پیروزی بزرگ شیربچه های ایران در دقیقه 100

پیروزی بزرگ شیربچه های ایران در دقیقه 100

پیروزی بزرگ شیربچه های ایران در دقیقه 100

ــ ــ‌ ــ ــ ــ ــ ــ

 

تیم ملی ایران در دومین بازی مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر به مصاف ولز رفت که ایران با یک بازی برتر 2-0 یاران بیل را شکست داد.

ایران در نیمه اول تهاجمی کار کرد و موقعیت خوبی به دست آورد اما گل علی قلی‌زاده آفساید اعلام شد. در ادامه این نیمه هم دو تیم موقعیت‌های نصفه و نیمه‌ای داشتند و در نهایت بازی با نتیجه بدون گل در نیمه نخست پایان یافت.

در نیمه دوم هم این ایران بود که میل گلزنی زیادی داشت و در اوایل نیمه دوم دو بار به تیرک زد. ایران با طارمی در دقیقه ۸۴ به موقعیت تک به تک دست یافت که خطای هنسی، گلر ولز روی او سبب ده نفره شدن ولزی‌ها شد.

فشار ایران پس از اخراج گلر ولز حفظ شد و در اواخر وقت‌های اضافه دو بار دروازه این تیم توسط شاگردان کی‌روش فرو ریخته شد. ابتدا روزبه چشمی با یک سوپرگل و سپس رامین رضاییان با یک چیپ زیبا تیر خلاص را به هم‌بازی‌های گرت بیل زد.

صحبت های کارلوس کیروش پس از بازی

این برد یک هدیه به مردم ایران بود

از امروز کارمان را برای بازی با آمریکا شروع می‌کنیم، آمادگی ما با ذهن‌های تازه و استراحت خوب شروع می‌شود ما کارهای مزخرف و اضافی را کنار می‌گذاریم و روی هدف خودمان متمرکز می‌شویم، این هدیه را به طرفداران ایران تقدیم می‌کنیم.

ما امروز بازی خیلی خوبی را داشتیم. همه نشان دادند که از شخصیت بالایی برخوردار هستند و این ویژگی تیم ما هست، یک حس همبستگی و وحدت در تیم ما قابل مشاهده بود و همانطور که باید، ظاهر شدیم. به ریشه خودمان برگشتیم، بعد از بازی اول لازم بود به ریشه خودمان برگردیم.

کار ساده‌ای انجام ندادیم به نظرم خوب بازی کردیم و شایسته این برد بودیم، اگر چه ولز هم تیم دردسر سازی بود و مستقیم بازی می‌کرد، بازیکنان سریعی داشتند و احتیاج به تمرکز بسیار زیادی بود سعی کردیم بازی را کنترل کنیم و فرصت‌هایی را ایجاد کردیم قاعدتا باید گل‌های زیادی را ثبت می‌کردیم، زودتر نتوانستیم گل بزنیم مهم این بود که دست آخر توانستیم مسیر مناسب را ادامه دهیم طبیعتا این یک برد است و سه امتیاز گرفتیم و به معنی اتمام کار نیست. هنوز همه شانس صعود در بازی اخر را دارند، باید صبر کنیم و ببینیم دست آخر چه اتفاقی می‌افتد. همواره این گل‌ها را به یاد داریم.

باید بگویم ولز تیم خوبی بود و مربی و بازیکنان خوبی داشت و اطمینان دارم امروز روز ما بود و شاید فردا روز ولز باشد.

 

صحبت های راب پیج پس از بازی

تحت تاثیر بازی فوق العاده ایران قرار گرفتم

ایرانی‌ها حتما استحقاق پیروزی را داشتند و تغییرات و جابجایی‌های آن‌ها جواب داد. من تحت تاثیر بازی ایران قرار گرفتم. ایران رو به جلو رفت و آمریکا هم خیلی خوب بازی می‌کند و فکر می‌کنم ایران یک مقدار جلوتر و بهتر باشد.

نمایش خوبی نداشتیم و حتی قبل از اخراج هنسی هم خوب بازی نکرده بودیم. این عملکرد از ولز غیر قابل قبول است. امید داشتیم امروز همه چیز به سود ما پیش برود ولی اصلا در حد و اندازه های خودمان نبودیم. حتی نزدیک به سطح مان در بازی های اخیر نیز کار نکردیم. شاید یکی دو اشتباه پذیرفتنی باشد اما وقتی تعداد زیادی از بازیکنان در سطح خودشان بازی نمی کنند و شانس های زیادی به حریف می دهید، نتیجه پایانی چیزی جز شکست نمی تواند باشد.

من همیشه مسئولیت شکست و ناکامی را قبول می کنم. این تیم تحت اختیار من است و مسئول شکست کسی جز من نیست. البته که اخراج به ضرر ما شد اما در آن مقطع ما پنج مهاجم در زمین داشتیم، بنابراین نتوانستیم حالت دفاعی بگیریم. به دنبال بهانه و توجیه نیستم و گفتم که مسئولیت شکست را قبول می کنم

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیروزی بزرگ شیربچه های ایران در دقیقه 100
P