پرونده سپاهان و پرسپولیس در کمیته انضباطی

رسمی؛ سپاهان نقره داغ شد،پرونده پرسپولیس در کمیته انضباطی!

کمیته انضباطی فدراسیون رای خود را درباره باشگاه سپاهان صادر کرد. زنگ خطر برای پرسپولیس به صدا در آمد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حکم خود را درباره تخلف باشگاه سپاهان در رعایت نکردن قانون سقف بودجه و برخی دستورالعمل‌های جدید نقل و انتقالاتی صادر کرد و طبق آن این باشگاه به کسر 4 امتیاز در فصل جاری و پرداخت 40 میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شد.

چهار باشگاه پرسپولیس، استقلال، پیکان و تراکتورسازی به بهانه اینکه سپاهان قانون سقف بودجه را رعایت نکرده، از تیم اصفهانی شکایت کردند و با توجه به اعلام قبلی مهدی تاج مبنی بر سه بر صفر شدن بازی‌های تیمی که قانون را رعایت نکند، امیدواری‌هایی درباره اعمال این موضوع در نتایج سپاهان طی 4 هفته ابتدایی وجود داشت.

با این حال کمیته انضباطی امروز مستندات ارائه شده توسط مدیران چهار باشگاه مذکور و همچنین توضیحات محمدرضا ساکت مدیرعامل سپاهان را دریافت کرد و در ادامه با برگزاری جلسه‌ای طولانی اقدام به صدور حکم کرد!

پرونده سپاهان و پرسپولیس در کمیته انضباطی

حکم صادر شده از سوی کمیته انضباطی کاملا به ضرر سپاهان بوده و رای به کسر 4 امتیاز از این تیم در جدول لیگ و همچنین جریمه 40 میلیارد تومانی! این باشگاه داده است. البته که طبق این حکم باشگاه سپاهان باید قرارداد 6 بازیکن خود را هم اصلاح کند تا شامل جرایم و تنبیهات بعدی نشود.

شش بازیکن موقتا اجازه بازی ندارند

با اعلام کمیته انضباطی 6 ستاره این تیم تا زمان اصلاح قراردادهایشان حق بازی کردن برای این تیم را ندارند.

در حکم کمیته انضباطی به صورت صریح نام پیام نیازمند، هادی محمدی، رضا شکاری، رضا اسدی، احسان پهلوان و کاوه رضایی برده و اعلام شده که بندهای قرارداد آنها قانونی نیست.

نکته قابل توجه این است که کمیته انضباطی اعلام کرده تا زمانی که قرارداد این 6 بازیکن اصلاح نشود، آنها حق بازی کردن برای سپاهان را ندارند. در این بخش از حکم نوشته شده است: بدیهی است در صورت عدم اصلاح قراردادها، استفاده از بازیکنان مورد گزارش توسط باشگاه مجاز نخواهد بود.

بی شک غیبت 6 بازیکن که جزو نفرات اصلی سپاهان به شمار می‌روند در ترکیب این تیم مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد. حالا همه منتظر واکنش سپاهانی‌ها هستند. آیا آنها قرارداد 6 بازیکن خود را اصلاح می‌کنند یا اینکه اتفاقات دیگری در راه است؟

ایرادهایی که به قرارداد این 6 بازیکن سپاهان گرفته شده، موارد ذیل است:

1-مبلغ قرارداد دو بازیکن ارزی است و این در حالی است که قانون جدید اجازه قرارداد ارزی با بازیکنان ایرانی را نمی‌داد.

2-مالیات هر شش بازیکن را باشگاه سپاهان برعهده گرفته که خلاف قوانین است.

3-رقم قراردادها در فصل بعدی بیش از 25 درصد اضافه شده است؛ در این بخش کمیته انضباطی توضیح داده که رقم قرارداد شش بازیکن نامبرده در فصل آینده بدون لحاظ آپشن‌ها بالغ بر دوهزار و سیصد میلیارد ریال (دویست و 30 میلیارد تومان) است!

4-هزینه کارگزاری هر 6 بازیکن را باشگاه سپاهان برعهده گرفته و غیرقانونی است. در این بخش توضیح داده شده که مبلغ 17 میلیارد تومان از قرارداد احدی از بازیکنان توسط باشگاه در فصل آینده به کارگزار پرداخت می‌شود.

دوپینگ پوگبا مثبت شد

5- بند 28 دستورالعمل نقل و انتقالاتی که شامل در نظر گرفتن جریمه سقوط به دسته پایین‌تر است در قراردادها در نظر گرفته نشده است.

پای پرسپولیس به کمیته انضباطی باز شد

پس از حکم سنگین کمیته انضباطی علیه باشگاه سپاهان در مسئله تخلف نقل و انتقالاتی این باشگاه که با کسر چهار امتیاز و جریمه 40 میلیاردی همراه بود، سازمان لیگ در خبری جنجالی اعلام کرد که پرونده پرسپولیس نیز به کمیته انضباطی ارجاع شده است.

سازمان لیگ در این خبر صراحتا اعلام کرده که بعد از بررسی قرارداد بازیکنان و اعضای کادرفنی پرسپولیس به این نتیجه رسیده که این باشگاه از مقررات «تخطی» کرده و به همین دلیل پرونده در اختیار کمیته انضباطی خواهد بود.

باتوجه به این صراحت در بیانیه سازمان لیگ، حالا بسیاری تصور می‌کنند باتوجه به احراز تخطی سرخپوشان، تخلف این باشگاه نیز در کمیته انضباطی تائید خواهد شد و احتمالا کسر امتیاز و جریمه در کمین صدرنشین جدید لیگ برتر خواهد بود.

به هر حال باید دید در روزهای آینده جلسه کمیته انضباطی به چه شکلی پیش خواهد رفت و آیا جایگاه پرسپولیس نیز با یک حکم انضباطی به خطر می‌افتد یا خیر.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P