زمین بشو، مطمئن باش فرصتی به دست خواهی آورد و تمرکز داشته باش تا از آن استفاده کنی. من هم روی پاس عالی ژائو توانستم از فرصت استفاده کرده و گل رویای خودم را بزنم.ژاوی نیز درباره این پدیده نوجوان گفت: او استعداد زیادی دارد و عضوی از همین خانه است. شخصا به این ستاره علاقمند هستم. باید به استعدادهای جوان فرصت شکوفا شدن داد و من هیچ مشکلی با این موضوع ندارم چون خودم وقتی 17 یا 18 ساله بودم فرصت حضور در تیم اصلی را پیدا کردم.

نقش پر رنگ اکادمی لاماسیا

خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا این روزها جمله‌ای را زیاد به زبان می‌آورد: در حال بازگشت هستیم و به همین خاطر از ما می‌ترسند.شاید بخش مهمی از اعتماد به نفس لاپورتا به ترکیب جوانی که در اختیار سرمربی جوانش قرار دارد، بازمی‌گردد. پدری 20 ساله، گاوی 19 ساله، بالده 20 ساله، فرمین 20 ساله، فران تورس 23 ساله، اینیاکی پنیا 24 ساله، ژول کونده 24 ساله، رونالد آرائوخو 24 ساله، لامینه یامال 16 ساله، مارک گو‌یو 17 ساله در کنار پدیده‌های در انتظار درخشش لاماسیا، لشگری برای آینده آبی واناری‌ها ساخته‌اند!

گویو نیامده رفتنی شد!

مارک گویو کمتر از دو هفته دیگر و به مدت یک ماه در دسترس بارسا و ژاوی نخواهد بود.

گویو اولین بازی خود برای تیم اول بارسا انجام می‌داد و همه چیز برایش رویایی پیش رفت. در روزهای غیبت لواندوفسکی و رافینیا، کادر فنی بارسا چاره‌ای جز استفاده از بازیکنان آکادمی ندارد و گویو هم دیشب به خوبی جواب اعتماد ژاوی را داد، اما این بازیکن به زودی باید به اردوی تیم زیر 17 ساله‌های اسپانیا برای حضور در جام جهانی اندونزی برود.

کمتر از دو هفته دیگر گویو در اختیار کادر فنی تیم زیر 17 ساله‌های اسپانیا قرار خواهد گرفت و قرار است حداقل 6 بازیکن دیگر آکادمی بارسا نیز در این تیم حاضر باشند. رقابت‌هایی که از 10 نوامبر تا 2 دسامبر آغاز خواهد شد و یک هفته زودتر نیز تمرینات آماده‌سازی اسپانیا شروع می‌شود. البته خبر خوب برای ژاوی نزدیک بودن لواندوفسکی به بازگشت است تا نیاز ضروری به گویو نیز از بین برود.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P